Geboren op 00-00? Laat het maar veranderen Slecht voor het milieu? LUXE Kip&co in Vlissmgen bestaat 25 jaar en verhuist Aanvraag om reguliere omgevingsvergunning IEPZ PARK WALCHEREN 7 Nieuwe winkel in Arnemuiden Ballonnenbedrijf Kip&co in Vlissingen groeit van zolderkamertje naar eigen pand met werknemer en webshop. ERASMUS Regelmatig neemt er wel een winkelier af scheid van de bin nenstad, maar er is ten minste één Vlis- sings bedrijf dat er al jaren flo reert: Kip&co, dat nota bene han delt in ballonnen. De eenzame gele ballon die ronddwarrelt, oogt ongewoon dof. Er zit een stoflaag op. In het bedrijfsgebouw aan de Handels weg op bedrijventerrein Vrijburg wordt namelijk hard gewerkt. Het nieuwe, eigen onderkomen van Kip&co is het mooiste ca deau dat Nicky Krijger kon beden ken voor het 25-jarig jubileum van haar ballonnenbedrijf. Zoals zoveel bedrijven is Kip&co begonnen op een zolder kamertje. Een bedrijf in feestarti kelen was het toen nog, met schmink en de organisatie van kinderverjaardagen en vrijgezel- lenfeestjes. Het verhuisde naar de benedenverdieping, waarna de kans ontstond om de oude direc teurswoning van de Schelde (het pand met het lessenaarsdak tegen over de Keersluisbrug) te huren. „Een bijzonder gebouw dat niet eens zo veel kostte", vertelt Krij ger. „Op een gegeven moment kregen we de opdracht het logo van de Schelde, dat 125 jaar be stond, te verbeelden in ballon nen. Honderden ballonnen, acht bij negen meter. Het zag er gewel dig uit. Vanaf dat moment zijn we alle andere activiteiten gaan afbouwen en ons volledig gaan richten op ballonnen." Maar ja, toen werd het Schelde- terrein verkocht aan de gemeen te. En moest Kip&co, met al haar ballonnen, weg. Het pand werd gesloopt omdat er huizen zouden komen. Kip&co werd een pand aan de Edisonweg aangeboden, dat ze kon huren van de gemeen te Vlissingen. De sleutel geeft Krijger binnenkort terug. Kip&co is intussen gegroeid. Jaarlijks worden er honderddui zend ballonnen opgeblazen - ma chinaal, weliswaar. Sinds de kin deren de deur uit zijn, heeft Krij ger meer tijd om zich op haar be drijf te richten. „En de crisis heeft ons goed gedaan", zegt ze. „Feest wordt toch wel gevierd en ballonnen vormen goedkope de coratie. We maken pilaren, bo gen, wanden; noem maar op." Maar dat er nog veel meer mee kan, bewijst Krijgers zoon Wou ter Kipperman. De metershoge ballonnenadelaar en -beer op het Pinkpop-podium tijdens het le gendarische optreden van John ARNEMUIDEN In Arnemui den gaat op 8 augustus een nieuwe winkel open. Sjoka- doo vestigt zich in de Lang straat 52. Sjokadoo is een initiatief van Jolanda Geelhoed. Zij zocht al jaren naar een moge lijkheid om zich als zelfstan dig ondernemer te vestigen. Volgens Geelhoed is Sjoka doo een speciaalzaak in cho colade en bonbons, thee, kof fie en cadeau-artikelen, die doet denken aan de snoep winkels van vroeger. De openingstijden van Sjokadoo zijn woensdag t/m vrijdag 09.30-27.30 uur en za terdag van 09.30-r6.00 uur. Coffey, waarvan het crowdsurf- filmpje de hele wereld over ging, had hij gemaakt. „Brilliant Bal loons heeft hij zijn bedrijf ge noemd. Kip&co 2.0 zeg maar." Ook Krijger gaat verder. Ze geeft workshops aan collega's en binnenkort opent ze een web shop voor particulieren die óók ballonnen willen die niet bij de minste aanraking knappen. Kip&co is nog lang niet klaar. Hij zei vorige week al dat het voor de hand lag de betrokkenen