Puzzelen voor Pennings Verhage en Faro winnen opnieuw Mini-Tour voor zes Zeeuwen 13 „We moeten nu even kijken hoe we het allemaal gaan vormge ven", blikte Pennings vooruit op de eerste twee oefenwedstrijden met de Zeeuws-Vlaamse hoofd klasser. Hij zit als hoofdcoach niet alleen met de vraag wie waar gaat spelen, maar ook met de maxima le speelduur per speler. „We proberen de spelers in de ze fase van de voorbereiding maxi maal een uur te laten spelen. Ik denk aan blokken van vijf spelers, die ik doorlopend kan wisselen. Die blokken wil ik aanvullen met spelers van de tweede selectie." Enkel Kyle Doesburg en Lionel Fitsch spelen vrijdagavond op het complex van Biervliet een hele wedstrijd. Pennings: „Zij zijn er zaterdag in Yerseke niet bij." Mark Verhage hield in de hard loopwedstrijd in Nieuwvliet, twee ronden van 4,2 kilometer, Rob van Bokhoven uit Den Haag (28.11) en Ivan Soethaert uit het Belgische Beerlijk (28.37) achter zich. Bij de vrouwen bleek My rthe Faro veel sterker dan de Bel gische Sofie Degrendel (35.43) en Astrid Verhage uit Zuiddorpe (36.47). Op de middenafstand (4,6 ki lometer) bleef Marvin Palm uit het Cologne in 13.12 minuten zijn concurrenten Arthur Camps (13.35) en Kevin Stribbe (13.49) voor. Bij de vrouwen ging Louise le Coq uit Breskens er met de ze ge vandoor. Zij won in 17.09 mi nuten, voor Eefje Hermans en Daphne de Koning, die een klei ne minuut later finishten. „Als je uit het vliegtuig stapt, staat er al een cameraploeg op je te wachten", weet Polak. „Dan denk je: voor wie zijn die hier? Zet je vervolgens 's avond de tv aan, zie je jezelf ineens terug. Ze tellen bovenin het televisie scherm ook af totdat de ronde be gint. Het leeft enorm daar." De Ronde van Frans-Guyana is een wedstrijd voor louter amateur renners. Er doen twintig ploegen van zes coureurs aan mee. De helft van die ploegen komt uit Frans-Guyana, de andere helft uit onder meer Zwitserland, Groot-Brittannië, Guadeloupe en dus Nederland. De zes renners van Middelkamp die meedoen zijn Dylan de Kok, Eloy Raas, Pie- ter Vette, Michiel Jumelet, Mi chael de Jong en Thomas Polak. Ploegleider Polak reisde met wielervereniging Schijndel in 2009, 2010 en 2011 ook al af naar de Zuid-Amerikaanse ritten- koers.„Dit is een geweldig avon tuur voor de jongens. Ik heb ze er nog niet zoveel over verteld, ze moeten het maar gaan beleven." Voor Thomas Polak, zoon van ploegleider Ad, wordt die beleve nis iets minder groot, aangezien hij er net als zijn vader al drie keer bij was. „Een groot voordeel", vindt de ploegleider. „Hij kent het parkoers een beet je en kan als wegkapitein gaan fungeren. We gaan niet elke dag kort kunnen rijden, maar ik denk dat we een ploeg hebben die leuk mee kan doen om de prijzen. Als we een rit kunnen winnen, zou dat erg mooi zijn." Ad Polak dicht tijdritspecialist Dylan de Kok daarvoor de beste kansen toe, de twee tijdritten die de ronde telt in ogenschouw ne mend. „Verder hopen we met een mannetje bij de eerste tien in het klassement te eindigen." op de plek waar nu camping De Pekelinge ligt." Francke zat vanaf het eerste uur in het bestuur. „De eerste editie was natuurlijk nog niet zo groot. We hadden bij voorbeeld maar een klein feest- tentje. Maar ter promotie had den we twee