Jongerensoos Big S sluit na vele ups en downs na 46 jaar de deuren Doorstartpoging weduwe huisarts strandt 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Zo'n 1000 patiënten van de Huisartsenpraktijk Burgh-Haamstede zijn in de buurt ondergebracht. Film en literatuur besproken Tourbus dagelijks over Schouwen BURGH-HAAMSTEDE. Het doek is definitief gevallen voor Huisart- senprakijk Burgh-Haamstede. De grootste zorgverzekeraar CZ heeft de overeenkomst beëin digd, omdat er na het overlijden van praktijhouder Peter Keulers op 2 november geen vaste huis arts meer aanwezig was. CZ heeft het besluit in een brief aan de patiënten toegelicht. De praktijk zou op sommige da gen over een waarnemer beschik ken, maar omdat volgens de ver zekeraar nóg vaker geen waarne mer aanwezig kon zijn, was conti nuïteit van zorg voor patiënten niet gewaarborgd. „Vooral oude ren en mensen met een chroni sche aandoening moeten goed ge- monitord kunnen worden", bena drukt CZ in een toelichting het belang van goede zorg. Een poging van Keulers wedu we Edmeire Costa Pinheiro een opvolger te vinden en de praktijk voor het dorp te behouden, is op niets uitgelopen. Pinheiro claimt dat haar plannen zijn tegenge werkt door de andere huisartsen praktijk in Burgh-Haamstede. „We hebben nooit een serieuze kans gekregen." De weduwe zegt De meerderheid van de patiënten is overgestapt naar Keulers ex-compagnon Baas, die voorheen brak met Keulers na een conflict financieel schade te lijden nu de praktijkruimte bij het huis bui ten bedrijf is gesteld. CZ heeft de verzekerden in een brief doorverwezen naar huisartsen in de buurt. „Zij vol doen aan onze kwaliteitseisen en kunnen de bereikbaarheid garan deren." Volgens CZ-woordvoer- der Els Potma zijn alle oud-pa tiënten van Keulers 'weer onder dak'. De overgrote meerderheid van de ongeveer duizend men sen is overgestapt naar Keulers ex-compagnon Baas. Saillant de tail is dat zij voorheen samen werkten in één praktijk, maar die wegen splitsten zich na een con flict. Baas heeft sinds mei een huisarts in loondienst aangeno men om de uitbreiding van zijn praktijk te kunen bolwerken. Slechts een enkeling is van Keu lers overgestapt naar een huisarts in een andere plaats, aldus Pot ma. Alle pogingen van de weduwe Pinheiro ten spijt is er volgens Potma geen formele aanvraag ge daan voor een overname van de praktijk. „Dit sluit echter niet uit dat er niet toch interesse is na tuurlijk. Overigens is overname het verkeerde woord, want dat is niet meer aan de orde, omdat de overeenkomst is beeïndigd. Het zou dus gaan om een nieuwe ves tiging. Als er al kandidaten zijn om zich in Burgh-Haamstede te vestigen, is de vraag of daar nog markt voor is. Alle patiënten zijn nu goed ondergebracht. Er is geen probleem meer op het ge bied van huisartsenzorg." Daarmee komt een einde aan 46 jaar jeugdsoos in Burgh-Haamste de. De soos opende op 10 januari 1969 (destijds als eerste jeugd soos op Schouwen-Duiveland) of ficieel de deuren. De laatste tijd gingen die deuren bijna alleen nog open voor mensen die ouder waren dan de beoogde doelgroep, schetsen wethouder Jacqueline van Burg en ambtenaar Bert Stuit. „Terwijl de jeugdsoos is be doeld voor jeugd van 4 tot 18 jaar om leuke sociaal-culturele activi teiten te organiseren". De ge meente had geen aanspreekpunt terwijl er wel klachten van om wonenden over geluidsoverlast binnenkwamen. „Je draagt als ge meente wel de verantwoordelijk heid." Ook met SMWO kwamen de betrokkenen er niet uit. „Zij hebben aangegeven op deze ma nier geen kans te zien hun kwali teiten te gebruiken." De laatste jaren hing het voort bestaan van Big S al vele malen aan een dun draadje. Dan weer ontbrak het aan voldoende mid delen, dan weer klonk de roep om bestuursleden én om bezoe kers. De statuten zijn inmiddels dusdanig verouderd dat er niet eens een nieuw bestuur gevormd kan worden. Recent overleg met een oud-voorzitter die bereid was zijn schouders onder Big S te zetten, heeft de gemeente niet over de streep getrokken. Het jongerenwerk in Burgh-Haamstede wordt wel voortgezet, zegt Van Burg. „En het is niet uitgesloten dat dit ge bouw daar ook voor gebruikt wordt." Het gebouw aan het Sluis- pad is eigendom van de gemeen te. Over het hoe en wat precies wordt overlegd met SMWO. Op z'n laatst begin volgende week gaat er een brief de deur uit met daarin het voornemen om de exploitatievergunning in te trekken, waarna mensen twee we ken de tijd hebben om een ziens wijze in te dienen. In de regio Theater Fizi in Zierikzee begint in september met literatuur- en filmlessen. De literatuurlessen vinden plaats op dinsdagmorgen van 10.30-12.00 uur in het MFC- gebouw in