zo'n brief te sturen. Gisteren heeft het college van B en W besloten dat ook echt te doen. „We willen er praktisch mee omgaan. De komen de dagen worden de brieven ver stuurd. Daarin leggen we de men sen uit dat de situatie is gewijzigd door een uitspraak van de Raad van State en dat ze een nieuwe ge boortedatum kunnen aanvragen. Wij zullen de gegevens dan wijzi gen." In Middelburg betreft het 58 mensen. Dat is inclusief Moha- med Hassan, die de kwestie aan kaartte. Voor hem is gisteren ook een nieuw besluit genomen: hij krijgt alsnog een nieuwe geboorte datum. Ook dat was vorige week al beloofd door Beekman, en giste ren geformaliseerd. In Veere wonen twee mensen zonder geldige geboortedatum. Volgens de gemeente zullen ook zij een brief krijgen over de moge lijkheid die datum te veranderen. In Vlissingen gaat het om 92 mensen. Of zij worden aangeschre ven, is nog niet duidelijk. Middelburg en Veere sturen mensen met de geboortedatum 00-00 een brief; Vlissingen denkt er nog over na. Ballonnen zijn in op spraak. Ze ogen wel fees telijk, maar zorgen voor veel zwerfvuil. Critici wijzen naar de plastic soep in de Stille Oceaan. Ballonnen worden steeds vaker geboycot. Nicky Krijger van bal lonnenbedrijf Kip&co schiet in de verdedi ging. „Ballonnen zijn geen plastic. Het is la tex. Biologisch afbreek baar latex. Uit onder zoek is gebleken dat bal lonnen even lang blij ven als eikenblad." Omdat eikenblad looi zuur bevat, antwoordt de website van anti-ba- ballonplatform 'Die bal lon gaat niet op'. Daar door verteren ze slecht. En biologisch afbreekba re ballonnen, daar gelo ven de actievoerders niet in. Ook dit materi aal zou pas na jaren ver gaan en in de magen van dieren belanden. Nicky Krijger is het daar niet mee eens. „Dat geldt alleen voor plastic. En het enige plastic aan ballonnen zijn de lintjes die eraan vast zitten. Die hebben wij inmiddels vervan gen door touwtjes. Ik ben actief bij het plat form De Groene Ballon. We blijven meedenken met het milieu en we blijven goed antwoord geven op de mensen die ageren tegen ballon nen. Dat werkt. Onze branche is niet inge stort en bij ballon- oplatingen is het nog even druk als altijd." 0113 223 320 0113 250 555 WOENSDAG 29 JULI 2015 door Maurits Sep Ballon blijft succes Kip&co verlaat binnenkort de Edisonweg. Het bedrijf heeft een pand gekocht in Vrijburg, foto Ruben Oreel door Wendy Wagenmakers MIDDELBURG. Alle Middelburgers met de geboortedatum 00-00 krij gen binnenkort een brief om die te laten veranderen in een bestaande datum. „We gaan die 57 mensen actief benaderen", zegt wethouder Arjan Beekman. Gedeputeerde staten van Zeeland maken bekend dat zij op 10 juli 201 5 een aanvraag voor een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen van N.V. Elektriciteit Productiemaatschappij Zuid-Nederland (EPZ). De aanvraag heeft betrekking op een deelproject van de ontvlechting, waarbij de demiplant wordt verplaatst, het ketelgebouw wordt aangepast, de brandweerkazerne wordt heringericht en het aardgasontvangstation wordt vervangen. De omgevingsvergunning heeft betrekking op het adres Zeedijk 34 te Borssele. De aanvraag ligt niet ter inzage. Informatie over Provincie Zeeland: Provincie Zeeland www.zeeland.nl MET HET OOG OP LATER makelaardijwesteinde.nl faasse-fermont.nl koopappartementen met uitgebreide (zorg)facihteiten erasmuspark-goes.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35