Anker en Anker zoeken en vinden uitbater Guus j 24 maanden 50% korting i 180 minN 300MB DATA 120 SMS Ad**- Pakistan gaat verlamde In Amsterdam, Leiden, Utrecht 6 NIEUWS Bestel exclusief op: www.vodafone.nl/pzc De huizenmarkt trekt rap aan. In de Randstad en steden als Eindhoven dan. Elders heerst de crisis. P/MND Waar is Guus toch ge bleven, met zijn 'vijfsterren' koffie huis tegenover de Scheveningse gevangenis? Dat vroegen de Friese advocaten An ker en Anker zich lange tijd af. Ze besloten niet langer te gissen en plaatsten een advertentie in de krant. 'Een oproep voor Guus'. Meer dan twintig jaar lang dronken de gebroeders Anker voor hun bezoek aan de Scheven ingse gevangenis bij Guus een bak kie én een borreltje na, dat hij al klaar zette voordat ze binnen wa ren. Tot 'een jaar of twee terug', toen zowel koffiehuis Duinzicht als de uitbater van de aardbodem verdwenen waren. „We schrokken heel erg", vertelt Wim Anker van af zijn vakantieadres in Slenaken, waar hij en zijn broer sinds hun zesde jaar komen en te boek staan als ereburgers. „Het contact verwa terde en opeens was Guus weg." Zijn telefoonnummer werkte niet meer en ook in de Scheveningse gevangenis wist niemand waar Guus gebleven was. Op een dag vertelde een vriend dat het water leidingbedrijf hem had uitge kocht. „Maar of dat verhaal klopte wisten we niet", zegt Anker. „Waar moesten we beginnen? We besloten niet langer te gissen en plaatsten een advertentie in de krant." De oproep is deze week via Twitter massaal gedeeld. Een blik in het register van de Kamer van Koophandel leert dat Guus tegen woordig een sauzenbedrijf heeft - Mandy's Saus Express, mét GUUS 06-nummer. „Ik heb de adverten tie gezien", vertelt hij aan de tele foon. „Ik heb een bericht gestuurd naar hun kantoor. We kunnen la ter bellen, maar nu even niet, ik heb het heel druk." Het verhaal van Guus laat op zich wachten, maar Wim Anker vertelt zijn versie maar al te graag. „Het contact was vanaf de eerste keer, toen ik Ferdi E. in de gevan genis bezocht, al goed", zegt de ad vocaat. „Toen wij al honderd keer bij Guus waren geweest, hebben Guus heeft tegenwoordig een sauzenbedrijf Mandy's Saus Express, blijkt uit het register van de Kamer van Koophandel we hem in 1999 uitgenodigd voor de opening van ons kantoor in Friesland en tien jaar later voor het jubileum." Bij de première van de docu mentaire over de gebroeders An ker in 2010 was de koffietenthou- der ook al niet weg te denken. „Guus kwam in een auto met chauffeur", herinnert de strafplei ter zich. „Hij dacht, wat die Anker kan, dat kan ik ook. In die docu mentaire had hij overigens een prachtige rol: je ziet hem thee ser veren aan onze chauffeur, uit een doos met wel veertig vakjes. Het lijkt hier wel een vijfsterrenrestau rant!', riep ik uit. Waarop hij zei: ik moet investeren, zei mijn boek houder vorige week. Typisch Guus, we gaan hem snel bellen", lacht de strafpleiter. Exclusief voor de lezers van deze krant inci. Samsung Galaxy S4 t.w.v. €369, Ander toestel of abonnement? Kijk op de website! oe lang is het nou helemaal ge leden dat je be teuterd naar je zelfgebakken ap peltaart zat te kijken bij de verkoop van je huis, terwijl maar niemand een kijkje kwam nemen? En dan verlaagde je de prijs maar weer. En nóg kwam geen mens langs. Die treurige tijden lijken in elk geval in delen van het land voorbij. Gabry (39) en Rob (41) weten het uit ervaring. Tot hun verbazing stonden de belangstel lenden in de rij toen ze hun uit 1890 daterende rijtjeshuis in het Rotterdamse Kralingen een paar weken geleden te koop zetten. In het tweede kwartaal van dit jaar wisselden zo'n 50.000 woningen van eigenaar „Op de open dag kwamen al 25 belangstellenden en daarna elke dag kijkers", zegt Gabry. Sterker nog: voordat ze hun huis te koop zetten, stonden de makelaars al te trappelen. „De af gelopen tijd kregen we al regel matig briefjes in de bus van ma kelaars, van: als je er ooit over denkt om te verkopen, dan. Dus we dachten al wel dat het snel zou kunnen gaan." Het gaat weer goed met de huizenmarkt. Op sommige plek ken zelfs