QlJiT Spelen Chillen thuis, maar zou liever op reis gaan ZOMER 9 Vader Jon Derik kijkt rus tig toe terwijl zijn doch ters Veerle (7) en Fenna (4) de speeltoestellen be stijgen op een terreintje bij vakan tiepark Hof van Zeeland in Hein- kenszand. Nog even en ze vertrek ken, terug naar Utrecht. Terwijl Jon zijn e-mail checkt, roept hij naar zijn spelende dochters: „Waaien jul lie er niet vanaf?" De twee lachen erom, maar klampen zich goed vast. Het heeft de familie Derik niet meegezeten tijdens hun vakantie in Zeeland. „Het weer viel tegen", treurt Jon. „Maar daar kan Zeeland natuurlijk niets aan doen. Het is jammer, maar het is niet anders." Het weekje in Heinkenszand stond vooral in het teken van de kinderen. „We hebben vooral dag tochtjes gemaakt. Zoals het bezoe ken van binnenspeeltuinen. Een dagje strand zat er helaas niet in." Óndanks het tegenvallende weer vermaken de kinderen zich prima. „Vandaag wilden ze per se gaan zwemmen in het buitenzwembad. Dat was even slikken, haha. Maar dat maakt mij niet uit. De kids kun nen er even lekker uit, dat is het be langrijkste." Tijdens het slot van hun vakan tie hopen ze nog een bezoekje te brengen aan het pop-up pretpark dat momenteel gevestigd is in het Omnium in Goes. 'We hebben vooral dagtochtjes gemaakt. Zoals het bezoeken van binnenspeeltuinen. Een dagje strand zat er helaas niet in' veel mogelijk. „Als het mooi weer is, ga ik met vriendinnen naar het strand of pakken we een terrasje. Door het slechte weer van de afgelopen week verveel ik me weieens. Dan ga ik een serie kijken of een beetje internetten." Met vriendinnen zoekt ze vrij dags en zaterdags vaak het Vlis- singse nachtleven op. „Omdat in Goes tegenwoordig veel jongeren van rond de zestien jaar rondlo pen." Ook gaat ze bepaalde evene menten in de provincie af. Zoals Dancetour in Goes, afgelopen 'Ik zou willen reizen. Landen als Thailand, Australië en Zuid-Afrika lijken me geweldigf zondag. Een bezoek aan een festi val of een citytrip met broertje Remco behoren ook nog tot de mogelijkheden. Claudia is van plan om haar va kantietij d in te halen na haar stu die. „Ik zou willen reizen. Lan den als Thailand, Australië en Zuid-Afrika lijken me geweldig. De stranden afgaan en bijvoor beeld olifanten in het wild bekij ken." Of dat er ooit van komt, is afwachten. Moeder Anja kijkt in ieder geval bedenkelijk als het on derwerp ter sprake komt. Moederziel alleen zit Nick Meuleman (16) in de speeltuin van va kantiepark Hof van Zeeland in Heinkenszand naar mu ziek te luisteren. Al twaalf jaar trekt zijn familie vanaf Apeldoorn naar Zeeland. „Ik zeg al een aantal jaar dat ik niet meer meega, maar toch ben ik er ieder jaar weer bij." Het 'meestal goede weer', de af stand tot de zee en zijn opgedane contacten brengen Nick ieder jaar terug naar Heinkenszand. Toch is het anders dan vroeger. „Veel gezin nen met kleine kinderen komen hier naartoe." Het gros van de ge zichten die hij vroeger zag, vertoeft niet meer op het vakantiepark. „Veel van mijn vrienden komen niet meer, maar een aantal zijn er nog. Ook ken ik wat mensen uit het dorp. Hen ga ik opzoeken de ko mende drie weken. Waarschijnlijk gaan we een beetje chillen, een film pje kijken in de bioscoop, karten en krabben vangen in Vlissingen." Momenteel zijn de vrienden in Heinkenszand allemaal aan het werk. Vandaar dat hij zich verveelt. Toch maakt hij zich weinig zorgen over zijn verblijf in Zeeland. „Vorig jaar was het ook supergezellig. Ik ben vaak gaan chillen met de men sen van het animatieteam. Boven dien brengt m'n vader me naar huis als ik terug wil." 