Agent begint in Middelburg, maar gaat straat op in Veere Het Zomerfestijn reist door de stad 6 WALCHEREN Boerenlandrit over Walcheren Mijn dorp, mijn stad tips? mail naar redactie@pzc.nl 'De dienstverlening in Veere gaat er niet op achteruit, maar juist op vooruit' OOSTKAPELLE. De Stichting Het Werkend Trekpaard Zeeland rijdt mor gen met tien authentieke wagens, voortgetrokken door trekpaarden, haar jaarlijkse Boerenlandrit over Walcheren. De start is om 9.30 uur bij boerderij Overduin in Oostkapelle. Vandaar gaat de tocht langs Serooskerke (Kleine Putweg en Molenweg) via Capinge (Kreekweg) naar Veere. Bij zorgcentrum Nieuw-Sandenburgh wordt om 12.30 uur een middagstop gehouden. Op het terrein daar is gelegenheid voor het publiek om de paarden en de historische wagens van dichtbij te bezich tigen. De tocht wordt om 14.00 uur vervolgd via de Polredijk naar Vrou wenpolder en via de Noorddijk en Koningin Emmaweg terug naar boer derij Overduin in Oostkapelle. DOMBURG Schuitvlotstraat 32, 13.30-15.00 uur - Mondriaan rondwan deling o.l.v. een gids; Stationsstraat, 19.00 uur - Entertainment- show KOUDEKERKE Dorpsplein, 10.00-17.00 uur - Open Kerk en Am- bachtsmarkt MELISKERKE Dorpsstraat en To renstraat -12.00- 20.00 uur - Zomer- braderie met om 18.45 en 19.45 uur - Optreden Gospel koor Glorify; Plein, 20.00 uur - Holland se Avond met o.a. op treden van Marianne Weber MIDDELBURG Meiveld, 13.30-16.00 uur - Activiteiten Zo- merfestijn; Jazzcafé Desafinado, 21.00 uur - Concert East of ARNEMUIDEN Witte Raafrit MAC de Zeeuwen houdt morgen een puzzelrit waar ieder een aan mee kan doen met de auto of motor. Inschrijven kan van 18.30 tot 19.00 uur bij camping de Witte Raaf aan de Mui- denweg in Arnemui- den. Voor de begin nende rijders is er een eenvoudige route uit gezet met gemakkelij ke opdrachten en oriëntatiepunten die onderweg gezocht moeten worden. WESTKAPELLE Foto-expositie De Westkapelse foto graaf Jan de Jonge ex poseert een selectie uit zijn nieuwe werk Quirici spelen muziek van Dieupart, Bach en Benedetto Marcello. MIDDELBURG Miniconcert Rinus Goedhart (alt saxofoon) en Adri Kar man (orgel) geven morgen hun wekelijk se miniconcert in de Koorkerk in Middel burg. Zij brengen een programma dat be staat uit eigen bewer kingen van de bundel L'Organiste van de Franse componist César Franck. Die schreef deze bundel voor drukwindharmo- nium. Adri Karman (fo to) bewerkte gedeel ten daaruit voor alt saxofoon en orgel ma- nualiter. Het concert begint om 15.00 uur. positie Tosca Steutel VLISSINGEN Westerzicht 64, 09.30-12.00 uur en Flamingoweg 53, 18.45-20.30 uur - Kidsclub voor kinde ren van 4 t/m 12 jaar; Glacisstraat, kantoor Damen, 13.00-17.00 uur - Expositie over bouw van onderzee boten in Zeeland; WESTKAPELLE Strandpaviljoen Zilt en Zo, vanaf 10.00 uurZee- en dijk- dag' met om 10.00 uur - Wedstrijd zandfiguren maken, 11.00 uur - Vliegerfes tijn, 19.30 uur - Zee mansliedjes; Boot huis aan de Zuider hoofdweg, 13.00 uur - Open middag KN- RM ZOUTELANDE Westkapelseweg, 19.00-21.00 uur - Be- achvolleybal in café/restaurant Het Kasteel van Batavia in Westkapelle. Het is een doorlopen de expositie met 16 foto's van lokale land schappen, kustgezich- ten, stillevens en dorpsgezichten. OOSTKAPELLE Zomeravondconcert In de Dorpskerk van Oostkapelle vindt van avond om 20.00 uur een klassiek zomera vondconcert plaats. Isabel Favilla en Qiulio door Maurits Sep DOMBURG. Hoe zit het nou met die Veerse agenten? Gaan ze wer ken vanuit Middelburg, zoals actie voerster Lianne Minderhoud zegt? Of vanuit Domburg, zoals wethou der Jaap Melse beweert? Politie chef Ronald Weydema: „Ze heb ben allebei een beetje gelijk." De verhuizing van het politiebu reau van Serooskerke naar Dom burg ligt gevoelig. Bij de gemeen te, die een steunpunt in Veere wil houden, maar ook bij inwo ners van Serooskerke, die de peti tie van dorpsgenote Lianne Min derhoud tekenen omdat ze de agenten niet kwijt willen. En dus ook bij de politie, die beide tevre den moet stellen, maar ook de ei gen werkwijze wil verbeteren. „Het is puur een huisvestings- verhaal", reageert Weydema, dis trictschef Zeeland. „Het aantal agenten in en voor Veere blijft