Zuid-Frankrijk in Weerman Jules, voor al uw evenementen Voorzitter rijdt laatste ronde in 'zijn' Supercross Auto's verdreven uit centrum Alleen nog (betaald) parkeren op de bolwerken. Parkeren buiten de vestigingwallen is straks gratis. ant HULST. De voetganger is vanaf volgend jaar de baas in de bin nenstad van Hulst. Auto's wor den verdreven naar betaalde par keerplaatsen op de bolwerken en een (beperkt) aantal parkeerplaat sen op onder meer de Grote Markt. Buiten de wallen hoeven auto mobilisten niet meer te betalen voor het parkeren. Ook niet op het Havenfort. Mensen die geen volumineuze boodschappen hoe ven doen, zijn dus zo lopend in de binnenstad. Daar moeten auto mobilisten op minder parkeer plaatsen overigens korte tijd voor niets kunnen staan, bijvoorbeeld om aangeschafte boodschappen snel in te laden. Het terugdrin gen van het autoverkeer in de binnenstad is één van de speer punten van de nieuwe Visie Ves tingstad Hulst, die B en W sa men met de Ondernemersvereni- Automobilisten hoeven straks niet meer helemaal door het stadshart te rijden' ging Hulst Vestingstad en de Wijkraad Hulst Binnenstad heb ben opgesteld. Voorzitter Ed Peerbolte van Hulst Vestingstad is - 'samen met het bestuur van de wijkraad' - heel blij dat het dagelijks be stuur van de gemeente nu wil doorpakken. Peerbolte: „Het col lege heeft niet alleen veel van on ze ideeën over het parkeren en de bestrating in de binnenstad overgenomen, maar tevens een briljante oplossing bedacht om verkeer dat door de Gentse Poort binnenkomt, niet verplicht door het centrum te sturen. Door het eenrichtingsverkeer in de Frans van Waesberghestraat om te draaien, hoeven automobilisten die bijvoorbeeld bij het 's Graven hofplein moeten zijn, niet meer door het stadshart." Door het parkeerregime sterk te vereenvoudigen, weet ieder een waar hij aan toe is. Vrachtwa gens moeten de stad zo veel mo gelijk mijden, maar moeten na tuurlijk nog wel - eventueel op gezette tijden - goederen kunnen afleveren. Ze hebben daarvoor de ruimte in het kernwinkelgebied, omdat alle paaltjes uit het straat beeld verdwijnen. Door het ver dwijnen van de paaltjes is het ook makkelijker om terrassen rondom bijvoorbeeld de Grote Markt uit te breiden als de weers omstandigheden daar om vra gen. Verschillende soorten (sierbe strating geven verschillen tussen winkel- en woonwijken aan. Want binnenstadsbewoners moe ten met hun heilige koe wel bij hun huis kunnen komen. De Vi sie Vestingstad Hulst komt nog in de inspraak en moet nog dit najaar door de gemeenteraad worden vastgesteld. Het is een prachtig plaatje. Geen wonder dat Gerard Mangnus uit Ossenisse maar wat trots is op zijn perceel van twee hectare met zonnebloemen. Het ligt onderaan de Hooglandsedijk in Ossenisse. „In deze contreien zijn dit de enige zonnebloemen die zijn bedoeld voor de zaadteelt." Als in september de bloemen verdord zijn, worden de zaden gedorst met de combine en vervolgens gedroogd in een schuur. Om uiteindelijk in vogelvoer terecht te komen. „Gelukkig hebben we al veel zon en warmte gehad, want dit regen achtig weer is slecht voor de zonnebloem", vertelt Mangnus. Klinkt logisch, het blijft tenslotte een zonnebloem. HOEK. Benefietconcerten, een bier- proeverij, een bijzondere maaltijd en spontane donaties: de wer vingscommissie van de Protestant se gemeente heeft het afgelopen half jaar via al die acties zo'n So.ooo euro ontvangen. Het geld is bestemd voor de herbouw van de op nieuwjaarsdag afgebrande, honderd jaar oude kerk. De nieuwe kerk kost pakweg 1,5 miljoen euro. Een belangrijk deel wordt gedekt door de verzeke ring, maar er moet nog een gat worden overbrugd. Daarin moet de wervingscommissie voorzien. De eerstvolgende grote inzame ling wordt gehouden op vrijdag 28 De nieuwe kerk in Hoek kost pakweg 1,5 miljoen euro. Niet het volledige bedrag wordt gedekt door de verzekering en zaterdag 29 augustus: een Erf Fair op het boerenbedrijf van de familie Tollenaar aan de Noord- dijk. Met vrijdagmiddag als ope ning een prijskaarting, een rad van fortuin en ('s avonds) een kunstveiling van lokale kunste naars. 's Zaterdags draait het rad opnieuw, is er kinderanimatie, een roofvogelshow en een barbe cue. Zangeres Ellen Minderhoud sluit de fair 's avonds af. Giften kunnen worden overgemaakt op NL46 ABNA 0430836678. fotvo Ronald den Dekker PAGINA 12 13 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl WOENSDAG 29 juli 2015 Zeeland Hulst geeft voetganger de ruimte door René Hoonhorst Ed Peerbolte van Hulst Vestingstad Ossenisse door Wout Bareman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 66