'Het is anders dan vroeger. Het wordt steeds iets saaier. Er is niet zoveel te doen voor mensen van mijn leeftijd' WOENSDAG 29 JULI 2015 0iN Fenna (links, 4) en Veerle (7) Derik gaan weer bijna naar huis. buitenland vrijer' haar vriendinnen Sanne van Campenhout (links) en Fabienne Bom (rechts) Markt in Goes, foto Johan van der Heijden Claudia van Tiggele (midden) is met op het festival Dancetour op de Grote Nick Meuleman (16) wacht tot zijn vrienden klaar zijn met werken. Meer agendanieuws op onze website Beeldenroute, Scheldeboulevard, Terneuzen. archieffoto Peter Nicolai (camping De Pekelinge), 15-23.30 uur; Zomeravondconcert, Dorpskerk, Water straat 2 20-21 uur. Ouddorp Workshop schilderen en fotograferen met kunstenaars Kianoosh Gerami en Eef de Graaf, Brouwersdam 25, 10-13 uur. Renesse Kermis, Hogezoom, 11 -24 uur; Sport- break (trefbal, beachsoccer, kwallenbal- len en meer), strandovergang Wilhelmi- nahoeve, hele dag; Weekmarkt, Lange Reke en Korte Reke, 8-15 uur; Torenbe klimming Jacobuskerk Renesse, Dorps- ring, 10-13 uur. Sint-Annaland Veiling van streekproducten, Langeweg 11, 11.00 uur. Sint Maartensdijk Kermis, Haven, vanaf 14 uur Stavenisse Weekmarkt, Van de Leek de Clerqplein, 9-12 uur; Watersnoodhuis, openstelling, Voorstraat 42, 14-16.30 uur Terneuzen Beeldenroute, Scheldeboulevard en Pas serelle Stadhuis, hele dag; Stadswande ling onder leiding van gids, startpunt VVV-kantoor, Noordstraat 62, 11-12.30 uur; Tentoonstelling Limburg aan Zee, Lokaal 54, Nieuwstraat 54, 13-18 uur. Tholen Openstelling Grote Kerk, Kerkplein 1, 13.30-17 uur. Vlissingen Expositie Damen over onderzeeërs, Gla- cisstraat 165, 13-17 uur. Vrouwenpolder Seizoensmarkt, Fort den Haakweg, Dorpsdijk, 10-19 uur. Wenteldinge SailForce, zomerzeilen op de Ooster- schelde, Sluisplateau 13.30 en 16.00 uur. Reserveren via website verplicht; Vaartocht/treinrit Wemeldinge Hans- weert Hoedekenskerke Met de stoom trein naar Goes. Daarna op de fiets terug naar Wemeldinge of dezelfde reis in om gekeerde volgorde, Haven, 9-18 uur; Open atelier, Dorpsstraat 70, 13-17 uur; Boogschieten voor kinderen en volwasse nen, Bonzijweg 17c, 19-20 uur. Westenschouwen Skeltersafari door het grootste bos van Zeeland, startpunt Natuurinformatie- punt, 11-18 uur. Wissenkerke Openstelling wijngaard 'De Druivengaer- de', Dorpsdijk 2a, 13-17 uur. IJzendijke Roofvogeldemonstratie Valkeniershof, Klakbaan 5, 19-21 uur. Zierikzee Film Silhouettten tegen het Licht, Dikke Toren, Kerkplein 1, hele dag; Vlooienmarkt, Camping Kloet, 10-16 uur; Beklimming Sint Lievensmonstertoren (Dikke Toren), Kerkplein 10-17 uur; Film De Boskampi's, Kerkhof 3, vanaf 14 uur; Fototour door Zierikzee Cameramu seum, Visstraat, 14-17 uur; Zeiltocht meezeilen met traditionele zeil- klipper (Scaldis Morgenster), Nieuwe Haven ('t Luitje), 14-17 uur Zoutelande Bezichtiging Catharinakerk, Willibrordus- plein 3, 11-15 uur; Openstelling bunkers, strand Zoutelan de, Duinopgang 't Pauwtje (ter hoogte van Duinweg 40, 13-17 uur; Concert Everhard Zwaan, Willibrordusplein 3, 20.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37