Bouwvak of niet, de nieuwe megazaal van Cinecity moet af Handtekeningenactie voor beter onderhoud Standhouders van de kunstmarkt op de Vismarkt in Middelburg klagen opnieuw bij de gemeente. 4 WALCHEREN Strandtochten in Vlissingen Glunderend op Jumpin' de Weel 'Het verblijf voor toeristen en ondernemers wordt er niet prettiger op' Interior Mijn dorp, mijn stad Vismarkt is vies en glad' door Maurits Sep MIDDELBURG. Het is één van de mooiste pleintjes van Middel burg, maar ook slecht onderhou den en vies, vinden standhou ders van de kunstmarkt op de Vismarkt. Gevaarlijk glad zelfs, zoals bezoekers gisteren merkten tijdens de hevige regenbuien. De standhouders vinden het tijd voor actie. Op de eerstvolgen de kunstmarkt, volgende week donderdag, gaan ze handtekenin gen inzamelen bij ondernemers en bezoekers. Daarmee willen ze de gemeente overtuigen om de Vismarkt beter te onderhouden. Graspollen, zwerfvuil, honden drollen. 'Het verblijf voor onder nemers en toeristen wordt er niet prettiger op', luidt de klacht. Wethouder Arjan Beekman is bekend met de onvrede. „Ik heb er vorig jaar contact over gehad. Ik ben toen over de Vismarkt ge lopen en heb bij de afdeling be- Bert van der Zwaag, kunstmarkt heer en reiniging aandacht ge vraagd voor de klachten." Bert van der Zwaag, organisa tor van de kunstmarkt, heeft een maand geleden opnieuw aan de bel getrokken. „De afdeling groenvoorziening en een aanne mer zouden ernaar kijken. Maar de gemeente heeft geen geld voor meer onderhoud." Een bezoeker bemoeit zich spontaan met het gesprek. „Het is spiegelglad. Echt gevaarlijk." Van der Zwaag knikt. „Dat komt door al dat onkruid." Nieuwe klachten zijn wethou der Beekman niet ter ore geko men. Hij wijst er wel op dat de gemeenteraad eisen heeft gesteld aan het onderhoud van straten en pleinen. De Vismarkt voldoet daar volgens hem aan. „Het is mij niet opgevallen dat het plein een schandvlek in de stad is." Wel is er altijd een verschil van mening mogelijk over hoe in tensief het stratenonderhoud moet zijn, zegt Beekman. „Als je elk sprietje onkruid weg wilt heb ben, tja, dat is niet realistisch." door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN. Overal hebben bouw vakkers hun helmen opgeborgen, maar niet in Vlissingen. Aan de nieuwe theaterzaal van Cinecity wordt, ondanks de bouwvak, kei hard doorgewerkt. Ze moeten ook wel, want zo als het er nu naar uitziet is CCXL een paar weken later klaar dan ge pland. „Dat komt door procedu res in de beginfase, bommenon- derzoek enzo", somt bioscoopdi recteur Ad Weststrate op. „En af gelopen week waaide het zo hard dat ze niet konden hijsen. De tijd glipt je door de vingers." Wie regelmatig even gaat kij ken -en dat zijn er nogal wat, aan de hekken staat dagelijks een vas te schare fans- ziet dat de schui ne theatervloer is gelegd. Zelfs de trapvorm is zichtbaar. Alleen het beton hoeft er nog maar op, dan het linoleum, de stoelen en dan is de vloer klaar. De stalen con structie komt deze week, vertelt Weststrate. „Daarmee bereiken we het hoogste punt. Dan het dak erop, de wanden en dan is de zaal dicht en kunnen we verder aan de binnenkant." De inrichting vergt echter de meeste inspanning. Lopen er nu al dertig tot veertig bouwvakkers op de bouwplaats rond, dat wor den er de komende weken alleen nog maar meer. „Nu begint het technische verhaal. Dat wordt in gevuld door lokale aannemers. Die kwamen nu eenmaal als bes te uit de bus." Eigenlijk zou de zaal begin sep tember gaan proefdraaien, maar dat wordt eind september. Geen probleem, aldus Weststrate. „Ook niet voor het filmfestival, want dat vindt toch niet plaats in het nieuwe gedeelte. Nee hoor, dat komt helemaal goed. Het is