Zierikzee. Het eerste boek is een Victoriaanse roman van Thomas Hardy Far from the Madding Crowd (1874), dat uit voerig behandeld wordt van 22 september tot en met 13 oktober. Daarna volgen de Amerikaanse autobiografie Wild van Cheryl Strayed en William Faulkners As I Lay Dying (1930). De films worden 22 september, 13 oktober, 10 november en 8 de cember vertoond in Fizi. Op het programma staan Doctor Zhiva- go, Far from the madding crowd, Wild en The Imitation Game. Tot en met 21 augustus rijdt er zes dagen per week een tourbus tussen het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk en Inspiratiecen trum Grevelingen aan de Brou wersdam. Van maandag tot en met zaterdag verzorgt deze Ame rikaanse schoolbus excursierit- ten. Dagelijks zijn er twee ritten van de ene locatie naar de ande re. Een retourtje kost 13,50 euro. De bus heeft plaats voor achttien- Mijn dorp, mijn stad personen. Het rij schema en meer info staat op de website: www.watersnoodmuseum.nl Brusea Visserijmu seum en Oudheidka mer, 11.00-16.00 uur: Demonstratie Bolus- bakken; Kerkplein, 8.00-12.15 uur: Kleed- jesmarkt; Kerk in Burgh, 13.30-16.30 uur: expo sitie Henc Smit; Neeltje Jans, 17.00 uur: Avondmakreel- rondvaart Hooger- werf; Slot van Haam stede, 10.00 uur: Jeugdexcursie door het Slotbos, 11.30 Diapresentatie en be zoek Ridderzaal; Plompetoren, 14.00 uur: Wandeling door Koudekerkse inlaag; T rampolinecentrum Westerschouwen, vanaf 11.00 uur: Op safari door het groot ste bos van Zeeland; Passagiersschip de Onrust, 11.00 uur: Fa- milierondvaart, 13.45 uur: Mini cruise, 18.30 uur: Natuur- vaartocht; Museum Goemans- zorg, 11.00-17.00 uur: Tentoonstelling Rien Poortvliet 'Het Brieschend Paard' en Textielwerken van Els Lemkes; 20.00 uur: Band Schor; Wijnhoeve de Klei ne Schorre, 15.00- 17.00 uur: Wijnproe verij en rondleiding; Camping Boeren- rust, tussen 11.00 en 20.00 uur: Speuren in het maïsdoolhof; Dorpshuis,18.30: Re petitie Muziekvereni ging Con Amore; 20.00 uur Badmin- tonavond; Camping Zonne- dorp, 13.00 uur: A.L.S. ontdekt Schou wen; 10.00 uur: To renbeklimming Jaco- buskerk; Strandover- gang Wilhelmina- hoeve, gehele dag: Sportbreak Renesse; Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Ten toonstelling minia tuur- en spionageca- mera's; 14.00 uur: Fo totour door Zierik zee o.l.v. fotograaf Leen Koper; Evene mententerrein Cam ping Kloet, 10.00 uur: Snuffel- en Bro- cantemarkt; FIZI, 14.00 uur: De Bos kampi's; Nieuwe Ha ven, 13.00 uur: Rond vaart Nationaal Park Oosterschelde met Frisia; 14.00 uur: Zeil tocht met zeilklip- per; Nieuwe Kerk, 13.00-17.00 uur: Zo- merexpositie; Sint Lievensmonster- toren, 10.00-17.00 uur: Expositie Sil houetten tegen het licht en beklimming van de toren, Plein- goed pop-up archi tectuurproject, Expo sitie Vloedlagen in de zeereep; Einde voor oude praktijk Keulers door Marcel Modde door Esme Soesman BURGH-HAAMSTEDE. Jongerensoos Big S in Burgh-Haamstede gaat dicht. Burgemeester en wethou ders van de gemeente Schou- wen-Duiveland zijn van plan de ex ploitatievergunning in te trekken. Het ontbreekt aan een stichtings bestuur en daarmee aan een aan spreekpunt voor de gemeente. Er zijn financiële problemen en ook de wil om samen te werken met welzijnsorganisatie SMWO ont breekt. Feesten bij het 40-jarig bestaan in 2009. archieffoto Dirk-Jan Gjeltema 46 Jaar oud is Big S. Ooit opgericht omdat er 's winters niets was te beleven BURGH-HAAMSTEDE Foto-excursie Natuurmonumenten houdt morgen van 19.00-22.00 uur een foto-excursie bij de Koudekerkse Inlaag. Deelnemers leren over compositie, in valshoeken, licht, scherpte/diepte en sluitertijden. Leden be talen 40 euro, niet le den 45 euro. Verza melpunt is de parkeer plaats bij de Plompe Toren. Vooraf aanmel den via nm.nl/agenda ZIERIKZEE Bachconcert Organist Rinus Verha- ZIERIKZEE ge geeft morgen om 20.00 uur een Bach concert op het orgel van de Nieuwe Kerk in Zierikzee. De toe gang is gratis. RENESSE Ierse muziek in kerk De band Slan verzorgt morgen van 20.00- 21.00 uur een concert met Iers-Keltische volksmuziek in de Ja- cobuskerk in Renesse. Kerk open vanaf 19.00 uur. Toegang is gratis. SCHARENDIJKE Secret yoga Yogastudio Ouddorp en Zeil- en Surfcen trum Brouwersdam houdt vrijdag van 19.00-22.00 uur'er gens in de natuur' een workshop Secret yo ga. Verzamelpunt is de receptie van het surfcentrum. Deelna me kost 37,50 euro. Info en aanmelden: 06-4234997. OUWERKERK Meer informatie bij docente Con- ny Steenman Marcusse. conny.steenman.marcusse @gmail.com tips? mail naar redactie@pzc.nl BRUINISSE BURGH-HAAMSTEDE BURGHSLUIS DREISCHOR NIEUWERKERK NOORDGOUWE RENESSE ZIERIKZEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57