Sr Gd 5 0 KLEINGELD Mijn geld ik 3 Elke week vraagt de redactie een bekende streekgenoot bet hemd van bet lijf over financiële kwesties. Vandaag kapster en barbier Dieuwertje Prins (21) uit Sluis, de eerste vrouwelijke winnaar van de verkiezing Europese barbier van het jaar. ar door hans puik Van het geld dat mijn opleidingen kostten zou je een mooie auto kunnen kopen „Ja, behalve een award en een mag- numfles champagne won ik een cheque van 3000 pond ofwel 4258 euro." „Dat is natuurlijk mooi meegeno men. Maar het mooiste is dat men sen mijn werk respecteren. Begin juni kreeg ik het bericht dat ik tot de uitverkorenen behoorde voor de finale in Wales. Op 28 juni moest ik daar op een podium voor driedui zend toeschouwers knippen. Toen de meest prestigieuze award, die van Barber of the year Europe werd uitgereikt, hoorde ik totaal onver wacht mijn naam omroepen. Ik dacht, wow, ik? Zo'n moment maak je maar één keer in je leven mee." „Dat investeer ik in onze salon Na tural Beauty. Samen met mijn moe der run ik dit bedrijf dat bestaat uit een schoonheidssalon, kapsalon en nagelstudio. Ik ben er als stagiair begonnen en heb het barbieren toe gevoegd." „Wekelijks bekijken we welk budget er is om te besteden. We hebben een overvolle agenda. Er komen klanten die speciaal 200 kilometer rijden om helemaal naar ons in Sluis te komen. Klanten anno 2015 willen kwaliteit en aandacht. Hierin investeren we door altijd topmerken te gebruiken. Mannen reageren vaak wel anders dan vrou wen. Als een man zeker weet dat een product goed is voor zijn haar of baard, dan neemt hij het gewoon mee en vraagt niet naar de prijs." „Ik vind het belangrijk om er goed uit te zien, dus ik koop regelmatig kleding. Daarbij staat voorop dat iets mooi is. Dure en goedkope kle ding combineer ik graag. Mijn smaak is divers, van een shirtje van 20 euro van de Zara tot een prijzige jas van honderden euro's van Mon- cler. Maar iets duurs is niet altijd beter." „In mijn jeugd wilde ik graag dui ken als hobby. Mijn brevet had ik al bijna binnen en alle benodigde ma terialen waren aangeschaft. Toen kreeg ik helaas oogontstekingen in het water. Het betekende voor mij het einde van die sport en aan alle aankopen had ik ook niets meer." „Ik heb privéopleidingen gevolgd die genoeg geld hebben gekost. Daarvan zou je een mooie auto kunnen kopen. Een andere grote investering was mijn scooter van 1300 euro. Toch probeer ik grote uitgaven zoveel mogelijk te voorko men. Nu rij ik nog altijd in de auto van mijn ouders. De aanschaf van een auto is de slechtste investering die bestaat, met al die onkosten." „Vroeger zou ik mijn verdiende eu ro's direct uitgeven, maar nu niet meer. Nu spaar ik voor investerin gen in de toekomst. Kijk alleen al naar het kopen van een huis. In het verleden kreeg je veel gemakkelij ker een hypotheek. Reserves op bouwen is waardevol, zodat je niet afhankelijk wordt van derden." „Voor mijn wedstrijden, fotoshoots en de barbershop koop ik veel tweedehands spullen. Ik zoek op Marktplaats, eBay en Facebook. Ook ga ik langs bij een brocante- winkel in Schoondijke voor tweede hands of soms zelfs vierdehands spullen. Een familietraditie; mijn moeder en oma gingen daar al heen." „Ik kijk niet zozeer naar geld ver dienen, maar daag mezelf steeds opnieuw uit om te verbeteren. Dag en nacht ben ik bezig met mijn werk, al mijn vrije tijd stop ik er in. Wees niet arrogant, blijf dicht bij jezelf. Daarmee kom je het verst." Hotel voor een prikkie Nu lekker goedkoop: sla en mais ft WEBSITE Mama geeft inspiratie GADGET Iedereen mag aan de aeeu woensdag 29 juli 2015 "GROTE UITGAVEN PROBEER IK ZOVEEL MOGELIJK TE VOORKOMEN w Was er een geldprijs verbonden aan je overwinning? Hoe belangrijk is het winnen van dit bedrag? Hoe wil je dit geld besteden? Lukt het om financieel de eindjes aan elkaar te knopen? Waar geef je het liefste geld aan uit? Wat is je grootste miskoop? Wat is je grootste financiële uitspatting geweest? Ben je voor sparen of voor meteen uitgeven? 44 Koop je wel eens tweedehands? Is geld verdienen voor jou belangrijk? De laatste vijf jaar zitten hotelprijzen flink in de lift. Wie buiten de deur wil sla pen zonder financiële nachtmerrie kan Hotel To night proberen. Deze app (gratis voor iOS, Android en Windows Phone) speurt het lastminute- aanbod af. Dat kan enkele tientjes tot een paar hon derd euro schelen. 23.000 euro aan inkomen en twee of meer kinderen? Dan krijg je vanaf I augustus meer kindgebonden budget. Zie rijksoverheid.nl. In augustus is het goed besparen op zomergroenten. Eet nu andijvie, artisjok, aubergine, bleek selderij, bloemkool, broccoli, courgette, komkommer, sla, mais, tomaat, pa prika, prei, raapste len, radijs, rode biet, sperziebonen, uien en wortelen. Altijd bezig om manieren te vinden om geld te be sparen? Soms is het pret tig inspiratie te krijgen van andere bespaarders. Op Bespaarmama.nl ver schijnen bijna dagelijks nieuwe tips. Soms heb je meer naar prik snakkende gadgets dan beschikbare stopcon tacten. De Leitz Multi- chargerXL maakt een einde aan ruzies over wie wat waar mag opladen. Handig voor op vakantie. Dit apparaat laadt vier ap paraten tegelijkertijd op: smartphone, tablet, iPad en e-reader (€73). Dieuwertje Prins: 'Ik vind het belangrijk om er goed uit te zien, dus ik koop regelmatig kleding'. FOTO MARJOLEIN DIELEMAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 49