spannend, het doet denken aan toen we de bisocoop zestien jaar geleden bouwden, maar geloof me, alles is op tijd klaar." De eerste voorstelling is op 7 oktober, van Brigitte Kaandorp. WOONTREND ZEELAND Woontrend Zeeland De nieuwe theaterzaal van Cinecity in Vlissingen. foto Ruben Oreel VLISSINGEN Glijbaan naar badstrand open De gele glijbaan van het Nolleplein naar het Badstrand gaat vandaag om 12.30 uur open voor het pu bliek. De glijbaan is on derdeel van de nieu we entree van boule vard. MIDDELBURG Bingo bij Bastion Na een maand zomer vakantie houdt activi teitenvereniging Het Bastion morgen weer bingo met aansluitend een loterij. De bingo VLISSINGEN begint om 14.30 uur. AAGTEKERKE Zangavond In de dorpskerk van Aagtekerke wordt morgen de derde zo- merzangavond van dit seizoen gehouden. Tij dens deze avond kun nen de bezoekers zelf een verzoeknummer indienen. De avond be gint om 20.00 uur en de deuren zijn vanaf 19.30 uur open. De toegang is gratis. MIDDELBURG Expositie in Gasthuis Tot en met septem ber zijn in SVRZ 't Gasthuis in Middel burg de werken van Anne de Kam uit Mid delburg te bezichti gen. Sinds 1998 is zij bezig met het maken van sieraden met edel- steenkralen, onder de naam Blauwe Hope. Op de eerste en derde zaterdag in augustus houdt wandelsport vereniging de Vrolijke Tippelaars duin- en strandtochten in Vlis singen. Er kan gewandeld worden over afstanden van 5,10,15,20 en 30 kilometer. De start is om 8.30 uur bij de Kanovijver. De wande lingen gaan over strand en dui nen. De 30 kilometertocht loopt tot Westkapelle, de 20 kilometer slaat af bij Zoutelande, de 15 kilo meter houdt het vol tot Valkenis- se en de korte afstanden gaan tussentijds terug richting Vlissin gen. Het startbureau is bij de Kanovij ver aan de Burgemeester van Woederenlaan in Vlissingen. NISSE. Glunderende gezichten, gisteren aan de Ambachtsherendijk bij Nisse. Zo'n zestig ouderen en gehandicapten, die niet zo gemakkelijk het huis uit komen, genoten een ware vip-behandeling tijdens Jumpin' de Weel. Het springconcours tracteerde hen op een middagje met cho coladebuffet, ijs, zeevruchten en poffertjes, aangeboden door sponsors. „Ik heb alleen maar grote glimlachen gezien", kijkt begeleidster Agnes Thoen er op terug. De vips kwamen uit diverse zorginstellingen op Zuid-Beveland. Op de foto: Frank van Garsel, Lizette Drost, Teuntje Noordhoek en Marietje Wouterse. foto Johan van der Heijden tips? mail naar redactie@pzc.nl AAGTEKERKE Hoek Hereweg en Slotdreef, 16.30-19.00 uur - Paardenpolo KOUDEKERKE Wielemakersbaan 4, 10.00-17.00 uur - Openstelling Hou- tenhandsche Hof met hedendaagse ste nen sculpturen MIDDELBURG Rechtbank, Kou- steensedijk 2, 08.30-17.00 uur - Ten toonstelling Maddy Rentenaar; 't Hof Welgelegen, 18.00-22.00 uur - Boergondisch Feest maal; Herengracht 52,19.00-21.00 uur - Zeeuwse zonnige Zo meravonden van ster renwacht; Centrum, 19.00-00.00 uur - Nachtmarkt OOSTKAPELLE Zeecafé, 10.00-11.00 uur - Strand Yoga; Vroonweg 1,19.30 uur - Optreden The Jazzsteps bij De Bo- schhoek VEERE Grote Kerk, 11.00-17.00 uur - Ex positie Poëtica Me chanica VLISSINGEN Oude Markt, 10.00-16.00 uur - Boeken en creativi- teitsmarkt; Thorbeckelaan 8, 11.00-18.00 uur - Open atelier 'kera miek en schilde rijen'; Sluis tegen over station, 12.30-14.30 en 15.30-17.30 uur - Ha- venrondvaart o.l.v. een gids; Cultuurwerf, Oranje straat 4,13.00-17.00 uur - Tentoonstellin gen 'Made in Vlissin gen' en 'Salon de Re- fusés'; Bellamypark, 8.00 uur - Ringrij- den; Willem Ruys- straat, 13.00-17.00 uur - Panorama Wal cheren (groep van 12 mega schilderijen) WESTKAPELLE Markt, 10.00-19.00 uur - Seizoensmarkt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 32