Weerman Jules, voor al uw evenementen Voorzitter rijdt laatste ronde in 'zijn' Supercross Zuid-Frankrijk in Voetganger krijgt de ruimte in Hulst Veel festivals op één dag Hemelvaartsdag valt in 2016 samen met Bevrijdingsdag. Ook veel evene menten vallen dan ineens samen. Het is een prachtig plaatje. Geen wonder dat Gerard Mangnus uit Ossenisse maar wat trots is op zijn perceel van twee hectare met zonnebloemen. Het ligt onderaan de Hooglandsedijk in Ossenisse. „In deze contreien zijn dit de enige zonnebloemen die zijn bedoeld voor de zaadteelt." Als in september de bloemen verdord zijn, worden de zaden gedorst met de combine en vervolgens gedroogd in een schuur. Om uiteindelijk in vogelvoer terecht te komen. „Gelukkig hebben we al veel zon en warmte gehad, want dit regen achtig weer is slecht voor de zonnebloem", vertelt Mangnus. Klinkt logisch, het blijft tenslotte een zonnebloem. VLISSINGEN. Weinig evenemen ten trekken zich er iets van aan dat Hemelvaartsdag en Bevrij dingsdag volgend jaar samenval len. Vooralsnog wijkt alleen pop festival Klomppop in Ovezande uit. Hemelvaartsdag valt in 2016 op donderdag 5 mei. Door het sa menvallen zijn er veel festivals op één dag. Voor de organisatie van Klomppop reden om het fes tival te verplaatsen naar zaterdag 7 mei. „Doordat er in het hele land bevrijdingsfestivals zijn, maakt het voor ons lastig om een goed programma binnen het bud get rond te krijgen", zegt Dennis Sommeijer. „Ook willen we niet de concurrentie aangaan met het Bevrijdingsfestival in Vlissingen. Mede omdat op beide festivals aandacht is voor lokaal talent." Klomppop is tot nu toe de eni ge die uitwijkt. Al denkt korfbal- 'Klomppop wil niet de concurrentie aangaan met het Bevrijdingsfestival' vereniging Swift in Middelburg nog na over het laten doorgaan van het traditionele Hemelvaarts- toernooi. Ook de organisatie van de De driedaagse Geuzenfeesten in Biervliet krabt zich achter de oren. „We zijn ons ervan bewust dat er meer activiteiten zijn op die dag", zegt penningmeester Marnix van Damme. „Daarbij hebben we aan de vooravond al tijd een activiteit. Die kan nu in ieder geval niet doorgaan vanwe ge dodenherdenking." De andere twee Zeeuws-Vlaamse evenementen die traditioneel op Hemelvaart worden gehouden, staan niet op losse schroeven. Op de website van Graauwrock wordt zelfs al af geteld: nog 281 dagen. „We hou den wel rekening met minder be zoekers vanwege andere activitei ten op 5 mei", vertelt organisator Carlo Saman. „We verwachten niet dat we moeilijkheden heb ben met het boeken van bands, er hebben er al geboekt." De Oldtimerdag in Axel krijgt een 'bevrijdingstintje'. De invul ling is nog niet precies bekend. „Maar er zou een samenwerking met het Gdynia Museum kun nen zijn", zegt secretaris Hans de Ruiter. „Ook hebben we altijd an tieke legervoertuigen staan waar we iets mee kunnen doen." De Ruiter is niet bang dat er minder mensen komen. „Elk evenement heeft zijn eigen publiek." Zo redeneert ook de onderne mersvereniging Vrouwenpolder. En dus zijn ook in 2016 de altijd drukbezochte Vrouwenpolderse dagen op Hemelvaart. „Het offi ciële besluit is nog niet geno men", zegt voorzitter John Kod de. „We hebben een trouwe scha re bezoekers en concurreren niet met het Bevrijdingsfestival." Buiten de wallen hoeven auto mobilisten niet meer te betalen voor parkeren. Ook niet op het Ha venfort. Mensen die geen volumi neuze boodschappen hoeven doen, zijn dus zo lopend in de bin nenstad. Daar moeten automobi listen op minder parkeerplaatsen overigens korte tijd voor niets kun nen staan, bijvoorbeeld om bood schappen snel in te laden. Het te rugdringen van het autoverkeer in Automobilisten hoeven - buiten de wallen van Hulst - straks niet meer te betalen voor een parkeerplekje het centrum is één van de speer punten van de nieuwe Visie Ves tingstad Hulst. Door het parkeerregime sterk te vereenvoudigen, weet iedereen waar hij aan toe is. Vrachtwagens moeten de stad zo veel mogelijk mijden, maar moeten wel goede ren kunnen afleveren. Door het verdwijnen van de paaltjes is het ook makkelijker om terrassen rondom bijvoorbeeld de Grote Markt uit te breiden als de weers omstandigheden daar om vragen. PAGINA 12 13 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl WOENSDAG 29 juli 2015 Zeeland Watte doen met 5 mei? Ossenisse foi^> Ronald den Dekker door Sophie Stockman en Jeffrey Kutterink Dennis Sommeijer van Klomppop HULST. De voetganger is vanaf vol gend jaar de baas in de binnenstad van Hulst. Auto's worden verdre ven naar betaalde parkeerplaatsen op de bolwerken en een (beperkt) aantal parkeerplaatsen op onder meer de Grote Markt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29