Op Crea-Camping hangt wc-rol gewoon op toilet 6 ZEEUWS-VLAANDEREN Kop van de Noordstraat 'ingericht' !8!H De camping die de familie De Koe ijer begin deze maand opende, is een nieuwe stap in het tweede le ven van hun bedrijf aan de Provin- cialeweg bij Retranchement. Dat maakte een doorstart nadat het le venswerk van Lijsbert, in de vorm van 'De Droogbloemzolder', eind 2009 afbrandde. „Heel even heb ik destijds in de put gezeten, maar al snel wisten we: we móeten op nieuw beginnen." En dat deed het gezin (ook dochters Karolien en Miranda werken volop mee in het bedrijf) met verve. Twee jaar later stond er een nieuwe schuur, met vier appartementen en, als door start van De Droogbloemzolder, de hobby- en cadeauwinkel Crea Trends. Daar geeft Lijsbert ook workshops en begeleidt ze kinder feestjes. Nu komt daar de camping nog bij. Opvallend, want zoveel nieu we campings openen er niet meer in het op kampeergebied bijkans verzadigde West-Zeeuws-Vlaande- ren. De Koeijer ziet nog wel kan sen. „We bieden heel iets anders dan de campings direct aan de kust." De klanten kunnen gebruik maken van de faciliteiten die ook de gasten van de appartementen aangeboden krijgen: de boerderij achtige omgeving waar de hon den, poezen en konijnen zich ge willig laten liefkozen, de work shops die De Koeijer geeft bij haar hobbywinkel, en de ruimte voor kinderen om te spelen in de speel tuin, op de trapkarren en skelters, of gewoon op het erf. Daar komt bij dat de camping met vijftien plekken weliswaar klein is, maar wel van alle gemakken voorzien: electriciteit, wifï, en een gloed nieuw sanitairgebouw in de voor malige paardenstal. „We richten ons op mensen die er eens hele maal uit willen zijn, maar geen zin hebben met een wc-rol naar het toiletgebouw te lopen of muntjes in de douche te moeten gooien", verklaart Lijsbert. Daar komt bij dat de camping welis waar niet direct aan de kust ligt, maar dat die wél prima bereikbaar is. Lijsbert: „Vijf kilometer fietsen. Dat stelt toch niks voor!" www.crea-trends.nl. Vergunning Natuurbeschermingswet 1998 (Groote Gat) NB.15.038 In de regio Vrij Evangelische zangavonden De Vrij Evangelische Gemeen te Nieuwvliet houdt zondag in het gebouw aan de provinciale- weg 2 de tweede Zomerzang- avond in een serie van drie. Een uur lang worden bekende geestelijke liederen gezongen. De derde zangavond wordt ge houden op zondag 16 augus tus. De zangavond begint om 20.00 uur, de toegang is vrij en de collecte-opbrengst is be stemd voor christenen in Oek raïne. 55-plussers ook bij bloembinderij De derde fietsroute voor 55-plussers van AanZ voert morgen langs Biervliet, Hoek en Philippine. Er wordt op tal van locaties gestopt, zoals bij Annelot Ter Walle in Biervliet, Kaasboerderij De Vos, Braak- manzicht, het Kerkcentrum in Hoek en De Kaaie in Philippi ne. Per abuis werd in de aan kondiging Bloembinderij de Posthoorn in Philippine verge ten; daar is een demonstratie. Wandeling langs molen en kerk De stichting Cadzand Cultu reel houdt vandaag (woens dag) een dorpswandeling door Cadzand. Een gids neemt de bezoekers mee en vertelt over de omge ving en historie. Daarbij wor den onder meer de molen en de dorpskerk aangedaan. Vetrek is om 13.30 uur bij de hervormde kerk aan de Prinse straat. Meelopen kost 5 euro per persoon. Kleurige dahlia's bij Juust Wa'k Wou Tuinspecialist Kees Jacobse houdt zaterdag en zondag in zijn siertuin fuust Wa'k Wou aan Tragel Oost in Schoondij- ke een dahliaweekend. De vele dahliasoorten zijn op dit moment volop in bloei. Dat is redelijk vroeg, maar dat heeft alles te maken met de voorbereiding in de serre. Be langstellenden zijn zowel zater dag als zondag welkom tussen 10 en 17 uur. Jacobse toont tij dens een permanente exposi tie ook zijn aquarellen. Mijn dorp, mijn stad Gratis schminken in het Oranjekwartier In speeltuin Oranjekwartier in Terneuzen staat vanmiddag een schminkteam klaar om de bezoe kers van de speeltuin gratis om te toveren tot onder meer prinses, Spiderman of clown. De entree voor de speeltuin is het normale tarief (een euro) en daarvoor kun nen kinderen tot ongeveer veer tien jaar een keer gratis ge schminkt worden. Het schmink team is aanwezig tussen 13.30 uur en 16.00 uur. De speeltuin is open van 13.00 tot 17.00 uur. Fiets langs Staats Spaanse Linies Het Zeeuwse Landschap houdt zaterdag een fietsexcursie langs de Staats Spaanse Linies. De deelnemers worden tijdens de tocht van ongeveer twintig ki lometer uitgebreid geïnformeerd over de Spaanse Linies en de Tachtigjarige Oorlog én wat van de linies nog is overgebleven. Dat gebeurt op de stopplaatsen Aar denburg, de Olieschans, de Bor deelschans en de Kruisschans. De tocht start om 13 uur bij Tover- sluis. Kosten: vijf euro. Jett Rebel