Contractverlenging lijkt nabij voor herstelde Van der Lijke De Supercross in Aagtekerke wordt vrijdag voor de 25e keer gehouden. De voorzitter neemt afscheid in het zadel. 12 SPORT Veel favorieten voor zege in wielerronde van Haamstede De wielerronde van Haamstede is zaterdag aan de 35e editie toe. De wedstrijd over tachtig kilome ter staat open voor elite-renners, beloften en amateurs. De start en finish zijn aan de Noord straat. De renners moeten vanaf 19.00 uur de plaatselijke ronde 32 keer afleggen. Op de startlij st staan inmiddels ruim dertig deelnemers. De erva ring leert dat er op het laatste moment ook nog altijd renners inschrijven. Er komen tal van toppers aan het vertrek. Kansheb bers voor de zege zijn onder an deren Danny Vrolijk, Bart Ven- drig (winnaar 2012 en 2013), Paul Moerland, Ramon Vleugel, Wou ter Mesker en Michel Stroosnij- der. Vorig jaar ging de overwin ning naar Eddy van IJzendoorn uit Tiel (foto). Rondemiss is Am ber Sonnemans. Overwinning Van Anrooij in Jeugdtour Shirin van Anrooij heeft toegeslagen in de Jeugdtour van As sen. De wielrenster uit Kapelle won gis teren in haar catego rie (5) het criterium over 19,8 kilometer. De Jeugdtour, een meerdaagse wieler wedstrijd, duurt tot en met zaterdag. Eversdijk rijdt Ronde van Portugal Wielrenner Matthijs Eversdijk doet van 29 juli tot en met 9 augustus mee aan de Ronde van Portugal. Na de proloog van zes kilometer in Vi- seu volgen tien etap pes. Eversdijk, afkom stig uit Wilhelmina- dorp, rijdt voor JoinS-deRijke. Penningmeester Hoek vertrekt per direct Max-George Schaub, penningmeester van Hoek, stapt per di rect op bij de voetbal vereniging. Hij volg de Leo Breepoel - die de functie 28 jaar lang vervulde - in de cember op, maar voelde er niets voor deze rol langer te continueren. Wielrenner Nick van der Lijke lijkt ook komend seizoen voor de formatie van Team LottoNL-Jumbo uit te komen. Het contract van de 23-jari- ge Middelburger, die maandag na een maand afwezigheid door een sleutelbeenbreuk zijn rentree maakte, loopt na dit jaar af. „Ik heb al met mijn manager ge sproken en ik verwacht dat het goed komt", vertelde Nick van der Lijke, die bezig is aan zijn tweede jaar bij de enige Nederlandse WorldTour-ploeg. „Ik maak me daar niet al te druk om. Ik heb dit seizoen een goede Giro d'Italia ge reden en dat geeft me vertrou wen." De Walchenaar kwam eind juni tijdens de Belgische semiklas- sieker Halle-Ingooigem ten val en brak daarbij zijn sleutelbeen. Maandag maakte hij in de Grote Prijs Raf Jonckheere in Westroze- beke zijn rentree en finishte hij als 25e. Dat ging alleen niet hele maal zonder pijn. „Bij het aanzet ten voelde ik nog wel wat", zei Van der Lijke. „Maar het ging niet onaardig, het is fijn om jezelf weer renner te kunnen voelen." Van der Lijke keerde tweeënhal- 'Ik heb dit seizoen een goede Giro d'Italia gereden en dat geeft me vertrouwen' ve week geleden terug op de fiets, die hij de eerste anderhalve week na zijn breuk niet aanraakte. De Middelburger bouwt nu op naar de koersen die nog volgen in het naseizoen. De eerstvolgende daar van is de Clasica San Sebastian, die zaterdag op het programma staat. Het doel bij de Baskische klassieker is vooral om kilometers te maken. „Mijn voorbereiding is natuurlijk niet optimaal geweest en dit is een zware koers. Daarom is dat nu een reële doelstelling." Van der Lijke mikt in de laatste periode van het seizoen vooral op de Ronde van Groot-Brittannië in september. In de periode daarvóór verschijnt hij aan het vertrek van de Tour de l'Ain, de Arnhem-Vee- nendaal Classic en de Vattenfall Cyclassics. In die Walcherse hoek was het motorcrossen een deel van het collectieve geheugen. Sinds 1964 ronkten de motoren op Hemelvaartsdag door het duin gebied bij Oostkapelle. „Ik woonde toen als klein jochie aan de straat die naar het par koers leidde. Als er meer ver keer kwam, wist je dat het op bouwen was begonnen. Dan kon ik een week niet slapen." „Die cross, daar moest je bij zijn. Maar ja, dat kostte vijf gul den. Zo veel zakgeld kreeg ik niet. Dus wat deden we? We vroegen of we mochten helpen opbouwen - paaltjes slaan, stro balen sjouwen - en dan moch ten we gratis naar binnen, 's Avonds gingen we op de brom mer zelf crossen op het par koers. Dat was het ultieme. In het zand liepen we natuurlijk zo vast." Toen Staatsbosheer, eigenaar van het terrein, in 1980 in de ogen van de organiserende vere niging MAC Scheldegouwen te exorbitante (financiële) eisen ging stellen, ging de gashendel dicht. Totdat onder impulsen van Hans Wisse en Bram Brou wer de trekkertrek als katalysa tor van de Supercross in Aagte- kerke ging werken. Nog steeds vormen de evenementen een twee-eenheid. Het betekende en passant de geboorte van MC De Pekelinge. „Het laaggelegen gebied tussen Oostkapelle, Aagterke en Dom burg heet natuurlijk De Pekelin ge. Maar eigenlijk komt de club naam uit mijn koker. Vroeger was De Pekelinge een boerderij tje en daar heb ik voor het eerst mijn rondjes gecrost. Dat was OOSTKAPELLE. Na 25 jaar vindt Leo Francke uit Oostkapelle het mooi geweest. De veelzijdige voorzitter van motorclub De Pe kelinge doet een stapje terug. De Supercross van komende vrijdag in Aagtekerke wordt zijn laatste kunstje. Voor de ge legenheid klimt hij één man che zelf nog op de motor, bij de veteranen. Dat wordt wat... Francke moet er zelf een beetje om lachen. „In 2000 heb ik voor het laatst meegereden. Na drie rondjes was ik al opge brand. En toen moest ik er nog zes." Hij vindt het niettemin een gepast afscheid van een kwart eeuw in de organisatie van de Supercross, de laatste twee decennia als voorzitter. In 1991 zag de Supercross in Aagtekerke het levenslicht. „Op het weiland werd een trekker- trek georganiseerd. Met een mannetje of vier, vijf reden we bij de Belgische liefhebbers- bond. We bedachten dat we op het weiland dat toch al kapot was, best een motorcrosswedstrijd kon den houden." BURGH-HAAMSTEDE Francke geeft Eddy van IJzendoorn w ASSEN vorig jaar de sterkste. WILHELMINADORP o Ronald den Dekker HOEK Nick van der Lijke in het tricot van Team LottoNL-Jumbo door Arwin Willemsen Nick van der Lijke door Rudy Boogert Leo Francke, ook fervent hardloper, stond in 1991 mede aan de wieg van de Supercross. foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59