Busjespaspoort 6 I IINNEN& Vanaf je tuinpad zó je vakantiehuis binnenstappen. Jacqueline en Hans van Erve gingen voor het vrije vakantiegevoel: de romantiek van het klassieke Volkswagenbusje. Op bijeenkomsten heeft iedereen bewondering voor eikaars voertuig. Als je een bus minder vindt, houd je je mond 8?D00R MARTIJN SCHRAVEN Jacqueline en Hans van Erve hebben een VW T2 uit 1970 gekocht en knappen deze sindsdien samen op. Jacque line bekleedt het interieur, Hans doet de techniek. Na de resty ling van de binnenkant volgt er gens volgend jaar nog de buitenkant. „Maar er komen niet van die bloemen op te staan", zegt Hans. „Dat vind ik van die hippie- dingen." Al werkend aan de bus denkt het stel uit Tilburg vast na over alle grote en kleine reizen in de nabije toekomst. Zo ziet Jacqueline al een reis voor zich naar de westkust van Frankrijk, eventueel gekoppeld aan een bezoek aan haar zus in Zuid- Frankrijk. „Of juist helemaal de an dere kant op, naar de Noordkaap!" Vlak na de aanschaf is de bus al ge bruikt voor een weekendje weg met het hele gezin. Naar het Veerse Meer in Zeeland. „Dat ging prima," vertelt Jacqueline. „En hij slaapt goed," vult Hans aan. „We liggen lekker dicht bij elkaar." Dat de bedbreedte met 1,20 meter smaller is dan het 1,80 meter brede bed thuis maakt het alleen maar knusser. „Gewoonlijk zou je in een camper als deze met je hoofd die kant op slapen," wijst Hans naar voren. „Maar omdat we allebei nogal lang zijn, slapen we met ons hoofd hier, aan de achterkant." Hans toont waarom de andere li- grichting eigenlijk de meest wense lijke is. „Dat heeft te maken met dit kastje." Hij tikt tegen een deurtje achter in de bus. „Deze noemen ze ook wel headbangers-closet. En het zal wel niet de laatste keer zijn dat ik daar mijn hoofd aan heb gesto ten." Het klussen aan de vakantiewoning op wielen doen de Brabanders met diep respect voor de klassieke uit straling. Het interieur is voorzien van vrolijke, bont geblokte stof met retro-uitstraling. Daarnaast is de bus geïsoleerd, opnieuw bekabeld en voorzien van een 12 volts usb- aansluiting. Ook zijn er een gasstel letje geïnstalleerd en een koelkastje ingebouwd. „Maar als het goed is, zie je van het werk dat ik doe bijna niets," zegt 1970 vrijdag 31 juli 2015 Jacque line doet de bekleding van de kampeer wagen. Het busje is uit gerust met een gasstel en een koelkastje. Geen gejakkermaar 44 De Volkswagen T2 van Hans en Jacqueline stamt uit 1970. Dat is twintig jaar nadat de al lereerste VW Transpor ter van de fabrieksband rolde. De Duitse autofa brikant besloot na het overweldigende succes van de VW Kever eind jaren veertig te begin nen met de productie van bestelbusjes. De wagens werden mega- populair en zijn dat de cennia later nog steeds. Hans heeft zijn bus op gehaald in Engeland. Hij betaalde er onge veer 10.000 Engelse ponden voor. De cam per heeft hij inmiddels 18 centimeter verlaagd. Onder de echte liefheb bers is dit het summum: origineel ogend en zo laag mogelijk op de weg liggend. De maximum snelheid van de bus is ongeveer 110 kilometer per uur. Hans wil het aantal pk's in de motor nog uitbreiden van de 50 van nu naar 100 vol gend jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 50