Feyenoord gaat toch voor Kramer Arnhemse ploeg is in de derde voorronde van de Europa League kansloos tegen Southampton: 3-0. Return in Arnhem wordt een formaliteit na 3-0 nederlaag tegen Southampton 17 Chung is eerste concurrent Platini SOUTHAMPTON. De Europese cam pagne van Vitesse blijft beperkt tot het tweeluik met Southamp ton. Het eerste onderlinge treffen maakte gisteravond meteen duide lijk dat de Engelse subtopper veel te sterk is voor de Arnhemse ploeg: 3-0. Een schande is dat uiteraard niet. Logisch is het wel, gezien de grote kloof tussen eredivisie en Premier League, wat betreft de fi nanciële en sportieve mogelijkhe den van de clubs. Dat verschil werd gisteravond in het uitver kochte en sfeervolle St. Mary's Sta dium ook zichtbaar in de kwali teit van de voetballers. Zo op het eerste oog deed Vitesse best aar dig mee met Southampton. Maar de thuisploeg raakte geen mo ment onder de indruk van het fris se gezicht, dat het nieuwe Vitesse in de openingsfase even liet zien. Southampton-trainer Ronald Koeman liet zoals verwacht zijn Nederlandse aanwinsten Maarten Stekelenburg en Jordy Clasie debu- teren in de basis. Stekelenburg zag al binnen vier minuten een schui ver van Valeri Qazaishvili net naast zijn doel belanden. Veel meer gevaar zag de goalie niet op hem afkomen, al moest hij in de slotfase ingrijpen na een inzet van invaller Milot Rashica. Clasie oog de nog wat onwennig, tussen zijn nieuwe ploegmaten, in zijn contro lerende rol voor de laatste linie. Maar met zijn kwaliteiten zal hij ongetwijfeld slagen bij The Saints. Gisteren speelde Clasie een uur, voordat hij licht aangeslagen en trekkebenend uit voorzorg naar de kant werd gehaald door Koe man. Nieuwe gezichten Vitesse-trainer Peter Bosz begon met drie nieuwe gezichten aan het Europese karwei. Marvelous Nakamba was vorig seizoen nog een wisselspeler zonder speeltijd. Nu vervangt hij samen met Chel- sea-huurling Lewis Baker de ver trokken strategen Davy Pröpper en Marko Vejinovic. De derde nieuweling in het team is aanval ler Izzy Brown, die gisteren onge vaarlijk bleef vanaf de flank. Bosz had een tegenvaller in de aanloop naar het treffen. Maikel van der Werff, de opvolger van de naar Feyenoord vertrokken Jan- Arie van der Heijden, moest van wege enkelklachten bedanken voor een optreden in de basis. Hij zat wel op de bank. Nu vormde Keivin Leerdam met aanvoerder Guram Kashia het centrale duo achterin. Na ruim een half uur spelen werd het centrale duo geklopt door een mooi steekballetje van Sadio Mané, die Graziano Pellè vrij voor het doel zette. Vitesse- De Zuid-Koreaan Chung Mong-joon (63) gaat de strijd aan om het voorzitter schap van de FIFA met UEFA-voorzitter Mi chel Platini. De miljar dair en topman van au toproducent Hyundai wil de FIFA zuiveren van corruptie. Hij noemde de vertrekken de Sepp Blatter al eens een dictator. Chung was zeven tien jaar vice-presi dent bij de FIFA: van 1994 tot 2011. doelman Eloy Room was kansloos op de harde en hoge uithaal van de spits (1-0). Nog voor de pauze waren de Europese perspectieven van Vitesse al bijna verdampt, na een onberispelijke trap van Dusan Tadic vanaf elf meter. Aan de straf schop ging een lichte overtreding van Rochdi Achenteh op de fysiek sterke Mané vooraf. Die actie was veelzeggend voor het verschil tus sen beide teams. Waar Achenteh, die een lastige avond had tegen Ta dic, de slimheid miste om op de achterlijn geen overtreding te ma ken, daar ging Mané meteen la chend naar de grond. Volwassener Southampton, met een gemiddel de leeftijd van 26,18 jaar, toonde zich volwassener dan het team van Bosz, waarin de spelers gemid deld 23,09 jaar oud waren. Nog maals, vreemd is dat niet. In