De kinderen Verhoeven eten liever thuis' Vijf tips m Cees Caljouw geniet van vakantiegevoel in 'zijn' 6 ZOMER Wat eten vandaag? Niet iedereen kan of wil naar Zuid-Frankrijk of Spanje. En in Zeeland kun je ook een mooie zomer hebben. Een thuisblijver geeft enkele tips. VROUWENPOLDER. Voor de meeste kinderen is uit eten gaan een feest je, maar Evi (7) en Bojan (5) Ver hoeven uit Breda zouden eigenlijk liever 'thuis' eten dan bij De Mexi caan in Vrouwenpolder. Niet om dat ze zo gehecht zijn aan hun va kantiehuis in Zoutelande. Ook niet omdat ze het eten van mama veel lekkerder vinden dan dat van De Mexicaan. „Als we thuis eten en we hebben ons bord leeg, kun nen we weer naar de speeltuin", zegt Bojan met glimmende oog jes. Evi knikt. „We logeren daar bijna recht tegenover." Deson danks smullen de twee van hun Enchilada Nino met gehakt. Vader René geniet van zijn Picanha, ge braden kalfsvlees, en moeder Mariëlle heeft gekozen voor Tres Amigos, een combinatie van drie Mexicaanse gerechten. „Ik kon niet kiezen en bij dit gerecht stond: voor degene die niet kan kiezen. Ik dus!" Uit eten gaan doet de familie Verhoeven vaker. Deze vakantie zo'n beetje om de dag, maar ook buiten de vakantie om gaan ze ge middeld twee keer per maand uit eten. Meestal gaan de kinderen mee. „Hun uitspraken doen an ders vermoeden, maar in principe vinden ze het helemaal niet erg om uit eten te gaan hoor", zegt Mariëlle. „Als er in het restaurant maar de gelegenheid is om te spe len." Allerlei eetgelegenheden zijn de afgelopen twee weken de re vue gepasseerd, van de Italiaan tot McDonald's, de onbetwiste favo riet van de kinderen. Bojan is klaar met eten. Zijn frietjes liggen er nog. „Genoeg is genoeg", vindt hij. Bij zus Evi lig gen de frietjes ook nog op haar bord. Ze grijnst. „Ik bewaar het lekkerste tot het laatst." Allerlei eetgelegenheden zijn de afgelopen twee weken de revue gepasseerd, van de Italiaan tot McDonald's, de favoriet van de kinderen. raab karcher OOK TIJDENS DE VAKANTIE STAAN WIJ VOOR U KLAAR IN ONZE SHOWROOM EN BOUWSHOP et is nog volop hoogseizoen, maar Cees Cal jouw uit Middel burg is al bezig met de voorberei dingen voor het naseizoen en de eerste maanden van het nieuwe jaar. Hij werkt als sales account manager bij Golden Tulip Strand- Middelburg, waar op zowel culinair als cultureel vlak altijd iets te beleven valt. Boulevard Vlissingen met een uniek uit zicht op de langsva rende zeeschepen. Dijk- en Oorlogs museum Westkapel- le, klein maar met een goed verhaal. Deltapark Neeltje Jans, geeft goed weer hoe wij Zeeuwen omgaan met water. Het Verdronken Land van Saeftinghe, een actieve en leuke excursie. hotel Westduin in Koudekerke. „Ik ben verantwoordelijk voor de toeristische en zakelijke markt van het hotel", legt Cees uit. „Het hoogseizoen loopt nu, dus kan ik me bezighouden met het komen de halfjaar." Dat gaat hem prima af, zo in de zomer. „Ik kan lekker doorwerken, want veel mensen hebben vakantie dus ik word minder gestoord dan anders." Omdat de vriendin van Cees ook in de horeca werkt, brengen zij de zomers vrijwel altijd door in Zeeland. En dat vindt Cees he lemaal niet erg. „Alles waarvoor je naar het buitenland gaat, is hier aanwezig: zee, strand, en met een beetje geluk ook de zon." Vakantiegevoel Waar hij daarnaast erg van ge niet, is het vakantiegevoel dat zijn werkplek met zich mee brengt. „Gasten lopen hier rond op slippers en met een handdoek over de schouders, overal ligt zand. Heerlijk", verzucht Cees. Hij durft het bijna niet te zeggen, maar zijn werk is zijn grote hob by. „Natuurlijk werk