zomerfoto Een tikkie te wild PZC COLOFON Nachtbus Urban Garden Shop Terneuzen 2 ZEELAND Tuinwinkel Urban Garden Shop in Terneuzen wordt door de politie als een growshop gezien. Maar de rechter denkt daar anders over. naar de PZC COMMENTAAR Justitie is iets te enthousiast in haar aanpak van growshops. De Middelburgse rechtbank oordeelt dat in beslag genomen kweekattributen terug moeten naar Urban Garden Shop in Terneuzen. Het punt is, dat niet voldoende overtuigend is aangetoond dat de aangeboden materialen worden gebruikt door illegale wietkwekerijen. Het kan ook om onschuldige thuiskwe- kertjes gaan. Sinds maart staat een flinke straf op het aanbieden van materi aal voor grootschalige teelt. Het is goed dat justitie die nieuwe wettelijke bepalingen optimaal probeert te gebruiken. Het net rond illegale hennepteelt moet veel strakker worden aangetrok ken. Want de teelt is vaak verwe ven met zware criminaliteit. Maar rechters in Middelburg - en ook in Breda - dwingen gelukkig wel een zorgvuldige aanpak af. Voor de winkeliers kan het gaan om drie jaar gevangenisstraf. Dus moet onomstotelijk vaststaan dat een growshop bewust spullen le vert voor grootschalige teelt. Zolang er weinig jurisprudentie is, zullen onschuldige winkeliers nog wel eens vaker last krijgen van de felle aanpak van justitie. Dat is vervelend. Maar het alge meen belang van het bestrijden van de uitwassen van drugsge bruik rechtvaardigt dit tijdelijke ongemak. Justitie moet het net rond illegale hennepteelt veel strakker aantrekken T: 0118-434021 T: 0118- 434021 T: 088-0139995 088- 0139 999 0900- 6743 836 Almanak Voor een feestje duurt de dag nooit lang genoeg. Hoe gezellig en leuk het ook is, na 24 uur is het etmaal echt ten einde. Om defeestvierdende Hollanders tege moet te komen werd voor de nacht bussen van Connexxion naar de Gent se Feesten een oplossing gevonden. En een knappe, dat mag best gezegd wor den. Want voor de echte nachtbra kers heeft de vervoersmaatschappij kennelijk de dag weten te verlengen, zo was te lezen op een scherm in de bus: „Tijdens de Gentse Feesten rijden er extra nachtbussen om 24.00 en 27.00 uur." Man met slok op over de A58 Een 43-jarige man uit Achtmaal is donder dagnacht opgepakt, nadat hij slingerend op de A58 bij Kapelle werd gesigna leerd. Een bestuurder van een andere auto volgde de man tot Rilland. Agenten kwamen hem bij de afslag Hoogerheide-Ossendrecht op het spoor. In Bergen op Zoom werd hij aan de kant gezet. Uit een blaas- test bleek dat hij twee keer te veel alcohol had ge nuttigd. Tegen de bestuur der is proces-verbaal opge maakt. Kinderen vast na inbraakpoging Twee jongens van 14 en een meisje van 13 jaar zijn woensdagmiddag aange houden op verdenking van poging tot woningin braak. De kinderen wer den door een omwonende opgemerkt terwijl de jon gens aan de achterzijde van een woning probeer den binnen te komen. Het meisje stond op de uitkijk. Eén van de jongens had ge reedschap bij zich dat ge bruikt kan worden om een huis binnen te drin gen. De huisdeur was be schadigd. Het trio zit vast. Tallship Mir naar Maritiem 2015 De Russische driemaster Mir komt naar Vlissingen Maritiem 2015. Het gaat om een van de grootste tallships ter wereld. De Mir is in 1987 gebouwd in het Poolse Gdansk en wordt gebruikt voor zeil- trainingen en maritieme opleidingen. Het schip is 109,4 meter lang en heeft een vaste bemanning van 55 koppen en 96 zeevaart- kadetten. Donderdag 27 au gustus passeert het de slui zen van Vlissingen. Dronkaard slaat met kapotte fles Een 21-jarige man uit Purmerend is aangehou den op het Stationsplein in Vlissingen. De man had tijdens de overtocht Bres- kens-Vlissingen mensen bedreigd en geslagen. Hij was zwaar onder invloed van alcohol en gedroeg zich agressief tegenover medereizigers. Hij sloeg en bedreigde mensen met een kapotte flessenhals en probeerde met de fiets van een ander weg te rij den. Omstanders over meesterden de man. TERNEUZEN. Denk je op een eerlij ke manier met een soort 'Boeren bondwinkel' je geld te verdie nen, valt de politie binnen om je spullen én je geld mee te nemen. Het overkwam de mensen van de Urban Garden Shop in Ter neuzen eind maart. Met hun pro testen staan ze in hun recht, oor deelde de rechter eerder deze week. De winkel krijgt alle spul len terug. Zijn winkel een growshop? Ontzettende onzin. „We houden ons verre van de spullen die in dat soort zaken worden ver kocht." Eigenaar Calogero Bom- bello van de Urban Garden Shop is duidelijk: hij heeft een gewo ne winkel voor tuinbenodigdhe- den. En wie de zaak in het winkel centrum aan de Zeldenrustlaan binnenloopt, kan eigenlijk ook geen andere conclusie trekken. Een mooie zaak, met houtbetim- merde wanden. Achterin een ta feltje met Duplo voor de kinde ren. Het assortiment: plantenbak ken, potgrond en flesjes waarvan de inhoud het gras, de bloemen en de planten beter laat groeien. Kweekbakjes voor bieslook en ro zemarijn, en een klein kweek- tentje. Een soort Boerenbond, maar dan wat gespecialiseerder, erkent ook John Hartman. Hij be mant normaal gesproken de win kel, is nu op vakantie, maar wil met alle plezier even telefonisch meepraten. Datzelfde assortiment troffen ook de agenten aan die eind maart 'met een hoop bombarie' de zaak binnenvielen. „Ze na men voor 10.000 euro aan spul len mee", verklaart eigenaar Calo gero. Daarbij ging het niet om specifieke dingen, vult Hartman aan. „Die agenten wisten hele maal niet waar ze naar zochten. Het was pure willekeur. Ze na men van alles wat mee, zonder 'Je kunt natuurlijk nooit uitsluiten dat mensen onze spullen gebruiken voor dingen die niet mogen' honder- zonnigste Stuur uw Stuur je leukste foto naar de PZC. Gewoon in je eigen woonplaats gemaakt of misschien wel op den kilometers afstand. De grappigste, of bijzonderste zomerfoto's verschijnen in de krant. Alle inzenders maken kans op weekprijzen en/of de hoofdprijs. Vermeld waar de foto is gemaakt, wie hem heeft gemaakt en wie op de foto staat. E-MAIL UW FOTO NAAR zomerfoto@pzc.nl FZC Edisonweg 37E, Vlissingen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen 0118-43 4000 www.pzc.nl Uitgever Erik van Cruijthuijsen Hoofdredactie Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland T: 0118- 434021 E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Sales manager Marcel Schreur Advertenties Afdeline Direct Sales regio Zuid E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: Kleintjes: Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via www.pzc.nl/geenkrant U ontvangt restitutie en u kunt de krant van vandaag lezen via E-paper. Vragen? Bel: 088-0139910 Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeve rij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer in formatie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het ge bruiken van uw e-mail adres wilt intrekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl KAPELLE VLISSINGEN VLISSINGEN VLISSINGEN 'Growshop? door Martijn de Koning

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 30