ge lijk. Dat zijn twee wijkagenten die geografisch aan Veere verbon den zijn en agenten die actief zijn voor heel Walcheren op the ma's als horeca, evenementen en jeugd. Zij worden ingezet waar ze nodig zijn, dus ook in Veere. Ze werken in hetzelfde gebied als nu, onder dezelfde leiding. Al leen wordt de locatie Domburg." Dat zegt ook wethouder Jaap Melse. „Die achttien tot twintig agenten die nu in wisselende diensten Serooskerke als uitvals- Als ze willen lunchen, koffie drin ken, moeten overleggen met col lega's of met inwoners een af spraak hebben, dan gaan ze naar het gemeentehuis in Domburg, zegt Weydema. „Dat is hun uit valsbasis." En daar heeft Melse dus weer het gelijk aan zijn zijde. „Daarom vinden wij ook dat de dienstverlening er niet op ach teruit gaat maar juist op vooruit", stelt Melse. „Als je als inwoner in het gemeentehuis komt voor poli tiezaken, dan is het secretariaat van de politie aanwezig en er zijn agenten. In de praktijk verandert er dus niks. En de agenten ko men in dezelfde vleugel als de buitengewoon opsporingsambte naren. Die samenwerking zal dus beter worden en we kunnen meer diensten aanbieden op de zelfde plek. Ik snap wel dat dat voor de mensen in Serooskerke wennen is, maar dat is de angst voor het onbekende. Een politie bureau om de hoek is heel gemak kelijk, maar ja, dat vinden ze in Domburg ook." De locatie Domburg is volgens Melse ook logischer dan Seroos kerke. Hij praat de politie na: dichterbij de (toeristische) druk te. „Laten we wel wezen: de mees te politie-inzet is niet nodig in Serooskerke maar aan de kust. Dat wil niet zeggen dat we de re creatie voortrekken. De aandacht voor de andere dorpen blijft even groot." MIDDELBURG. Thuis in de zomer in Middelburg? Jong en oud kan zich laten vermaken in de eigen buurt. Het Zomerfestijn reist door de stad. Gisteren was de eerste hal te Park Toorenvliedt in de Stro- menwijk. Middelburg in beweging, Stich ting Welzijn Middelburg, Koozie en Kinderopvang Walcheren wer ken nu voor het eerst samen met organisaties en verenigingen in de wijken. Zo krijgt elke wijk zijn ei gen pop-up ontmoetingsplein. „We hadden vandaag al met een tachtig kinderen", zegt Pa trick de Guchteneire tevreden. Hij begeleidde de activiteiten en con stateerde dat ook ouders en oude ren gezellig bleven hangen bij het Zomerfestijn. „Er ontstaat echt contact met alle doelgroepen." Het Zomerfestijn strijkt ook op 8 dagen nog kunnen kinderen zich deze zomer vermaken op het Zomerfestijn in Middelburg. de dinsdagen 11 en 25 augustus neer in Park Toorenvliedt. Op de woensdagen 29 juli, 12 en 26 augus tus staat het Zomerfestijn op het Meiveld in Middelburg-Zuid. Op het veld naast de muziektent aan het Molenwater in het centrum worden de activiteiten gehouden op de donderdagen 30 juli, 13 en 27 augustus. De activiteiten vin den op alle dagen tussen 13.30 en 16.00 uur plaats en deelname is gratis. Het volledige aanbod per week staat op www.bredescholenmiddelburg.nl Nora (links) en Sonali vermaken zich tijdens de eerste dag van het rei zende Zomerfestijn op een springkussen, foto Lex de Meester OOSTKAPELLE Vlaamse Gaai 2, 09.30-12.15 uur - Jaar lijkse vakantie bijbel club; Terra Maris, Duinvlietweg 6, 19.00-20.30 uur - Ac tiviteit 'Korren en Zeeschuimen'; Dorpskerk, 20.00 uur - Zomeravond concert 'La Favilla Ensemble'; Kasteel Westhove, 20.30- 22.00 uur - Zomera vond wandeling, in clusief licht medita tief gedeelte SEROOSKERKE Johanneskerk, 13.00-17.00 uur - Ex- Jaap Melse wethouder in Veere the Sun Windy Hotels basis hebben, komen te werken in Domburg. Wij maken in het gemeentehuis ruimte vrij." Nee, corrigeert Minderhoud, de agenten gaan vanuit Middel burg werken. Daar beginnen ze hun dag. „Er komt dus minder blauw op straat in Veere." De waarheid ligt in het mid den, blijkt uit de verdere uitleg van Weydema. „De agenten be ginnen hun dag in Middelburg, waar ze worden gebriefd. Daarna gaan ze de straat op in Veere. Poli- tie-auto's zijn tegenwoordig rij dende kantoren, dus ze zijn echt op straat aanwezig. Ze eindigen hun dag ook in Middelburg." Tot zover heeft Lianne Minder houd gelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34