Jakobsen vormt na vier weken al sterke combinatie met For Ami Sterke indruk achtergelaten in Italië 12 Shirin van Anrooij is leidende positie in Jeugdtour kwijt De Heide vijfde op WK Eversdijk op achterstand in Ronde van Portugal Wielrenner uit Yerseke gaat vanaf 1 augustus drie maanden stage lopen bij Tinkoff-Saxo, één van 's werelds topploegen. Shirin van Anrooij is de leiding kwijt in de Jeugdtour van Assen, een meerdaagse internationale wielerwedstrijd. De renster uit Kapelle moest gis teren in de tijdrit over 6,9 kilo meter genoegen nemen met een vijfde plaats. De overwinning ging naar Maud Rijnbeek die meteen ook de leiding in het al gemeen klassement pakte. Van Anrooij, die in categorie 5 uit komt, is nu tweede en heeft een achterstand van 24 seconden. De wedstrijd duurt nog tot en met zaterdag. Er volgen nog twee etappes. Nieuweling Daphne Mesu werk te ook een tijdrit af. Ondanks een 35e plaats handhaafde ze zich wel in de top tien van het al gemeen klassement. Mesu staat nog altijd negende, op 1.41 minu ten van leider Anne de Ruiter. Matthijs Eversdijk heeft gisteren in de Ronde van Portugal achter stand opgelopen. De renner uit Wilhelminadorp eindigde in de eerste rit over 196,8 kilometer, op ruim vier minuten van win naar Vicente de Mateos. Evers dijk werd 99e. In het algemeen klassement staat de Bevelander 95e op 5.32 minuten van de Belgische koplo per Gaetan Bille. De carrière van wielren ner Antwan Tolhoek krijgt een impuls van jewelste. Hij mag van 1 augustus tot en het einde van het seizoen stage lopen bij Tinkoff-Saxo, één van de meest toonaangevende wielerforma- ties in de wereld. Hij rijdt straks moge lijk samen met onder anderen Peter Sa- gan, Roman Kreuziger en zijn idool Chris Anker Sorenscn. „Met Sky en Movistar behoort Tin koff-Saxo tot de beste drie ploegen van de wereld", zei Tolhoek gisteren. „Tijdens het trainingskamp in Italië dat ik heb meegemaakt, was het al elke seconde genieten. Bij de komende wed strijden zal dat niet anders zijn. Rond rijden in zo'n pakkie van Tinkoff-Saxo geeft toch weer wat extra's." Tolhoek, die nu nog in dienst rijdt van het Rabobank Development Team, trainde recent twee weken met Tinkoff-Saxo in het noorden van Italië. Na afloop liet de ploegleiding weten dat ze nog niet met hem doorgingen. „Maar zaterdag kwam Arthur van Don gen, mijn ploegleider bij Rabobank, naar me toe. Ik heb een mooi nieuwtje voor je, zei hij: je mag toch verder bij Tinkoff-Saxo. Dat is natuurlijk fantas tisch. Als belofte droom je hier alleen maar van." Ronde van Groot-Brittannië Tolhoek begint zijn Tinkoff-tijd met de Arctic Race of Norway. Die rittenkoers is van 13 tot en met 16 au gustus. In september volgt de Ronde van Groot-Brittannië. „Dat is een acht daagse ronde. Zo lang heb ik ze tot nu toe nog niet gereden. Ik heb in beide wedstrijden heel veel zin. Er zitten parkoersen in die voor mij mooi zijn", zei de coureur die goed op geacciden- 'Rondrijden in zo'n pakkie van Tinkoff- Saxo geeft toch weer wat extra's' teerd terrein uit de voeten kan. Komende maandag komt hij ook in actie bij de Draai van de Kaai, het crite rium in Roosendaal. „Maar ik heb geen idee in welk outfit ik daar rijd. Ik wacht dat wel af. Het is in elk geval niet zo dat ik nu helemaal weg ben bij Rabobank. Ik zal ook in de komende drie maanden nog wel eens meer fiet sen voor Rabobank." Bij de Nederlandse opleidingsploeg zijn ze trots op Tolhoek, die zag dat bij Tinkoff-Saxo ook stageplekken wer den ingeruimd voor twee Oostenrij kers. „Er zit helemaal geen pijn bij Ra bobank", stelde Tolhoek. „Het is de op zet om jongens op te leiden tot prof. En als er dan iemand stage mag lopen bij een grote profploeg, juichen ze dat alleen maar