ik ook om brood op de plank te krijgen, maar ik heb enorm veel passie voor mijn vak, waardoor werken niet voelt als een verplichting." Wanneer Cees niet werkt, houdt hij zich bezig met de voor bereidingen voor zijn huwelijk in september. Ook pikt hij graag een festival mee, zoals het Sum- merfestival in Antwerpen of City of Dance in zijn woonplaats Mid delburg. „Ik zoek ook wel eens de rust op hoor. Met lekker weer mag ik bijvoorbeeld graag re laxen in de achtertuin." Eén van Cees' andere grote hobby's - naast werken - is voet bal. „Maar dan wel de luie va riant", zegt hij lachend. „Ik heb zelf gevoetbald, maar dat bleek niet te combineren met mijn werk. Nu houd ik het bij voetbal kijken op televisie en het bezoe ken van wedstrijden." Op vakantie gaan doen Cees en zijn wederhelft meestal in ja nuari of februari. Een fijne onder breking van de wintermaanden, vindt Cees. „De winters zijn hier in Zeeland toch wat minder leuk en een vakantie zorgt dan voor een welkome onderbreking. Even de batterij opladen en ik kan er Agenda door Ellen Jobse De familie Verhoeven is aan het eten bij De Mexicaan in Vrouwenpolder. foto Izaak Verkeste Raab Karcher Middelburg Waldammeweg 2 I 4338 PJ Tel. 0118-625 055 Scan de QR-code en bekijk onze showroom op google-maps streetview Van 31 juli t/m 21 augustus 2015: Ij Bouwshop en magazijn: maandag t/m vrijdag I 08.00 - 16.00 uur zaterdag I gesloten Van 24 juli t/m 29 augustus 2015: Showroom: maandag t/m vrijdag I 09.00 - 17.00 uur zaterdag I gesloten Zomer is werk door Ellen Jobse H Aagtekerke Supercross, jaarlijkse motorcrosswed strijd, hoek Aagtekerkseweg Pekelingse- weg, hele dag Breskens Taiji en Qi Gong, 8-9 Vroege Vogel Qi- Gong en Taiji voor iedereen. 9.30-10.30 een Ouder/Kind Taiji groeps-les, 19-20 QiGong, 20-21 Taiji -lange stok- QiRunning, 19-21: gastdo centen met andere stijlen, Veerhaven; Rondvaart met sleepnetvissen, Hand- els-/westhaven, Keerdam 1, 10-11.30 Burghsluis Familie rondvaart, passagiersschip De On rust, Nieuwe Havenweg, 11-12.30 uur Cadzand-Bad Workshop natuurfotografie, vooraf aan melden via info@fotolouisdrent.nl, Tearoom Columbia, Boulevard De Wielin gen 35, 10.30-16.30 uur; Golfsurfen SUP en Skim- Bodyboar- den, Moio Beach, Vlamingpolderweg 3a (bij Duinovergang 9), van 13-16 uur. Colijnsplaat Sportvissen met Sportvisserij Zoeteweij, Visserijweg 1,8-16 uur; Openstelling Nehalenniatempel, Visserij- weg 2, 10-20 uur; Roofvogelshow, sport veld camping Orisant, West Zeedijk 2, 13 uur Domburg Beach Yoga, Strandovergang Watertoren Oost, 9.30-10.30 uur; Glittertattoo laten zetten, 't Groentje, 13.30-16.30 uur Dreischor Zeeuws Wijnfeest, Wijnhoeve De Kleine Schorre, Zuiddijk 4, 16-24 uur Goes Orgelconcert Lidia Ksiazkiewicz, Grote Kerk, Singelstraat 21 20-21 uur Groede Jaarmarkt, Q. van Uffordstraat 10, 10-17 uur. Kerkwerve Carbootsale Kofferbakverkoop, terrein van recreatieboerderij van Langeraad raad.nl/kofferbakverkoop.html Locatie: Weelweg 3, Kerkwerve, van 9.00 tot 14.00 uur. Koudekerke Openstelling bezoekerstuin De Houten- handsche hof, Wielemakersbaan 4, van 10 tot 17 uur Nisse Jumpin' de Weel, paardensportevene ment aangevuld met activiteiten voor jong en oud, Ambachtsherendijk, hele dag Oostkapelle Kijkje achter de schermen van het aqua rium, Duinvlietweg 6, 11-11.30 uur; Live jazz muziek van The Jazzsteps, Vroonweg 1, 19.30 uur Ritthem Yoga Ontbijt in de Boomgaard, Zuid- weg 6, 9-10 uur; Open Tuindagen Ram- mekenshof, Rammekensweg 11, 13-17 Schoondijke Open tuin bij Juust Wa'k Wou, Tragel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34