Sabbatical QlJiT Vissen strandhotel in Koudekerke ZOMER 7 Riël Timmermans uit Am sterdam heeft zichzelf van een aangename werkplek voorzien. Een tafeltje van theehuis Honeypie in Middelburg dient als bureau en ze heeft gezelschap van een pot thee en een schaaltje zoete versnaperin gen. „Eigenlijk heb ik vakantie, maar ik heb met mezelf afgespro ken dat ik de mindere dagen werk en de mooie dagen vakantie vier", zegt Riël. „En werken is toch een stuk minder vervelend met thee en taart in de buurt." Zij heeft een roerig jaar achter de rug. Haar moeder overleed, ze raakte haar baan kwijt en haar relatie ging over. „Het vuur was gedoofd dus besloot ik iets te doen wat eigen lijk helemaal niet bij me past: op de rem trappen en een sabbatical nemen." Ooit had Riël bij een massagecursus de Zeeuwse Annet leren kennen en via haar vond ze een tijdelijk onderkomen in Nieuw- en Sint Joosland, waar ze van januari tot mei verbleef. „Veel mensen waarschuwden me voor de Zeeuwen, die heel gesloten zou den zijn. Mijn ervaring is juist dat hier hele leuke mensen wonen, erg karakteristiek en down to earth." Zeeland bracht Riël wat ze zocht: rust. „Ik ben weer helemaal tot mezelf gekomen, heb ander werk en een nieuwe liefde gevon den. Zeeland heeft een speciaal plekje in mijn hart gekregen." 'Mijn ervaring is juist dat hier hele leuke mensen wonen, erg karakteristiek en down to earth' weer tegenaan." Het wonen in Zeeland bevalt hem verder pri ma. „Deze provincie biedt alles: rust, ruimte, zon, zee en strand. Grotere steden als Brugge, Breda of Rotterdam liggen op een uur tot anderhalf uur rijden. Je kunt alle kanten op." Zeeland verlaten voor een andere Nederlandse pro vincie? Nee, dat ziet Cees niet zit ten. Wonen in het buitenland klinkt hem dan wel weer als mu ziek in de oren. „Ergens in het Ca- ribisch gebied, waar je de hele dag in je zwembroek en op slip pers kunt lopen", mijmert hij. He laas voor hem ziet zijn toekomsti ge vrouw dat niet zo zitten. „Och, het is goed om dromen te hebben", vindt Cees. Als je werk 'Alles waarvoor je naar het buitenland gaat, is hier aanwezig: zee, strand en met een beetje geluk ook de zon' je passie is, ben je daar zelfs in je vrije tijd mee bezig. Tijdens uitjes of vakanties kijkt Cees goed om zich heen. Dat gaat van zelf, zegt hij. „Als je interesses er gens liggen, let je daar nu een maal op. Een houtbewerker zal in een restaurant of museum kij ken hoe er met hout gewerkt is. Ik ben geïnteresseerd in de ka merindeling, kijk hoe mensen be handeld worden en hoe het er in het restaurant aan toe gaat. Maar het is niet zo dat het bij ons thuis alleen maar over werk gaat hoor. Ik kan het gelukkig loslaten!" Joop gooit regelmatig zijn hengel uit op het Nollestrand. In het laagseizoen gaat vissen makkelijker. Op camping De Nolle in Vlissingen staat hondje Simon op de uitkijk in de deuropening van de camper. Zijn baasjes Joop en Ger- rie Heij uit Tiel zitten binnen aan de koffie, samen met Joops broer en zijn vrouw. Simon vindt het al lemaal hartstikke gezellig, maar je moet wel blijven opletten natuur lijk. Het liefst zou hij overal mee naar toe gaan, vertelt zijn baas Joop. „Als ik de scootmobiel van mijn vrouw naar buiten rijd, springt hij er meteen op." Voor Gerrie is de scootmobiel heel belangrijk. „Lopen gaat mij slecht af, maar ik wil er ook wel eens op uit en dan biedt dat ding uitkomst." De negen dagen die ze in Zee land hebben doorgebracht waren niet geweldig wat het weer be treft, maar Joop en Gerrie hebben zich prima vermaakt. „Ik heb een tas met boeken bij me", zegt Joop. „Mijn vrouw mag graag breien en we kijken regelmatig televisie." Met mooier weer trekken ze er op uit, samen of alleen. Joop is regel matig te vinden bij het Nolle strand, waar hij zijn hengel uit gooit. In het laagseizoen gaat vis sen makkelijker, heeft Joop ge merkt. „Wij komen een keer of drie per jaar naar hier voor een korte vakantie, maar nu zijn er veel zwemmers. Over een paar maanden is dat een stuk minder." Westkapelle Vlissingen VRIJDAG 31 JULI 2015 0iN Cees Caljouw: „Deze provincie biedt alles: rust, ruimte, zon, zee en strand." foto Ruben Oreel Meer agendanieuws op onze website Zomeravondfeest 'Carpe Diem', Noordelij ke Achterweg 62, 18-22 uur Westenschouwen Op zoek naar viervoeters met de skelter, Natuurinformatiepunt Westerschouwen, Steenweg 13a, 11-18 uur. Seizoensmarkt, Markt, 10-19 uur Yerseke Weekmarkt, Kerkplein en omgeving, van 9 tot 12 uur Zierikzee Film Silhouettten tegen het Licht, Dikke Toren, Kerkplein 1, hele dag; Beklimming Sint Lievensmonstertoren (Dikke Toren), Kerkplein, 10-17 uur; Zeiltocht, meezeilen met traditionele Zeil- klipper Scaldis MorgensterNieuwe Haven ('t Luitje), 14-17 uur; Film Woman in Gold, Kerkhof 3, 20 uur Zoutelande Bezichtiging Catharinakerk, Willibrordus- plein 3, 11 -15 uur. Oost 21, 13-21 uur; Aquarel- en schilder- cursu in de tuin Juust Wa'k Wou, Tragel Oost 21, 17.30-21 uur Serooskerke (S) Kajaktocht op de Oosterschelde, Schelp- hoek, 16.30 tot 21.30 uur Sint-Maartensdijk Weekmarkt, Markt 13-16 uur; Kermis, Ha ven, 14.00 uur. Sint Philipsland Weekmarkt, Voorstraat, van 7.30 tot 12.00 uur Terneuzen Beeldenroute, Scheldeboulevard en Passe relle Stadhuis, hele dag; Expositie Lim burg aan Zee Lokaal 54, Nieuwstraat 54, 13-18 uur; Avondmarkt, Nieuwstraat, 18-24 uur Weekmarkt, Coosje Buskenstraat Schel- deplein, 8-17 uur; Ringrijwedstrijd, Bellamypark, 8-18 uur; Boeken- en creativiteitsmarkt, Oude Markt, 10-16 uur; Zeiltocht met de Morgenster, Zieril Orgelconcert door Everhard Zwart, orga nist te Capelle aan de IJssel, Oude Markt 2, 12-12.30; Rondvaart haven Vlissingen, sluis tegen- e. archieffoto Ronald den Dekker over station Vlissingen, 12.30 en 15.30 uur. Wemeldinge SailForce - zomerzeilen op de Ooster schelde - reserveren verplicht via website, Sluisplateau 30, afvaart 13.30 uur; Pilates Yoga Beach Wemeldinge, Strandje bij Camping Linda, 10-11 uur; Riël Timmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35