Cynische 'tackle-tweet' Kramer zorgt voor beroering PSV voert felle strijd om gunst van Moreno wiu V 88*1' ^Bisi Repeterend Europees gestuntel belooft weinig goeds voor toekomst Amsterdammers hebben in Europa moeite om de hele wedstrijd hun niveau te halen. SPORT 21 WENEN. De selectie van Ajax slikte gisteren op een trainingsveld in Wenen de teleurstelling van de avond ervoor weg, om vervolgens vertwijfeld het vliegtuig terug naar Amsterdam te nemen. Ajax speelde tegen Rapid Wien welis waar minstens een halfuur aardig en precies op de manier waarop De Boer zijn ploeg al die weken had geprepareerd voor het sei zoen. Maar wat bovenal blijft han gen is dat de Amsterdammers kan sen verprutsten die de voorsprong op de tegenstander onoverbrug baar hadden kunnen maken. Plaatsing voor de laatste kwalifi catieronde van de Champions League was dan een feit geweest. Dat Rapid Wien in de slotfase met tien man terugkwam tot een 2-2 gelijkspel was schrijnend en doet herinneren aan het onnodig weggeven van eerdere Europese wedstrijden, waarin dat gebeurde, tegen Dnjepr en Steaua Boekarest. Gemakzuchtig Voormalig Ajax-speler Kenneth Perez zag het met stijgende verba zing aan. Het is volgens hem ge heel in de lijn waarmee andere Ne derlandse clubs het landelijke coëf ficiëntenaantal in de verschillen de Europese bekertoernooien in een rap tempo naar beneden ha len. „Het lijkt wel of er bij Neder landse clubs een soort gemak zucht opkomt bij een voorsprong. Opeens was er weer die verkeerde interpretatie van positiespel: breed en terug in plaats van breed en vooruit. En balbezit op eigen helft in plaats van balbezit op de helft van de tegenstander." Met twee gemaakte uitdoelpun- ten op zak gloort voor Ajax de vol gende ronde van de kwalificatie ronde voor de Champions League. Het repeterende gestuntel belooft echter weinig goeds voor de ronde erna, waarin de opponenten van een groter kaliber zijn dan Rapid Wien, toch een club uit een land waar vroeger nog de neus voor werd opgehaald. Perez: „Rapid was echt niet zo goed als Red Buil Salzburg, waar Ajax twee jaar gele den van verloor, dat zag je aan al les. Maar ook dit soort teams kun nen Ajax het blijkbaar moeilijk maken." Wedstrijden in Europees ver band blijken maar weer anders dan duels in de eredivisie. Dat merkte ook Jairo Riedewald, die volgens eigen zeggen zo'n echte Europese avond beleefde. Met een uitstekende ambiance in een groot stadion, met passie, onein dige blijheid en diepe teleurstel ling. Nieuw voor hem. „We staan met 2-o voor bij rust en we lopen het veld af met een 2-2 eindstand. Als je met tien man speelt, denk je niet dat ze nog gelijk kunnen maken", zegt hij. De verdediger somt elementen op waardoor Ne derlandse clubs vaker verliezen. „Zij strijden meer dan wij deden. Zij waren slimmer en sneller dan onze tegenstanders in de eredivi sie. En wij kwamen niet meer voor de goal." Dat Ajax met het jongste team ooit in Europa speelde, is volgens Riedewald, zelf nog een tiener, geen excuus. „We kunnen dit niet op de onervaren jongens afschui ven." Dat hoeft ook niet, want 'We kunnen dit niet op de onervaren jongens afschuiven' juist Ajax' meest ervaren verdedi ger maakte tegen Rapid een fout zoals je hem vaker ziet maken. Joël Veltman is met zijn 23 jaar welhaast een routinier in het Ajax-elftal van trainer Frank de Boer die zelf geen goed over had over de desastreuze fout van zijn verdediger. „Dat mag niet op dit niveau", zei hij erover. Hoe vaak zal De Boer dat al niet hebben ge zegd over een fout van de verdedi ger, voor wie blijkbaar al jaren geen goed alternatief voor handen is. „Al met al", vond doelman Jas per Cillessen, „was dit eigenlijk een verschrikkelijke wedstrijd." DEN HAAG. Michiel Kramer stelt dat zijn 'cynisch be doelde' tweet over Rapid Wien - Ajax, die tot veel ophef leidde, verkeerd is begrepen. De spits van ADO Den Haag kreeg een storm van