Gerard Ekdom verruilt 3FM voor Radio2 Growshop blijkt toch tuinwinkel Wielrenner Tolhoek naar ploeg Contador Kamer: geen bedenktijd meer 19 Meerderheid Tweede Kamer wil af van bedenktijd na het melden van een zedenmisdrijf, zoals nu gebeurt. DEN HAAG. Slachtoffers van sek sueel geweld moeten meteen aan gifte kunnen doen, vindt een Ka mermeerderheid. Nu zegt de poli tie vaak dat slachtoffers eerst nog even goed moeten nadenken voor dat ze aangifte doen. WD en PvdA willen opheldering van justi- tie-minister Ard van der Steur. Wie bij de politie aangifte wil doen van een zedenmisdrijf krijgt eerst een informatief gesprek. Daarin wordt verteld wat de gevol gen van aangifte zijn, bijvoorbeeld dat je niet meer terug kunt en tot in detail moet beschrijven wat er is gebeurd. Hoewel niet verplicht, geeft de politie het slachtoffer daarna standaard een bedenktijd van maximaal twee weken. Vreemd, die bedenktijd, vindt WD-Kamerlid Tamara van Ark. „Op het moment dat je naar de po litie stapt, is dat over het alge meen geen lichtvaardig besluit. Ik wil van de minister weten waar om die bedenktijd wordt gegeven. Als dit ervoor zorgt dat slachtof fers geen aangifte meer doen, vind ik dat een slechte zaak." Het doet PvdA-Kamerlid Ma- rith Rebel denken aan de van ver krachting verdachte Bill Cosby. „Hoe lang duurde het niet voordat zijn slachtoffers serieus werden ge- 'Als je het zeker weet, moet je ook meteen aangifte kunnen doen' nomen? Als je het zeker weet, moet je meteen aangifte kunnen doen. Op papier lijkt het nu goed geregeld, maar het is de vraag of het aan de balie van het politiebu reau ook goed gaat. Daar moeten de politie en het Openbaar Minis terie naar kijken." Aanleiding voor de Kamervra gen zijn columns in het Dagblad van het Noorden en Metro, waar in de schrijfsters los van elkaar be schreven dat ze niet meteen aan gifte konden doen. De politie ontkent dat het slachtof fers niet serieus neemt. „Het is ge bruikelijk een bedenktijd te ge ven, juist om slachtoffers te be schermen. Zij weten niet altijd wat de gevolgen zijn van hun aan gifte, bijvoorbeeld dat hun verhaal in de rechtszaal in het openbaar wordt behandeld. Dat kan heel emotioneel zijn," zegt Sylvia San ders, woordvoerster van de politie Noord-Nederland. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek leidt slechts een derde van de meldingen van een zedendelict bij de politie tot een aangifte. De Tweede Kamer debat teert er volgende maand over. MORGEN DEEL 8 PZC YERSEKE. Het is een droom die uitkomt voor Antwan Tolhoek: vanaf augustus is hij de nieu we collega van de topwielren- ners Alberto Contador en Peter Sagan. De 2i-jarige renner uit Yerse- ke mag de rest van dit seizoen als stagiair meerijden bij Tin- koff-Saxo, één van de grootste wielerploegen van de wereld. De zoon van oud-profcoureur Patrick Tolhoek overtuigde de ploeg tijdens een trainingsstage in Italië van zijn kunnen. In Binnen Buiten Jakkes de bedwants rukt op PAGINA 24 25 www.pzc.nl Editie WALCHEREN VRIJDAG 31 juli 2015 257e jaargang nr. 178 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 o Stijgende temperatuur ZEELAND 2 3 Gelijk aangifte na aanranding door Deborah Jongejan Marith Rebel, PvdA-Kamerlid Wie bij de politie aangifte wil doen van een zedenmisdrijf, krijgt daarna standaard een bedenktijd van maximaal twee weken. pagina 8: Woede na verplicht wachten TYÏ3 3T li pf Het was al geen beste week, maar gisteren liet het weer Zeeland wel heel •••llldal Aivl erg jn £je steek. Hevige regen veroorzaakte wateroverlast en sombere ge- W/TIF/i 1~ zichten, zoals ook bij de deelnemers aan de Boerenlandrit op Walcheren. "I. U. L UC CV, 1 E£n dame in klederdracht bleef lachen en haar optimisme wordt beloond, want dit weekend keert de zomer terug, foto Lex de Meester Zeeland 12: Stage bij topformatie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1