Ramen en etalages gezocht Inwoners, ondernemers en gemeente maken samen plan voor de toekomst De ingrediënten liggen voor het oprapen; het Masterplan Renesse bevat het recept. Voeg ze samen en Renesse is klaar voor de toekomst. SCHOUWEN-DUIVELAND 5 MaatGarant RENESSE. Renesse gaat flink op de schop. Met het Masterplan Renes se ligt nu een visie voor het duin dorp op tafel voor de komende 20 tot 30 jaar. Weer zo'n plan dat uit eindelijk vooral stof hapt? Nee, zegt wethouder Ad Verseput. „Bin nen nu en vijf jaar ziet Renesse er anders uit." Renesse wil op de kaart staan als badplaats waar iedereen zich thuis- voelt: jong en oud, bewoner en be- De gemeente jaagt aan, stemt ini tiatieven op elkaar af en houdt de touwtjes in handen. Van onderne mers, bewoners en andere betrok kenen wordt verwacht dat ze met initiatieven komen en ontwikke lingen in gang zetten. Het conceptplan ligt vanaf 10 au gustus ter inzage en komt uiter lijk december in de raad. Onder tussen worden de centen geteld en subsidiemogelijkheden onder zocht. Samen met de inspraakreac ties bepalen de financiën waar het straks als eerste bruist. Er zijn vier projecten die hoog op de prioriteitenlijst staan. Aan pak van deze gebieden maakt Renesse direct aantrekkelijker. Het is de plek waar 'de mooiste strandopgang van Nederland' komt te liggen: een soort aan komstplein met een grote vanger waar mensen elkaar treffen en kinderen kun nen spelen. Vanuit het dorp zijn de strandrou- tes goed zichtbaar en aan trekkelijk. Parallel aan de nu best saaie Jan van Renesseweg ligt een alternatieve, avontuurlij ke belevingsroute: een schelpen pad met her en der speel- en sportelementen. zoeker. Het 1500 zielen tellende duindorp krijgt jaarlijks honderd duizenden toeristen en dagjesmen sen over de vloer, maar hun komst is niet langer vanzelfsprekend. Om een trekker te blijven, is een stevi ge impuls nodig. Dorpsbewoners, ondernemers en gemeente hebben in een jaar tijd samen deze visie ontwikkeld. Ste denbouwkundige Martijn Niehof van bureau KuiperCompagnons: „En dat werkt echt, als je goede mensen hebt. Zij zijn de voelsprie ten in het dorp. Zij leven er, groeien er op en worden er oud." Parkeren op het Transferium is vanzelfsprekend. Omdat je er snel kunt komen, gratis kunt parkeren én omdat je vervol gens vanaf dat terrein via een le vendige route het dorp inwan delt. Onderzocht wordt of er via Stoofweg een entree naar het transferium kan worden ge maakt. Dreef en Ecoscope halen -met een dorpstuin, dagho- reca, verblijfsrecreatie en mogelijk VW-kantoor- het centrum van Renesse ge voelsmatig dichtbij. Daar valt alles onder. Van ge bouwen tot activiteiten. Maar cruciaal is het verkeer. Het blik moet uit het dorp. Het blijft mogelijk met de auto in Renes se te komen, maar alleen als dat echt nodig is: als je slecht loopt, een winkel in wilt duiken voor een snelle boodschap of iets zwaars te vervoeren hebt. Voor de kerk komt een autovrij dorp splein met alle ruimte voor ter rassen, veilig spelen en evene ment. Verbetering van de verkeersvei ligheid, herontwikkeling van camping De Karavaan en Bonafi de, opwaardering van het Arc-hotel en sloop van de verval len Strandkerk. Hemmes wil de etalages en ra men gebruiken om grote afdruk ken van beelden uit het verleden te laten zien op de plekken waar ze ooit zijn vastgelegd. Bijkomen de voordelen van deze haast gren zeloze expositieruimte zijn dat de expositie op deze manier al tijd toegankelijk is, goed be schermd en dat er gemakkelijk mee gevarieerd kan worden. „Je kunt ook werken met bepaalde thema's en subthema's", licht Hemmes de opzet toe. Onder de naam Bru Ver-Beeld wordt in Bruinisse aan een soort gelijk project gewerkt, alleen daar is het plan de foto's buiten (in de vorm van fotostickers op een soort lessenaar) neer te zet ten. De twee partijen gaan bin nenkort om tafel zitten om te kij ken of het mogelijk is de krach ten te bundelen, vertelt Hem mes. Zelf is ze al een tijdje bezig om deze doorlopende eilandbre de tentoonstelling op poten te zetten. Er is al contact gelegd met winkeliersverenigingen, gemeen te en wat mogelijke sponsors. De bedoeling is in 2016 te starten. Wie mee wil doen met etalage of raam kan contact op nemen met Hemmes: 06-13033190 of jchemmes@telfort.nl. Maat arant VRIJDAG 31 JULI 2015 Zó pat Renesse bruisen door Esme Soesman NOODZAAK WIE DOET WAT? EN NU? DE GROTE VIER 1) Jan van Renesseweg en de strandovergang DRAAGVLAK 2) Transferium en dorpstuin 3) Opknappen centrum 4) Omgeving Vroonweg door Esme Soesman ZIERIKZEE. Jolien Hemmes van Vi- vi Techni uit Zierikzee zoekt ra men en etalages op heel Schou- wen-Duiveland. Onder de naam 'O Kijk' heeft ze een eilandbrede buitenexpositie van oude foto's in de maak. uw tuinmeubel specialist! Gevelpanelen, Dakrandpanelen Tuin- en Serremeubelen MaatGarant Koudekerke MaatGarant Oud-Beijerland Middelburgsestraat 64, 4371 ET Koudekerke Langeweg 5E, 3261 LJ Oud-Beijerland T: (0118) 551 444 E maatgarant@hetnet.nl T: (0186) 616 633 E: info@maatgarant.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58