héél goed. In het twee de kwartaal van dit jaar wissel den zo'n 50.000 woningen van eigenaar. Met dat aantal zijn we terug op het niveau van voor het uitbreken van de crisis. De ge middelde verkoopprijs steeg met liefst 8 procent in één kwartaal. In steden als Amsterdam, Utrecht, Leiden en Haarlem is zelfs alweer sprake van een haus se. Er is krapte, zegt woning- marktdeskundige Rob Mulder van Vereniging Eigen Huis - die zelf net een huis heeft gekocht in Voorburg - en dan vooral in de Randstad en economisch ster ke gebieden als Eindhoven. „De krapte is daar nu zelfs nog groter dan voor het uitbreken van de crisis", zegt Mulder. „De afgelo pen jaren zijn veel minder hui zen gebouwd; projectontwikke laars en gemeenten hebben gro te bouwprojecten op de lange baan geschoven of gestaakt. On dertussen is het aantal huishou dens wel gegroeid." Gevolg: gekte op de woning markt. „Sterker nog: Je kunt spre ken van een dreigende woning nood. Geen prettig vooruitzicht voor woningkopers. Want wie niet genoeg biedt, grijpt mis." Econoom Senne Janssen van het Economisch Bureau van ING denkt dat de gekte vooral een tij delijke kwestie is. „Huizenko pers kunnen nu profiteren van de lage rente en de goede betaal baarheid. Bovendien is er een in haalslag van mensen die tijdens de crisisjaren hun huis niet ver kocht kregen en nu alsnog hun verhuiswensen ten uitvoer brengen. Het zal niet uit de hand lopen, onder andere door de aan scherping van leen- en financie ringsregels sinds 2011." Die mening deelt hoogleraar woningmarkt Peter Boelhouwer - óók net een nieuw huis ge kocht. „Als die aanscherping er niet was geweest, dan hadden we nu zeker een oververhitting van de woningmarkt gehad." Toch sluit hij niet uit dat de haus se van voor de crisis alsnog in al le hevigheid terugkomt. Schaars te speelt ook volgens de Delftse Abul Basit werd in 2009 veroor deeld voor moord. Hij zou na een uit de hand gelopen ruzie een man hebben vermoord. Zelf heeft hij dit altijd ontkend. Men senrechtenorganisaties vragen zich af hoe de terechtstelling van de verlamde Abul Basit gaat ver lopen. Hem ophangen is bijna om praktische redenen niet mo gelijk of ze moeten hem richting de galg slepen. De executies beginnen uit de hand te lopen. Gisterochtend be sloot justitie op het laatste mo ment de terechtstelling van de geestelijk zieke ex-politieman Khizar Hayat wel uit te stellen. Volgens zijn moeder lijdt haar zoon aan zulke waanbeelden dat hij niet eens weet waar hij is en wat er met hem gaat gebeuren. Toch is Pakistan ondanks de in ternationale conventie waarin staat dat geestelijke en lichamelij ke zieken niet ter dood veroor deeld mogen worden, vastbeslo ten ook de ex-politieman later te executeren. Hayat is niet de eer ste schizofreen die wordt geëxe cuteerd. Sinds de regering afgelopen december de doodstraf herin- voerde, na het bloedbad op de door Anouk Mentink venen! te Oproepen opsporingen Wim Anker en Guus Jansen, samen in beeld foto Marcel Wagenaar Hierbij plaatsen wij een oproep voor om contact op te nemen met het kantoor van ondergetekenden. We hebben jarenlang uitstekend contact gehad met deze uitbater van koffiehuis 'Duinzicht'-tegenover de gevangenis aan de Pompstations weg. Plotseling is hefraffiehuis van do aardbodem verdwenen en Guus ook Wij zien gaarno dat hij contact opneemt met.ons kantoor onder het volgende nummer; 058-2442500, Gebroeders W, en H.Anker/ LeeuwaTdeu 2000 Telefonisch bestellen kan ook. Bet 0900-0603 (£0,45 per gesprek, ma t/mvr van 8-18 uur) Een actieabonnement heeft een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen €30,- en de bezorgkosten zijn gratis. Actie geldig tot minimaal 15-08-2015 en alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden. Gekte op door Natasja de Groot en Victor Schildkamp H door onze correspondent Wilma van der Maten LAHORE. Pakistan is vastberaden - ondanks internationaal protest - de executie van de verlamde Abul Basit, die na een zware her senvliesontsteking niet meer kan zitten of staan, door te zetten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 6