kritiek over zich heen, nadat hij op Twitter sprak van een 'pri ma tackle' van Stefan Schwab op Ajacied Jairo Riedewald. De middenvel der van Rapid Wien had Riedewald woensdag avond ernstig kunnen bles seren toen hij met twee ge strekte benen op schanda lige wijze op zijn tegen stander af vloog. Gistermiddag meldde Kra mer via Twitter dat de ont stane commotie berust op een misverstand. „Jammer dat mijn cynische tweet totaal verkeerd is begre pen, uiteraard was het een schandalige tackle." De 26-jarige topscorer van ADO was niet bereid om verder op de kwestie in te gaan, omdat hij op Twitter al voor opheldering had ge zorgd. De tweet van Kra mer waarover de ophef ontstond ('Leuke pot. Pri ma tackle. Goeie uitslag') interpreteerde een deel van de twitteraars als een gemeende opmerking. Daardoor viel de tweet bij velen niet goed. Riedewald kwam overi gens met de schrik vrij bij de 'aanslag'. Schwab werd door arbiter William Col- lum met rood van het veld gestuurd en de 18-jarige verdediger kon de wed strijd vervolgen. PSV verwacht pas na het ko mende weekeinde duide lijkheid over een mogelij ke transfer van Espanyol- speler Héctor Moreno naar Eind hoven. Technisch manager Marcel Brands liet gisteren weten dat er van een done deal zeker nog geen sprake is. Spaanse media, waaronder het in Barcelona doorgaans goed inge voerde Mundo Deportivo, meld den gisteren dat er een principe akkoord zou zijn bereikt tussen PSV en Moreno's zaakwaarnemer Mino Raiola. Brands ontkende dat met klem, terwijl Raiola opnieuw geen commentaar wilde geven over de sportieve toekomst van de gewilde verdediger. De linkspoot, die nog tot me dio 2016 vastligt in Barcelona, wil Espanyol sowieso verlaten. De werkgever van Moreno staat er fi nancieel niet al te florissant voor en kan naar verluidt ook niet vol doen aan alle betalingsverplichtin gen richting de Mexicaanse inter national. Het is daardoor aanneme lijk dat Espanyol de bewegingen op de transfermarkt afwacht en vervolgens hoopt op een zo hoog mogelijk bod voor de 27-jarige cen trumverdediger. PSV zoekt nog naar een vervan ger voor de vertrokken Karim Re- kik. De Eindhovenaren hebben wel als eerste partij de interesse kenbaar gemaakt, maar het is reeds duidelijk dat er meerdere clubs op het vinkentouw zitten. Zo lijkt Fiorentina nog steeds een serieuze kandidaat om Moreno in te lijven. Zeker nadat een ander target, Vlad Chiriches van Totten- ham Hotspur, werd weggekaapt door Napoli. De club uit Florence heeft de blik verlegd naar Davide Astori, maar de Italiaans interna tional van Cagliari heeft nog een contract tot de zomer van 2017 en is waarschijnlijk duurder. Eerder werd al duidelijk dat VfB Stuttgart gecharmeerd is van Moreno. Die clubs kunnen nor maal gesproken een financieel in teressantere aanbieding doen dan PSV, dat bovendien een salarispla fond heeft. De ploeg van Phillip Cocu speelt komend seizoen ech ter wel Champions League-voet- bal. Espanyol heeft wel al geantici peerd op het vertrek van de steun pilaar; het haalde de Chileen Enzo Roco. Blessure Moreno is overigens sowieso niet direct inzetbaar, de ex-speler van AZ brak onlangs zijn middenvoets beentje en is nog altijd herstellen de van die blessure. Landgenoot Andrés Guardado zal de afgelopen periode ongetwijfeld hebben ge probeerd om Moreno te verleiden om de overstap naar PSV te ma ken. In de PSV-directiekamer zou Moreno ook de oude bekenden Brands en Toon Gerbrands tref fen, terwijl hij eerder samenspeel de met Simon Poulsen, Stijn Schaars en Adam Maher. VRIJDAG 31 JULI 2015 Ajax trapt in oude valkuil door Nik Kok Jairo Riedewald, verdediger Ajax door Emiel Poeiert Michiel Kramer foto Pro Shots door Bart Hoffman Héctor Moreno foto Pro Shots PW mSIT' r JMm Joël Veltman (I) krijgt geel na een overtreding waarmee hij de tweede tegengoal niet kon voorkomen, foto Pro Shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21