en Arsenal rocken Linkeroever Na een sabbatical van een jaar, keert het Antwerps festival Lin- kerwoofer terug. Op 6,7 en 8 au gustus wordt de Boeienweide op Linkeroever omgetoverd tot festi valterrein. Jett Rebel, Arsenal, No vastar, Admiral Freebee en Mintz- kov treden onder meer op. Daan krijgt een herkansing: in 2013 was hij dronken, sloeg hij zijn gitaar kapot en verliet al na een half uur het podium. Tot en met 2013 was Linkerwoofer een gratis festival, maar vanaf dit jaar wordt er een bijdrage gevraagd aan de bezoe kers. Een kaartje voor donderdag kost 17 euro in voorverkoop en 23 aan de kassa. Tickets voor vrijdag en zaterdag kosten 5 euro en zijn alleen aan de kassa verkrijgbaar. Het volledige programma is te vinden op www.linkerwoofer.be. - ■A, - Schuttersterrein, 19.00 uur: Hand- boogschieten voor toeristen; AXEL. DeHaïle, 13.30 uur: Sjoelen, creatief; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Vrij kaar ten, biljarten; BRESKENS. De Uit komst, 13.30 uur: Creamiddag, kaar ten; Haven, 10.00 en 11.30 uur: Sleepnet- vissen; CADZAND. Dorps kerk, 13.30 uur: Ver trek rondwande ling Cadzand; HOEK. De Loven- hoek, 19.00 uur: Bridge, biljarten; HULST. De Lieve, 9.00 en 13.00 uur: Biljarten; Blaauwe Hoeve, 10.00 uur: Hand werken, Internet café. Modever koop; 11.00 uur: Kookgroep; Curamus Zoute- straat 28,14.00 uur: Koffie drin ken; Robbedoes in basis school De Nobel- horst, 10.00 uur: Mama café; Binnenvest, 13.30 uur: Viswedstrijd; OOSTBURG. KWL gebouw, 18.00 uur: Taiji; Hervormd kerkcen trum, 9.00 uur: Koffieochtend Open Kring met activiteit pannen koeken eten; PHILIPPINE. De Kaaie, 14.00 uur: Bieden, jokeren; SAS VAN GENT. De Statie, 14.00 uur: Kaarten; St.Albert, 14.00 uur: Handwerken, biljarten; TERNEUZEN. Por taal van Vlaande ren, 13.30 uur: Rondleiding; De Veste, 9.00 en 13.30 uur: Jeu de boules; 12.00 uur: Biljarten; 19.00 uur: Lijndansen; Tennispark TC Ani mo, 10.00 uur: Vlie gende Hollander tennistoernooi. door Martijn de Koning RETRANCHEMENT. Kamperen had den ze eigenlijk nooit gedaan. Van daar dat Lijsbert de Koeijer en haar echtgenoot Bram afgelopen voor jaar een camper huurden en tal van campings bezochten om die te tes ten op gastvrijheid en voorzienin gen „Want anders weet je natuur lijk niet hoe je het zelf moet doen." Lijsbert de Koeijer Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij in week 30 in het kader van artikel 19d, eerste lid, van de Natuurbeschermingswet 1998 vergunning hebben verleend aan een nertsenfarm gelegen aan de Kokersweg 2 te Zuidzande voor het houden van nertsen, nabij het Natura 2000-gebied Groote Gat, (kenmerknummer NB.1 5.038). Ter inzage De vergunning ligt van woensdag 29 juli tot donderdag 1 0 september ter inzage bij het informatiecentrum van de Provincie Zeeland, Abdij 6 in Middelburg, op werkdagen van 08.00 - 1 7.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren (na telefonische afspraak 0118 - 63 10 11). Voor mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw I. Zeilstra (tel. 0118-63 1112). Beroep Belanghebbenden die een zienswijze tegen het ontwerpbesluit hebben ingediend of die kunnen aantonen dat zij redelijkerwijs niet kunnen worden verweten dat zij geen zienswijzen hebben ingediend tegen het ontwerpbesluit, kunnen gedurende zes weken, ingaande de dag na de dag waarop een exemplaar van het besluit ter inzage is gelegd, beroep instellen bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het beroep de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit beroep wordt aangetekend - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend, indien - gelet op de betrokken belangen - onverwijlde spoed dit vereist. Informatie over Provincie Zeeland: www.zeeland.nl Provincie Zeeland NIEUWVLIET PHILIPPINE CADZAND SCHOONDIJKE TERNEUZEN SLUIS Jett Rebel ANTWERPEN TERNEUZEN. Het had geruime tijd veel weg van een wildtuin, maar sinds kort is de aanblik van de braakliggende Kop van de Noordstraat in de Terneuzense binnenstad een stuk acceptabeler. De wildernis is getemd, de put is deels volgestort met grond. Die is geëgaliseerd en er is gras in gezaaid. Bovendien is er een paadje aanlegd, dat in de volksmond al di rect tot 'Van Hulle-paadje' is gebombardeerd (naar de verantwoordelijke wethouder). Er zijn ook negen boompjes geplant en er staat een bankje met een afvalbakje ernaast. Een neringdoende uit de buurt heeft er een kabouter bijgezet. „Het was hoog tijd dat de Kop, na de sloop van de win kels en woningen, werd gefatsoeneerd," stelt een gemeentelijk woord voerder. „Het wachten is nu verder op bebouwing van het gebied." Om wonenden (en hun hond) vinden het wel goed zo. foto Camile Schelstraete AARDENBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67