Aanleg van dam in Tholen begint Bestuur ziet andere weg om aan geld te komen We gaan ervoor! 6 BEVELANDEN en THOLEN Na afwijzing subsidie-aanvraag kijkt museumbestuur uit naar uitslag van extern onderzoek over gebouwen. Folkloristische dag op camping Rillandse jeugd vermaakt zich WËt wMÊBÊmÊlÊ KAPELLE. Het bestuur van Stich ting Musea de Bevelanden geeft de moed nog niet op. Een maand geleden werd het verzoek om een ton subsidie, voor modernisering van het Fruitteeltmuseum, afgewe zen. De Kapelse raad was unaniem dat dit niet het moment was voor zulke uitgaven, maar bestuurslid Siebe Kramer van Stichting Musea de Bevelanden ziet toch nog ande re mogelijkheden. „Zij konden onze vraag inder daad niet positief beantwoorden", aldus de oud-burgemeester. „Maar er loopt nog een ander traject." Volgens Kramer kijkt de gemeen te Kapelle hoe ze haar dorpshui zen en andere gebouwen zoals De Basis efficiënter kan gebruiken. „De gemeente wil van De Basis af, maar in dat gebouw hebben wij ons depot. Wat ons betreft gaat dat depot naar De Dicwaele, het Fruitteeltmuseum, maar daar zit ten ook nog muziekverenigingen en de speelotheek. Die willen daar natuurlijk graag blijven." Zo heeft Kapelle nog heel wat 'Geef ons dat gebouw in eigen beheer. Dan kunnen we het heel anders gebruiken.' losse eindjes aan elkaar te knopen. Kramer ziet er wel brood in. „Laat dat depot naar De Dicwaele gaan en geef ons dat gebouw in eigen beheer. Dan kunnen we het op een heel andere manier gaan ge bruiken. We zitten dan niet meer vast aan gemeentelijke regels en kunnen veel commerciëler gaan werken. Op die manier kunnen we geld binnenhalen om in het Fruitteeltmuseum alsnog de beno digde vernieuwingen door te voe ren." Voor het echter zover is, is al het fruit al lang van de bomen. Het traject duurt zeker nog een paar maanden. „We moeten wach ten op het besluit van de gemeen te. Kijken wat ze willen doen. Een extern bureau is met een onder zoek aan de slag gegaan. Dat rap port moet er nu liggen. De raads commissie gaat er in september over praten, dus voor het in kan nen en kruiken is, zitten we al in december. Na het besluit van de commissie moeten we kijken wat ons te doen staat." THOLEN. Waterschap Scheldestro- men begint volgende week met de aanleg van het zogeheten keer- middel in de haven van Tholen. Deze dam, met een afsluitbare doorvaartopening, moet ervoor zorgen dat inwoners van de bui tendijks gelegen wijk Waterfront geen natte voeten krijgen op het moment dat het Volkerak-Zoom- meer wordt ingezet als waterber ging voor de grote rivieren. De aannemer begint met bag- gerwerkzaamheden, die tot medio september zullen duren. Dit is no dig, omdat de huidige bodem de constructie van de dam niet kan dragen. Na het baggeren worden nieuwe grondlagen aangebracht en damwanden aangelegd. Volgende week wordt ook een werkterrein ingericht op de land tong aan het einde van de Schel- de-Rijnweg. Gelijktijdig met de aanleg van de dam versterkt het waterschap de dijk ter hoogte van buurtschap Botshoofd, nabij Oud-Vossemeer. De dijk krijgt een de binnenkant extra klei. Het versterken van deze dijk langs het Schelde-Rijnkanaal heeft ook te maken met de moge lijke inzet van het Volkerak-Zoom- meer als waterberging. Het water peil kan in dat geval meer dan twee meter stijgen. 