de tweede helft probeerde Vitesse het nog wel, maar Southampton hield eenvoudig de controle. Na balverlies van Baker maakte inval ler Sjane Long in de slotfase nog de 3-0, waardoor de return volgen de week in Arnhem van alle span ning is ontdaan. Feyenoord wil alsnog ADO-spits Michiel Kra mer naar de Kuip halen. De 26-jarige aanvaller zag een week geleden een lucratieve overstap naar Baniyas uit de Vere nigde Arabische Emiraten afket sen, maar mag nu hopen op een overstap naar de club waar hij als kleine jongen fan van was. De Rotterdammers willen de uitge rangeerde Mitchell te Vrede in de deal betrekken. Technisch directeur Martin van Geel informeerde eerder de ze zomer al bij de clubtopscorer van ADO, maar liet de spits eind juni telefonisch weten dat ze af zagen van zijn komst. Intern was niet iedereen overtuigd van zijn kwaliteiten. Blijkbaar is daar nu verandering in gekomen. De club wil Te Vrede graag slij ten, maar ADO twijfelt. De spits staat zeker niet als nummer één op het wensenlijstje. In Den Haag houden ze nog altijd de si tuatie van Mike Havenaar, van HJK Helsinki, nauwlettend in de gaten. Hij mag pas weg zodra zijn Finse werkgever in de Cham pions League-voorrondes wordt uitgeschakeld. Bij Feyenoord is Te Vrede op een dood spoor beland. Met Dirk Kuijt, Colin Kazim-Richards en Anass Achahbar heeft hij drie man voor zich in de pikorde. Met Kramer, die eerder in zijn carrière voor NAC en FC Volen- dam uitkwam, zou Feyenoord een boomlange spits halen met de gewenste kopkracht. VRIJDAG 31 JULI 2015 Vitesse op SOUTHAMPTON 3 door Gerard Borgman 621 Southampton had gisteravond nota bene meer ervaring in de eredivisie dan Vitesse. De Engelse basisspelers kwamen tot 621 eredivisieduels tegenover 618 bij de Arnhemmers. z'n plaats gezet Southampton-nieuweling Jordy Clasie (links) gaat de strijd aan met Valeri Qazaishvili van Vitesse. De voormalig speler van Feyenoord werd na een uur spelen naar de kant gehaald door coach Ronald Koeman, foto VI Images door Pim Bijl UITSLAGEN BEACHVOLLEYBAL Klagenfurt (Oos). EK. Mannen, tweede groepsduel: Nummerdor/ Varenhorst (1) - Giginoglu/Cögtepe (Tur/17) 20-22 21-19 19-17, Böckermann/ Fliigen (Dui/19) - Brouwer - Meeuwsen (Ned/3) 21-17 10-21 15-13. Vrouwen, derde groepsduel: Wesselink/Van der Vlist (20) - Treland/Pedersen (Noo/29) 21-14 18-21 15-12, Meppelink/Van lersel (1) - Lehtonen/Lahti (Fin/16) 22-20 30-28, Eerste ronde: Dubovcova/Nestarcova (Slw/12) - Wesselink/Van der Vlist 21-11 23-21 VOETBAL Europa League, derde voorronde. AZ - Istanbul Basaksehir 2-0 (1-0). 17. Van der Linden 1-0 (strafschop), 63. Janssen 2-0. Scheidsrechter: Clancy (Sco). Toeschouwers: 11.723. Rode kaart: 14. Babacan (Basakseh). Gele kaart: Flendriksen (AZ), U$ar (Basakseh). Southampton - Vitesse 3-0 (2-0). 36. Pellè 1-0, 45+1. Tadic (strafschop) 2-0, 84. Long 3-0. Scheidsrechter: Gil Manzano (Spa). Toe schouwers: 30.850. Gele kaart: Davis, Tadic, Pellè (Southampton), Achenteh, Brown (Vites se). Overige wedstrijden, o.a.: Kair Almaty - Aber deen 2-1, IF Elfsborg - Odds BK 2-1, Sturm Graz - Roebin Kazan 2-3, Slovan Liberec - Kiryat Shmona 2-1, AIK Solna - Atromitos 1-3, SCR Altach - Vitória Guimaraes 2-1, PAOK Salo- niki - Spartak Trnava 1-0, Apollon Limassol - FK Qabala 1-1, FC Krasnodar - Slovan Bratisla va 2-0, FC Zurich - Dinamo Minsk 0-1, Zilina - FC Vorksla 2-0, FC Thun - FC Vaduz 0-0. WATERPOLO Kazan (Rus). WK. Vrouwen, groep B: Nederland-Australië 6-8 (0-2 2-2 2-3 2-1). Stand: 1. Australië 3-6, 2. Nederland 3-4, 3.Griekenland 3-2, 4. Zuid-Afri- ka 3-0. Australië naar kwartfinales, Nederland speelt in tussenronde tegen Kazachstan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 17