in strijd met Koerden Diabetespatiënten in nood door leverancier op auto's, caravans en aanhangwagens NIEUWS 5 Dure redding Nederlander Site test snel aangepast ben gezeten", zegt woordvoerder Ron Reinds van de politie. „We hebben extra toezicht in de stad, maar we zijn wel afhankelijk van de inwoners van Hoogeveen. We zetten Burgernet in en vragen iedereen goed uit te kijken naar verdachte personen en situaties en dat ook te melden." De onrust onder inwoners van Hoo geveen neemt toe. Onlangs moest een gezin met twee kinderen met spoed hun huis uit nadat een caravan naast hun woning in de brand was gestoken. Door de hitte knapten alle ramen aan de voorkant van de woning. Ook bij de buren was de hitte te intens voor de rui ten. Niet iedereen in Hoogeveen laat zich gek maken. Hennie Jonkman woont pal naast de locatie van de laatste brand. Vlak voor haar deur ging deze week een complete bestelbus in vlammen op. De grote roetplekken op de stoep en een deels beschadigde boom zeggen genoeg over de intense hitte van de brand. „De schrik zit er natuurlijk wel in. We staan ook al weer op vijftig branden in Hooge veen en dat vind ik echt erg. Maar wat moet je? Als iemand wat wil doen, dan doet hij het toch wel. Wij hebben onze auto gelukkig op een beveiligde plaats staan, verder leven we gewoon door. Wat moet een mens anders?" De inwoners van Hoogeveen hopen dat de pyromaan zo snel mogelijk opge pakt zal worden. Slachtoffer Annie Kui pers weet wel wat er dan moet gebeu ren. „Je weet natuurlijk niet waarom zo iemand doet wat hij doet. Hij zal toch wel een straf moeten hebben, maar ik denk zeker ook een behandeling. En het lijkt mij dat hij de schade moet vergoe den. Zo'n man heeft ondertussen toch al heel wat mensen flink onrecht aange daan." sen de PKK en IS. „Je kunt niet zeggen dat de PKK beter is, om dat ze tegen IS vechten." Ömer Taspinar, professor aan het National War College in Wa shington, ziet een meesterplan van Erdogan. „Hij buit de woede over de aanslagen uit. Hij ver sterkt de banden met de VS door zich aan te sluiten bij de strijd te gen IS, hij saboteert de onderhan delingen over een regeringscoali tie en hij verzwakt de Koerdi sche partij HDP." Die beroofde Erdogans AK-partij van de meer derheid in het parlement. In de Koerdische kwestie - de vestiging van een onafhankelijke staat is voor Erdogan een gruwel - ligt de president op ramkoers. Erdogan dringt er op aan volks vertegenwoordigers van HDP die banden hebben met terroristen (PKK) hun parlementaire on schendbaarheid te ontnemen. Sommige politici roepen op tot een verbod op de HDP. Volgens analisten heeft het er alle schijn van dat Erdogan aan stuurt op vervroegde verkiezin gen. Hij hoopt dat het anti-Koer dische sentiment in zijn voor deel is. Bij de stembus zou dat er toe moeten leiden dat de HDP weer onder de kiesdrempel duikt en zijn AK-partij de absolu te meerderheid herovert. Dan heeft de president de handen vrij om een nieuw onderzoek naar corruptie van hemzelf, zijn familie, vrienden en ministers te blokkeren en te bouwen aan een sterk presidentieel bestuurssys teem dat hem alle macht geeft. ROTTERDAM. Volgens Diabetes vereniging Nederland (DVN) zijn enkele duizenden patiënten in Nederland gedupeerd door de leveringsproblemen bij fabrikant Roche Diabetes Care. Vorige week meldde het bedrijf dat als gevolg van een verhuizing diver se hulpmiddelen voor diabetespa tiënten van het merk Accu-Chek niet leverbaar waren. De Zwitser se fabrikant beloofde snel beter schap, maar tot op heden zijn de problemen niet opgelost. Volgens Lars Koster van DVN een kwalijke zaak. „Roche zegt dat alles binnen enkele dagen wordt opgelost, maar een precie ze termijn kunnen ze niet geven. Ondertussen ontvangen wij ver ontrustende reacties van patiën ten." Peter Vermeulen (57) uit Eindhoven is één van hen. Veel patiënten kunnen worden gehol pen met alternatieve hulpmidde len, maar voor hem is dat geen mogelijkheid. Met de hulpmidde len die hij in huis heeft, kan hij nog drie dagen vooruit. „Als ik geen nieuw materiaal binnen krijg, moet ik worden opgeno men in het ziekenhuis." General manager Tim Juer- gens van Roche Diabetes Care be grijpt de boosheid. Voor gedu peerde patiënten heeft hij een be langrijk advies. „Neem zo snel mogelijk contact met ons op." De Italiaanse autoriteiten overwegen een Nederlandse toerist die in een gehuurde boot op zee zonder brandstof kwam te zitten, een forse reke ning te sturen voor de red dingsactie. De krant Giornale di Sicilia berichtte gisteren dat de toerist in het weekein de van zee is gered na een nachtelijke zoekactie van on der meer marine, politie, kust wacht en de havenautoritei ten van de Siciliaanse plaats Castellammare del Golfo. De man was doorgevaren tot de benzine op was. De Nationale Goede Doelen Test blijkt in allerijl aange past. Deze krant onthulde gis teren dat de vergelijkingssite in stilte was overgenomen door een marketingbureau dat donateurs werft voor goe de doelen. De naam van dat bureau, Pepperminds, wordt nu duidelijk op de site ver meld. Ook claimt Pepper minds de eerste twee maan den geen gebruik te maken van naam- en adresgegevens die worden ingevuld. Het bu reau belooft daarna te melden wat er met gegevens gebeurt. Coke snuivende Lord stapt op John Sewel heeft zijn zetel in het Britse Hogerhuis opgege ven. Hij kwam het afgelopen weekeinde in opspraak door een filmpje waarin hij seks had en cocaïne gebruikte met prostituees. Sewel trad met een af als vice-voorzitter van het House of Lords. Ook het voorzitterschap van de parle mentscommissie voor goed gedrag legde hij neer. Hij was niet van plan de parlementsze tels op te geven, maar de kri tiek zwol steeds meer aan. Blusdeken WOENSDAG 29 JULI 2015 De politie vraagt inwoners goed op te letten en verdachte per sonen te melden, foto's Novum, 112Hoogeveen.nl, André Weima CASTELLAMMARE DEL COLFO 9 Negen van de tien smartphonegebruikers in Nederland hebben WhatsApp. Gemiddeld ontvangt iemand 65 berichten per dag, blijkt uit onderzoek door Multiscope. Gebruikers sturen zelf gemiddeld dertig berichten. HAARLEM Lord John Sewel foto EPA LONDEN De brandweer ziet iedere voertuigbrand als brandstichting en probeert te blussen met een blusdeken in plaats van water en schuim. Bij gebruik van duizenden liters water blijft er van sporen weinig over.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5