27STE ZEEUWSE FIETSVIERDAAGSE - L -* 1-;. slllll§ Veiling gereedschap Het Ambachtscen trum in Goes houdt zaterdag van 13.00 tot 16.30 uur een vei ling van oud ambach- Mandenvlechten, babbelaars bak ken, schapenwol spinnen en por tret tekenen. Het is er zondag al lemaal op camping Orisant in Colijnsplaat, waar vanaf 11.00 uur een folkloristische dag wordt gehouden. Enkele folklo risten van Ons Boeregoed verzor gen enkele presentaties van van diverse regionale drachten. Be halve oude ambachten zijn ook borstbeelden, een miniatuur-ex- positie en demonstraties beugel- werk te bewonderen. Mijn dorp, mijn stad Omnium, Zwembad- weg 1-5, 08.30 uur - Zeeuwse Fietsvier daagse; VW-Kan- toor (Singelstraat), 14.00 -15.30 uur - Gratis stadsrondlei- ding door Histori sche hart van de stad Slaakweg 1, 12.30-17.00 uur - Openstelling molen De Vijf Gebroeders Kamperland Jacobadijk, 10.30 - 12.30 uur - Ezelwan deling De Vroone, 19.15 uur - Zomeravond bridge Ambachtsherendijk, vanaf 18.00 uur - Jumpin' de Weel (paardensport) Grasveld De Vlied berg, 9.30-22.00 uur - Kindervakantie week Maartenskerk, 13.00-17.00 uur - Openstelling Kerk; Dorpsstraat 82, 13.00-17.00 uur - Ex positie Aquarel schil derijen Kerkplein en Oude Torenstraat, 11.00 -15.00 uur - Open stelling Dorpskerk Fruitteeltmuseum geeft hoop niet op door Willem Adriaansens Siebe Kramer v: GOES. Ze hebben even getwijfeld, gelet op het weer. „Maar gaan het toch doen", zegt Marian Smit uit Hansweert. Zij en haar man Leon nemen deel aan de Fietsvierdaagse die gisteren bij Omnium in Goes begon. Bepakt en be zakt met eten, drinken en regenpakken fietsen Leon en Marian de veertig ki lometerroute. Het echtpaar Smit fietst vaak, het liefst op de Veluwe. Lekker buiten zijn en aande conditie werken zijn de belangrijkse redenen om me te doen aan het jaarlijkse fietsevenement. En bij te harde tegenwind helpt de elektriciteit een handje. „Een genot", knipoogt Leon, foto Johan van der Heijden THOLEN Concert Vlaams duo Het Vlaamse gitaar duo Hannelore Van der Eist/Balder Deceu- ninck geeft zaterdag een concert in de hal van het voormalige stadhuis. Aanvang 15.30 uur, toegang is gratis. BATH Rommelmarkt Rondom buurthuis De Tobbe in Bath is zater dag een rommelmarkt en braderie tussen 10.00 en 17.00 uur. GOES COLIJNSPLAAT telijk gereedschap. Daarnaast is er een schuurverkoop van tweedehands goede ren. Ook kunnen er workshops gevolgd worden in de ateliers. Parkeren en toegang is gratis. Het am bachtscentrum is rol stoeltoegankelijk. SINT MAARTENSDIJK Braderie In het centrum, op en rond de markt en de haven van Sint Maar tensdijk is zaterdag vanaf 10.00 uur tradi tiegetrouw de brade rie te vinden, 's Mid dags is er onder ande re een zumba-demon- stratie en treedt Har ry's Gang op. De braderie met de kraampjes duurt tot 18.00 uur, daarna is er de hele avond nog mu ziek. ARNEMUIDEN Witte Raafrit MAC de Zeeuwen houdt morgen een puzzelrit waar ieder een aan mee kan doen met de auto of motor. Inschrijven kan van 18.30 tot 19.00 uur bij camping de Witte Raaf aan de Mui- denweg in Arnemui- den. RILLAND. Joey Remeeus (foto) was gisteren lekker aan het schilderen tijdens de kindervakantieweek in Rilland. Samen met tientallen andere kinderen uit het dorp is hij deze week druk in de weer met onder meer het maken van hutten. De kinderen konden gisteren ook knutselen. De oudere jeugd begon alvast met het bouwen van zeepkisten voor de ra ce van donderdag. Die avond is iedereen vanaf 18.30 welkom om de bouwwerken te komen bekijken, foto Johan van der Heijden tips? mail naar redactie@pzc.nl GOES HEINKENSZAND KAPELLE NISSE RILLAND WEMELDINGE YERSEKE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 64