VIJF TIPS Korfbalmoeder is even geen keukenprinses Claudia van Tiggele uit Kapelle blijft deze zomer 8 ZOMER Niet iedereen kan of wil naar Zuid-Frankrijk of Spanje. En in Zeeland kun je ook een mooie zomer hebben. Een thuisblijver geeft enkele tips. Bezoek een festival, zoals Beachboom. Een dagje winkelen in Goes is altijd gezel- üg- Ga een dagje naar een pretpark. Bijvoor beeld Bobbejaan- land. Ga een dagje naar het strand. Let wel op de drukte op de wegen. Pak een terrasje en drink een flesje Jillz. Roelof is aan de voorkant van zijn vakantieadres druk in de weer met zijn vishengel. „Ik vis meestal in de zomer. De rest van het jaar heb ik weinig vrije tijd. Ik ben be nieuwd of hier vissen zitten. Ze adverteren er wel mee, maar je weet het nooit." Mochten de vis sen niet bijten, dan is de nood niet aan de man. „Het is niet voor het avondeten hoor. Ik doe dit ge woon omdat ik het leuk vind. Niets meer en niets minder." Roelof staat aan het hoofd van een echte korfbalfamilie uit het oosten van het land. Als bestuurs lid is hij actief bij HHV. Zijn actie ve loopbaan als korfballer is ten einde, net zoals die van zijn vrouw Hennie. Zoon Jarno gooit nog wel geregeld een bal richting de korf. Wat heet: hij speelt in het eerste-team van zijn vereniging. De familie Hein komt 'uit waaien' in Zeeland. Zoon Jarno heeft ook een vriend meegeno men. „Een weekje per jaar zonder stress", stelt Roelof. „Heerlijk!" Ook Hennie maakt hartelijk ge bruik van haar week rust. „Ook ik heb vrij, dus deze week wordt er niet door mij gekookt." De familie gaat de restaurants af in de omge ving. „Wij zijn hier niet bekend. Weet jij nog iets?", vraagt Roelof. „Het maakt niet uit waar. Als het maar lekker is." De Lachende Koe in Goes biedt uiteindelijk uitkomst. 'Ik vis meestal in de zomer. De rest van het jaar heb ik weinig vrije tijd Het is niet voor het avondeten hoor. Ik doe dit gewoon omdat ik het leuk vind' Als Claudia van Tig gele (22) een och tendje vrij heeft, gaat ze vaak met de hond naar het Wemeldingse strandje. Deze zomer is dat niet anders. Het is wellicht overdre ven om te zeggen dat ze tijdens die wandeling met weemoed denkt aan een zonnige vakantie in het buitenland, maar ze vindt het wel degelijk jammer dat ze deze zomer niet weggaat. „Ik had me er echt op verheugd." Van Tiggele werkt 32 uur per week in het Admiraal de Ruyter ziekenhuis in Vlissingen op de af deling radiologie. Eén dag in de week vertoeft ze in Eindhoven, waar ze de duale variant van de opleiding Medisch Beeldvormen de en Radiotherapeutische Tech nieken volgt. Een leuke, maar toch ook flinke belasting voor de Kapelse. „Als je een heel jaar werkt, is het lekker om er even tussenuit te kunnen. Het was flink bikke len het afgelopen jaar. Ik heb wat dat betreft vakantie nodig. Op den duur kom je op een punt dat je er even geen zin meer in hebt." De eerste week van augustus heeft ze vrij. Graag zou ze naar het buitenland gaan, zoals vorig jaar, toen ze met een vriendin de 'zon op de proef nam' in Gran Ca- naria. Maar dat zit er deze zomer niet in. „Een gedeelte van mijn vriendinnen volgt een voltijd op leiding. Zij hebben daarom wei nig geld te besteden. We hebben geprobeerd een goedkope vakan tie te regelen, maar dat viel te gen. Ttirkije kwam telkens naar voren, maar daar willen we niet heen. Ik ben daar al eerder ge weest. Je wordt daar als vrouw lastiggevallen." Als gevolg van hun keuze, kun nen ze niet weg. „Ik mis het lek kere weer en het zien van andere landen. Op vakantie gaan is toch anders dan een vrije week in Ne derland. Je voelt je in het buiten land veel vrijer." Ondanks dat Van Tiggele het jammer vindt dat ze deze zomer niet op vakan tie gaat, komt het haar eigenlijk wel goed uit. Ze staat op het punt om haar ouderlijk huis