I Krijgt Waarde een dienstenwinkel? LUXE 'Nog geen besluit over sloop Goes-west' Vrijwilligers rijden al vier jaar naar markt en zwembad PARK WONEN BEVELANDEN en THOLEN 7 iV - Het dorpsbusje van Ellewoutsdijk vervult een belangrijke sociale functie in het dorp. ERASMUS wlfip Stipt half tien start chauffeur Peter Schee pers de motor van het dorpsbusje van Elle woutsdijk en stuurt hij voorzichtig langs de wegwerkzaamheden in het dorp. Het einddoel is het zwembad in Kapelle. „We stoppen nog even buiten het dorp, daar pikken we nog iemand op", zegt Peeters. De bus is deze ochtend niet he lemaal vol. Het is vakantietijd en het slechte weer wakkert de zin in zwemmen ook niet echt aan. Vijf vrouwen trekken zich daar niets van aan, al helpt het wel dat ze met z'n allen rijden. „Anders was ik misschien niet gegaan", zegt Ria Scheepers. Het dorpsbusje van Ellewouts dijk is er primair voor de school kinderen, die sinds de sluiting van de school naar Driewegen moeten, maar daarnaast wordt het ingezet voor de leefbaarheid in het dorp. De afgelopen jaren heb ben bewezen dat de bus een on misbare factor is geworden. Iedere maandag rijden de vrij willige chauffeurs naar het zwem bad in Kapelle en op dinsdagoch tend staat de bus klaar om inwo ners naar de markt in Goes te ver voeren. Goed voor de sociale con tacten en het helpt de band van in woners onderling te versterken, msm Het busje is multi inzetbaar. Als we willen kunnen we met z'n allen naar een museum. zeggen de vrouwen. Dat heeft Jo- pie van Bavel ervaren. „Ik woon al heel lang in Ellewoutsdijk, maar ik werkte altijd, 's Ochtends om 7.00 uur weg en 's avonds om 7.00 uur thuis. We zeiden elkaar goe dendag, maar echt kennen doe je elkaar niet." Nu is ze thuis. Vanwe ge de gezondheid is ze gaan zwem men en ze gaat bewust met het busje mee. Het is niet alleen ge makkelijk of gezellig, ze heeft ook andere mensen leren kennen waar ze anders misschien niet zo snel mee in contact zou komen. „Neem bijvoorbeeld de kinder zitjes voor de bus. Die moesten op nieuw worden bekleed. Nel (ook een van de zwemmers, red.) wilde dat wel doen en ik had nog wat stof liggen. Dat ben ik dus nu bij haar thuis gaan brengen." Voor Koos Mol is de bus de eni ge mogelijkheid om te gaan zwem men of naar de markt te gaan. „Ik heb geen rijbewijs." „Als Koos anders zou willen zwemmen, zou ze daar een hele dag voor uit moeten trekken", zegt Nicolien van der Ploeg. „Dan moet ze via het Tolplein." De rit naar Kapelle duurt maar een half uurtje. Eigenlijk nét te kort om al le laatste nieuwtjes uit te wisse len. „En dus praten we tijdens het zwemmen ook veel", lacht Mol. WAARDE. De sociale wijkteams die actief zijn in de Reimers- waalse dorpen gaan drie nieu we projecten oppakken. Zo wordt in Rilland weer dagop vang opgezet en krijgt Waarde wellicht een dienstenwinkel. Die winkel zou een plaats moe ten krijgen in dorpscentrum MeerWaarde. De supermarkt in dat centrum ging onlangs dicht, maar er komt een doorstart met nieuwe uitbaters. Dat is volgens de gemeente een mooi moment om te bekijken of het winkelaan bod kan worden uitgebreid met diensten op het gebied van zorg en welzijn. Er zal worden onder zocht aan welke diensten inwo ners behoefte hebben. Het idee voor de dienstenwin kel is voorgekomen uit een bij eenkomst die onlangs werd ge houden in Waarde. Daar werden ideeën op het gebied van dagbe steding geopperd. Een jury be staande uit twee ouderen en twee verstandelijk gehandicap ten koos de drie beste experi menten uit. Daar gaan de wijk teams mee aan de slag. Behalve de dienstenwinkel behoorde ook het heropstarten van de vorig jaar geëindigde dagopvang in Ril land tot de winnaars. Het is de bedoeling dat er weer twee dag delen per week activiteiten wor den gehouden onder toezicht van een beroepskracht. Inwoners krijgen in hoge mate de vrijheid om zelf te bepalen wat voor acti viteiten er worden gehouden. Het derde idee dat wordt opge pakt, is het publiceren van een kalender van dagbestedingsacti viteiten in een lokale krant. De gemeente Reimerswaal zet hoog in op dagbesteding. Mensen kunnen daardoor langer in hun eigen huis blijven wonen en de uitstroom naar zwaardere zorg zou deels kunnen worden geremd. Deelnemers van de dagbesteding in Rilland hebben straks invloed op wat er gaat gebeuren. TïÜipJ Geslaagd goes. Aan de ENSAID Mode vakschool in Den Bosch zijn de volgende Zeeuwse kandidaten geslaagd: Voor tailleuse: mevrouw C.J. Adriaanse - de Wit uit Nisse. Voor costumière: mevrouw N. de Jager - de Veij uit Goes. Voor modinette: mevrouw M. C. Flikweert uit Kruiningen. Voor modinette: mevrouw Y. Kristelijn -van den Hoek uit Wolphaartsdijk. Voor modinette: mevrouw D. Mieras uit Kruiningen. Alle eindexamenleerlingen heb ben hun opleiding gevolgd bij de ENSAID Modevakschool CARIEN in Goes. De examens vonden vori ge maand plaats. GOES. Een vervroegde sloop van woningen in Goes-West is nog verre van definitief. Dat zegt ma nager Strategie en Beleid Iris de Vries naar aanleiding van onrust die onder wijkbewoners is ont staan. De sloop van woningen in de herstructureringswijk zou met vijf jaar worden vervoegd naar 2020, maar dat is volgens De Vries slechts een idee waar RWS mee speelt om zo onder meer de over last van bouwactiviteiten te ver korten. De woningcorporatie be treurt de ophef, de vernieuwing van Goes-West is tot nu toe voort varend verlopen. RWS kan zich goed voorstellen dat bewoners ge schrokken zijn van de geruchten. Ondanks de ideeën is er nog hele maal niets zeker. De Vries: „Voor dat we iets besluiten willen we zo als altijd eerst met bewoners in ge sprek gaan. We moeten de ideeën ook nog overleggen met de ge meente." WOENSDAG 29 JULI 2015 Het ritje is eigenlijk te kort door Melita Lanting ^L.,1 De dorpsbus is gearriveerd bij het zwembad in Kapelle. Over een uurtje brengt chauffeur Peter Scheepers iedereen weer thuis, foto Johan van der Heijden Nicolien van der Ploeg door Rob Paardekam MET HET OOG OP LATER 0113 223 320 makelaardi]westeinde.nl 0113 250 555 faasse-fermont.nl koopappartementen met uitgebreide (zorg)faciIiteiten erasmuspark-goes.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65