De sterren van Tinkoff-Saxo met nieuwe aanwinst Antwan Tolhoek Europa Cup driebanden komt niet naar Sluiskil Van der Hooft als eerste naar finale Krappen naar WK 13 wmni SLUISKIL. De Stichting Drieban denpromotie Zeeland heeft de organisatie van de Europa Cup voor teams overgedragen aan FC Porto in Portugal. Als cup winnaar kwam Dallinga.com in aanmerking voor de organisatie van het toernooi in 2016, maar men zag daarvan af. Voorzitter Meerten Dallinga: „We hebben intern uitvoerig ge sproken of we dit moesten doen, maar we denken dat het niet kan. We denken dat het moeilijk is om binnen een kort tijdsbestek 15.000 a 20.000 euro bijeen te krijgen. Daarnaast speelt ook mee dat we niet met het winnende team van afgelo pen jaar de titel kunnen verdedi gen. Daarom hebben we de orga nisatie overgedragen aan FC Por to." De tweede gerechtigde na Sluiskil was het Franse Ander- nos, maar tegen alle verwachtin gen in voelde die partij ook niets voor de klus. Meegespeeld heeft dat in Bordeaux in 2016 al het WK gehouden wordt. „Zonder Dick Jaspers en Ed dy Merckx is ons team al danig verzwakt. Daarnaast is Frédéric Caudron nog niet zeker, omdat hij een aanbieding heeft Euro pees voor een Turks team te gaan spelen", vertelde Dallinga. „Jean Paul de Bruijn legde de contacten met de voorzitter van Porto, Jorge Fernandes Alipio, tijdens het wereldbekertoer nooi van begin juli. Hij bleek be reid de organisatie over te ne men en zelfs bij te dragen in de kosten voor ons team. Eind goed, al goed. Porto is blij met de organisatie en wij zijn be vrijd van een last. Wij kunnen ons nu concentreren op de op bouw van het huidige team en daarmee de basis voor een nieu we toekomst voor het drieban den in Sluiskil realiseren." Het Europa Cuptoernooi is in 2016 niet in Sluiskil of Bordeaux, maar in Porto. De nationale titelstrijd in het Olympisch Stadion van Amster dam is dit jaar uitgespreid over vier in plaats van twee dagen. Hiermee oefent de organisatie voor het Europees kampioen schap van 2016. Van der Hooft moet dit jaar al vóór in plaats van in het weekend in actie komen. Gisteren liet de 21-jarige Zeeuws-Vlaming, die al enige tijd uitkomt voor het Am sterdamse AAC, zien in goeden doen te zijn. Hij plaatste zich als eerste voor de finale. Hij landde één centimeter verder dan zowel Ignisious Gaisah als Ronald Her tog. Steven Nuytinck is ook door naar de eindstrijd. De uit Wol- phaartsdijk afkomstige sporter van het Alphense AAV'36, kwam in de kwalificaties tot 6,85 meter. Hij haalde daarmee niet de li miet, maar zat nog wel ruim bij de beste twaalf verspringers. Er waren er maar vijf beter. De 24-jarige Bevelander heeft zich in de afgelopen seizoenen omgeschoold tot meerkamper, maar meldde zich bij het NK juist af voor de tienkamp. Hij kiest de ze dagen voor het verspringen en de 400 meter horden, zijn oude specialisme. Vera Wisse kwalificeerde zich gisteren voor de finale van het discuswerpen van vandaag. De Vlissingse atlete, die uitkomt voor AAC uit Amsterdam, kwam in haar derde poding tot 38,29 me ter. Daarmee haalde ze de directe kwalificatie-eis (43 meter) niet, maar ze behoorde toch tot de bes te twaalf. Ze ging als tiende naar de eindstrijd. Bij de voorrondes van de 1500 meter kwam Wouter Jansen goed voor de dag. De voor het Nijmeeg se Cifla lopende Souburger werd tweede in zijn serie: 3.57,09 mi nuten. In de andere twee series werden vergelijkbare tijden ge klokt. Op de 400 meter voor vrou wen strandden de twee Zeeuwse atletes Samantha Lernout (RK- HAV) en Kristin Baas (Delta Sport in series. Zij finishten in respectievelijk 59,81 en 1.03,03. VLISSINGEN. De Vlissingse dart ster Karin Krappen is gisteren door bondscoach Karin ten Ka- te geselecteerd voor het wereld kampioenschap van de World Darts Federation. Dit toernooi wordt van 27 tot en met 31 okto ber gehouden in het Turkse Ke- mer. De 41-jarige Krappen heeft veel ervaring met het spelen van grote toernooien. Ze draait al lang mee in het circuit. Dat is één van de redenen waarom de Walcherse opgenomen is in het vierkoppige Oranje-team. Anca Zijlstra, Carla Molema en Rila- na Erades zijn de andere dartsters in de ploeg. lutto VRIJDAG 31 JULI 2015 Alberto Contador, winnaar Ronde van Italië 2015. Rafal Majka, winnaar van drie berg etappes in de Tour. Peter Sagan, topsprinter en win naar groene trui in Tour 2015. Sergio Paulinho, winnaar olym pisch zilver in 2004. Roman Kreuziger, winnaar Amstel Gold Race 2013. Michael Rogers, ritwinnaar in Tour en Giro van 2014. Antwan Tolhoek, talentvolle cou reur uit Yerseke. Ivan Basso, winnaar Ronde van Ita lië 2010. Chris Anker Sorensen, sterke klim mer (en idool van Antwan Tolhoek). Steven de Jongh, directeur sportza ken bij Tinkoff-Saxo. door Joop van den Oudenhoven door Roeland van Vliet AMSTERDAM. Joeri van der Hooft was gisteravond snel klaar. Na één poging had de verspringer uit Oost burg zich tijdens het Nederlands kampioenschap al geplaatst voor de finale. Met 7,03 meter voldeed hij direct aan de eis van 7,00 me ter. Daarna kon hij zijn spullen in pakken en zich voorbereiden op de eindstrijd van vandaag. Joeri van der Hooft Tinkoff Bank Michael Morkov, oud-wereldkampi oen op de baan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41