in Kapelle te verlaten. Ze vertrekt naar de 'grote stad': Goes. „Het is de hoogste tijd. Ik wil zelfstandiger worden. Er hoeft gelukkig niet veel te gebeuren in het huisje. Er moet alleen nog geverfd worden en er moet nieuw laminaat wor den gelegd. Dat ga ik tijdens mijn vrije week doen. Al zal mijn va der het meeste werk verrichten." Van Tiggele benut haar vrije tijd tijdens de zomermaanden zo Agenda door Len Wolters HEINKENSZAND. De familie Hein uit het Drentse Noordscheschut heeft tijdens de zomervakantie voor even de korfbal opgeborgen. Nor maliter besteden vader Roelof, moeder Hennie en zoon Jarno (18) al hun vrije tijd aan de sport. Nu la ten ze de teugels even vieren, tij dens een weekje Hof van Zeeland in Heinkenszand. Roelof Hein, vakantieganger Pascal (links) is met zijn vriend Jarno en diens ouders Hennie en Roelof een weekje in Zeeland om 'uit te waaien'. Ze eten iedere dag buiten de deur, want moeder heeft ook vakantie. Vandaag is het De Lachende Koe in Goes geworden, foto Johan van der Heijden 'Je voelt je in het door Len Wolters Klompenmakerij Traas in Heinkenszand geeft rondleidingen, archieffoto Ronald den Dekker Aardenburg Handboogschieten voor toeristen, Heren- dreef 28, 19.15-22 uur. Breskens Taiji en Qi Gong: 8.00-9.00 Vroege Vo gel QiGong en Taiji voor iedereen, 9.30-10.30 een Ouder/Kind Taiji groeps-les, 19.00-20.00 QiGong 20.00-21.00 Taiji -lange stok- QiRun- ning, 19.00 -21.00: gastdocenten met an dere stijlen, Veerhaven; Rondvaart met Sleepnetvissen, Handels-/Westhaven, Keerdam 110-11.30 uur. Burgh- Haamstede Wandeling door Koudekerkse inlaag, Plompetorenweg, van 14 tot 15.30 uur. Burghsluis Familierondvaart op passagiersschip de Onrust over de Oosterschelde, Nieuwe Havenweg 11 -12.30 uur; Mini cruise tus sen Burghsluis Colijnsplaat en Zierikzee, Nieuwe Havenweg, 13.45-17.45 uur.. Bruinisse Demonstratie bolussen bakken, Brusea visserijmuseum en oudheidkamer, Oude straat 23, 11-16 uur;. Cadzand Strandjutterstocht voor kinderen, Boule vard De Wielingen 44d (VVV), 11 -12.30 uur; Dorpswandeling Cadzand onder lei ding van gids, Mariastraat ('t Plakkebord bij de Dorpskerk), 13.30-15.30 uur; Golf- surfen SUP en Skim- Bodyboarden, Vlamingpolderweg 3a (Duinopgang 9), 13.00, 14.15 en 15.30 uur. Colijnsplaat Sportvissen op de Oosterschelde met Sportvisserij Zoeteweij, afvaart op af spraak via 0113-695462, Visserijweg 1 8-16 uur; Openstelling Nehalenniatem- pel, Visserijweg 2, 10-20 uur. Domburg Beach Yoga, strandovergang Watertoren, 9.30-10.30 uur; Mondriaan Rondwande ling o.l.v. een gids, Schuitvlotstraat 32 (VVV Domburg), 13.30-15 uur; Entertain- mentshow, Stationsstraat, 18-20 uur. Goes Rondleiding door het historische hart van Goes, Singelstraat 11, 14 uur. Heinkenszand Rondleiding Klompenmakerij Traas, Westdijk 3, 14 uur. Kamperland Vaartocht over de Oosterschelde, Sophia- boulevard, 11 en 14.30 uur; Ezelwande ling, door Noord-Bevelandse polders en langs Veerse Meer, startpunt boerderij Catharina Mariahof, Jacobadijk 10, 10-12.30 uur; Dagje Zierikzee per boot, Sophiaboulevard (Roompot Beach Re sort), 11-17.30 uur; Kooktheater, Noord straat 42 (boerderijwinkel/verscentrum Sandee), vanaf 17 uur. Kloetinge Expositie met hart en ziel en handen, Protestantse kerk; Geertesplein 24, 13.30-16 uur Koudekerke Ambachtsmarkt, Dorpsplein 1, 10-16.30 uur. Oostburg Trekpaardenfeesten, Paardenmelkerij Nortier, Brugsevaart 12,10.30-16.30 uur; Bridgeclub, Denken en Doen, Sport hal, Baljuw Veltersweg 15,13.30 uur. Oostkapelle Vakantie Bijbelclub, knutselen/zingen/Bijbelvertelling/sport/s pel, vanaf 4 jaar, Vlaamse gaai 2, 9.30-12.15 uur; Korren en zeeschuimen, Duinvlietweg 6, 19-20.30 uur; Zeeuwse dag met ringrijden, Landmetersweg 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36