toe. Voor Rabobank is het ook mooi dat ik drie maanden in de keuken van een ander team mag kij ken. Want uiteindelijk is de kans groot dat ik gewoon weer helemaal terug keer bij dat team." Bij Tinkoff-Saxo zitten momenteel geen Nederlandse renners. Wel zitten er met Steven de Jongh en Tristan Hof fman twee ploegleiders uit hetzelfde land als Tolhoek. Met hen heeft hij nog geen contact gehad. De Jongh zei gisteren op de website van de ploeg dat hij trots is op de drie aanwinsten voor de ploeg. „Met het oog op de lange termijn ben ik blij dat deze drie jonge rijders als stagiairs bij ons komen voor de rest van het sei zoen. Onze keuze voor hen is het resul taat van een lang en nauwkeurig pro gramma dat we hebben ontwikkeld in onze zoektocht naar talent." „Tijdens het trainingskamp in Li- vigno waren deze drie jongens 'top per formers'", zo vervolgde hij. „Ze lieten zien dat het potentieel hebben en ze pasten goed in het team. Nu is het aan hen om te presteren in dit belangrijke deel van hun carrière." Yvonne Jakobsen uit Arnemui- den werd gisteren met haar ruin For Ami de eerste Zeeuwse win naar. Door de kletsnatte bodem was het parcours verre van een voudig. Bovendien was de concur rentie groot. In groep twee van de klasse L zette Jakobsen met haar ruin For Ami meteen de druk op de ketel. De amazone uit Arnemuiden stuurde de met veel vermogen en techniek springen de blauwschimmel in 33,88 secon den foutloos door de tweede fase. Naar later bleek gooide de combi natie daarmee voor haar achter volgers de deur in het slot. „Hier ben ik erg blij mee" vertelde ze. „Ik heb dit paard pas vier weken. En het klikt. Hij geeft veel vermo gen, is heel wendbaar en denkt in het parcours goed mee. Het kan natuurlijk nog beter. We moeten nog meer wedstrijderva ring op doen. Maar ik ben tevre den." In de openingsrubriek van woensdag, de eerste van vijf da gen springen, gooide Jilly Laros met de ruin Herero met een rit in 26,20 seconden de knuppel in het hoenderhok. Op de rug van schimmelruin K42 opende Moni que Everse uit Munstergeleen de aanval, maar kwam driehonderd ste tekort. Maikel Rutte stuurde de merrie Ad Pak's Winti van de Wiel in een bloedstollende rit in 24,75 seconden naar de overwin ning. Met een fraaie vijfde plaats was Marit Huige (Nisse) met de merrie Fhyterma beste Zeeuwse combinatie. Sport sport@pzc.nl ASSEN NOTTWIL. Lisette de Heide is op het WK aangepast wielrennen in het Zwitserse Nottwil op de vijfde plaats geëindigd. De Goese tri-cyclist reed gisteren de tijdrit over 14 kilometer (37.58,98). De Australische Carol Cooke (28.05,80) won. foto Marcelle Davidse BRACAN^A Tolhoek: elke tel genieten door Roeland van Vliet 6 Niet alleen tijdens zijn trainingsstage in de bergen van Italië liet Antwan Tolhoek zich goed zien, maar ook tijdens het NK voor beloftes in Emmen. Hij werd zesde. door Lucien Roelandt NISSE. Jumpin' De Weel is onder een slecht gesternte van start ge gaan. De barre weersomstandighe den noopten de organisatie van het hippische evenement gisteren zelfs de inloopronde van het natio naal 1.30 meter af te gelasten. Desondanks zetten de profs met sport van hoog niveau de koop waar van de handelsstallen in de etalage. 2.0 liter dieselmotor Extra rijk uitgeruste R-Design uitvoering Sensus navigatie met Lifetime kaartupdates Duaf-Xenonverlichting Verwarmbare voorstoelen en voorruit High Performance Audio met Bluetooth audiostreaming VOLVO V40 BUSINESS SPORT 14% bjjte||jna NU VOOR 29.995 1BIJ"smnS KOM Nil LANGS VOOR EEN PROEFRIT CAPPENDIJK AUTO'S TERNEUZEN Mr, FJ. Haarmanweg 49 TERNEUZEN 0115 697455 www.cappendijk.nl VOLVO V40 BUSINESS SPORT TIJDELIJK RUIM €3.000 VOORDEEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 40