iServicecentrum is de voordeur van de politie Rusland blokkeert MH17-tribunaal wee Growshop krijgt spullen én geld terug Mensen sjoemelen erop los bij de verzekering. In totaal werd er voor 99 miljoen euro gefraudeerd in 2014. MAGISCHE LEES- LUISTERBOEKJES In Uit Thuis Tien dagen feestin Lokeren MIDDELBURG. De eigenaar van de Urban Garden Shop uit Ter- neuzen moet de spullen terug krijgen die de politie in beslag nam bij een inval in dat be drijf. Dat heeft de rechtbank in Middelburg bepaald. De politie viel de zaak aan de Zeldenrustlaan eind maart binnen in het kader van de nieuwe Opiumwet. Die moet het opstarten van wietkweke- rijen moeilijker maken. Spul len uit de zogenaamde grow- shops, die door de eigenaren overigens niet zo worden ge noemd, zouden het opzetten van een kwekerij vergemakke lijken. Bij de Urban Garden Shop werden spullen en 5.000 euro in beslag genomen. Twee men sen werden opgepakt. Onte recht, zegt de rechtbank nu. Volgens de rechter is er geen bewijs dat de winkel, die zich zelf profileert als 'luxe tuincen trum', de spullen verkoopt met het doel wietkwekerijen mogelijk te maken. Ondernemers uit Breda en Goirle kregen om diezelfde re den ook hun spullen terug. ROTTERDAM. Verzekeraars heb ben het afgelopen jaar 10 procent meer fraude opgespoord. In onge veer driekwart van de zaken gaat het volgens het Verbond van Ver zekeraars om 'gelegenheidsfrau deurs'. Vooral met de motorrijtuigen verzekeringen wordt gesjoemeld, blijkt uit niet eerder gepubliceer de gegevens van het Centrum Be- strijding Verzekeringscriminali- teit (CBV). Mensen geven fiet sen, scooters of zelfs auto's op als gestolen, terwijl deze helemaal niet gepikt blijken te zijn. Ook met schade aan voertuigen wordt volgens het Verbond van Verzeke raars fors gesjoemeld. „De toe dracht van een ongeluk wordt net veranderd, waardoor de eige naar niet schuldig lijkt", zegt woordvoerder Rudi Buis. Ook proberen bestuurders bij een aanrijding verzekeraars op te laten draaien voor oudere scha des die zij zelf hebben veroor zaakt. Buis: „Het is vreemd dat zo veel mensen zich daarvoor lenen, want fraude is net zo'n misdaad als diefstal." Schadeherstelbedrijven probe ren verzekeraars ook te tillen. Zo geven zij op dat een portier is ver vangen, maar blijkt dan enkel de oude deur te zijn uitgedeukt. Ook wordt er opzettelijk schade aangericht om de kosten van de reparatie op te kunnen strijken. Zogenaamde ruitschadeherstelbe- drijven boren op parkeerplaatsen gaatjes in autoruiten, om vervol gens de eigenaars op te wachten en aan te bieden om de schade ter plekke te repareren. Opvallend is volgens het Ver bond van Verzekeraars dat er met minder onderzoeken meer frau de is opgespoord. In totaal zijn er in 20t4 bijna 21.000 onderzoeken naar verzekeringsfraude gedaan. Dat is 15 procent minder dan in 2013. Buis: „Met data-analyse de tecteren we steeds beter fraude." A^V00 BESTEL SNEL OP PZC.NL/DISNEY X JLlKj I www.pzc.nl Editie WALCHEREN DONDERDAG 30 juli 2015 257e jaargang nr. 177 Los nummer 1,95 Minder buien Verzekeraars vaker getild door Marcia Nieuwenhuis pagina 6 Oplichters autobranche richten zich vooral op kwetsbare mensen 7 11688 5 5 5 5 30 Samen waren ze gisteren actief bij de kalverkeuring in Aagtekerke, de jongen en het kalf, en samen rustten ze uit. In het hooi, met patat, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1