Belgische Grand Prix-rijders gestrikt: Serge De Gezelle en Alain Roels. Dat gaf ons een boost. Vervolgens is het alleen maar groter geworden." In de eerste jaren was er in de zomermaanden zelfs een heus Zeeuws Supercross-circuit. Ook in Kwadendamme, Vlissingen, Hontenisse en Axel werden cros ses gehouden en van al die wed strijden werd één klassement op gemaakt. „De baan van Hontenis se lag in Walsoorden, vlak bij de haven. Als je uit de bocht vloog, lag je in de Schelde." Alleen Aagtekerke heeft over leefd. Na 25 jaar sturen en bestu ren van De Pekelinge geeft Leo Francke het stuur uit handen. „Ik ben de laatste der Mohika nen, maar het is tijd om het stok je over te geven aan jongere men sen. Ik wil niet zo'n oude grijze man zijn die maar blijft rondlo pen. Ik blijf wel meehelpen hoor, maar vers bloed is goed voor de organisatie." WOENSDAG 29 JULI 2015 stuur uit handen door Mitchell Minnaard HOEK. De selectie van zater dag-hoofdklasser Hoek krijgt het komende weekeinde twee wedstrij den in twee dagen te verstouwen. De ploeg van trainer Ruud Pen nings neemt het vrijdagavond om 19.30 uur op tegen de West-Zeeuws-Vlaamse selectie, waarna een dag later om 19.00 uur het Reimerswaal elftal de tegen stander is. West-Zeeuws-Vlaamse selectie: Coach: Tom Nieuwelink. Spelers: Bryan de Waele (Breskens), Stefan Buijsse, Job van Wiersum (IJzendijke), Sjoerd Everaard, Ruben van der Meu- len (Philippine), Erik Adam, Geoffrey de Haan, Ben Ongenae (Biervliet), Rick Maanhout, Raoul Schippers, Ar jen Versluis (Oostburg), Hylke Stroo (Zaamslag), Veron Schram (Sluis), Bart van den Hemel, Arno van den Hemel (Groede), Maarten van Hecke (Terneu- zense Boys), Wouter Ghijs (Hoofd plaat), Nourdin Zaha (Schoondijke). Reimerswaal elftal: Coach: Eddie Kiesenberg. Spelers: Matthijs van Liere (Kruiningen), Jasper Huijsman, Nick de Vries, Rick Paauwe (Hansweertse Boys), Marc van der Hart, Danny Weber, Elco Jansen, Rens Jansen (Krabbendijke), Diedrik Noor- dam, Henk-Jan Everse (Waarde), Arjen Dingemanse, Arjen de Koeijer, Frank Bakker, Evert van Houte, Mark Goe man, Urvin van Hekelen (Yerseke). door Fred Rabout NIEUWVLIET. De zomerloop van Nieuwvliet kende op de langste af stand dezelfde winnaars als een week eerder in Groede: Mark Ver hage en Myrthe Faro. De atleet uit Zaamslag zegevierde na 8,4 ki lometer in 27.38 minuten, de uit Breskens afkomstige Faro won bij de vrouwen in 34.20. door Arwin Willemsen VLISSINGEN. Zes Zeeuwse renners van wielervereniging ZRTC Theo Middelkamp doen van 15 tot 23 au gustus mee aan de Ronde van Frans-Guyana. „Het belangrijkste sportevenement van het land, een soort mini-Tour de France", zo vat Middelkamp-ploegleider Ad Polak de etappekoers bondig samen. Tout crossend Zeeland is vrijdag van de partij in Als noviteit wordt tijdens de races op een digitaal scherm van 3 bij 4 meter de stand live weergegeven. „Je kunt de wedstrijden dus leunend op de bar vanuit de feesttent volgen", zegt Leo Francke. Een Supercross wordt gekenmerkt door kort werk, aldus Leo Francke. „Een rondje duurt maar zo'n 55 seconden en daarin zitten veel bochtenwerk en verre, hoge sprongen." Aagterke. Ook de nummer drie van de wereld bij de vrouwen, Nancy van de Ven uit Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41