van worstelen en weer boven komen Kritiek op beleid van Europese zwembaas Tiende op de plank Weer zege Oranje streep zetten door het seizoen i wr A. SPORT 19 A 22 juli 2012 21 juni 2015 2015 Utiê rJBM' 4 21 juli 2014 25 juli 2015 Achter Van Rouwendaal pakte de Braziliaanse Ana Marcela Cunha, met een achterstand van twintig seconden het brons. De zilveren medaillewinnares, die vorig jaar de Europese titel greep op hetzelfde onderdeel, zei het niet frustrerend te vinden dat ze het goud moest laten aan haar trainingsgenoot, die ze in Narbon- ne vrijwel altijd de baas is. Berustend: „Tja, in de training zwem ik bij haar weg wanneer ik wil. Maar vandaag was zij de bes te. Aurelie heeft off-dagen en on-dagen. Ik was goed, maar had geen topdag." Van Rouwendaal is door haar tweede plaats nu wel verzekerd van een olympisch start- akult Jl ULLEr bewijs in Rio. Ze vond het vooral leuk voor haar coach Philippe Lucas dat twee zwemsters van hem op het podium stonden. Zaterdag had Lu cas na haar mislukte race op de 5 kilometer tegen haar gezegd: „Ik ben blij dat je op deze afstand een fout maakt en niet op de 10 kilo meter. Je bent nog onervaren in het open water en je moet van je fouten leren." Zijn woorden waren niet aan dovemansoren gericht. Exact tien jaar na de tweede wereldtitel van Edith van Dijk op de 10 kilometer telt Nederland ook bij de vrouwen weer helemaal mee in het open water. KAZAN. De Nederlandse zwem- bestuurder Erik van Heijnin- gen heeft schoon genoeg van het wanbeleid van president Paolo Barelli van de Europese zwembond LEN. Van Heijnin- gen - vice-president van de LEN en ex-politicus - heeft zich gisteren officieel kandi daat gesteld voor het president schap. Al jaren ergert Van Heijnin- gen zich aan de solistische wij ze waarop Barelli zijn functie uitoefent. Na een reeks inciden ten is de maat nu meer dan vol. „Barelli heeft te veel ambities voor zichzelf en te weinig oog voor het algemeen belang." Barelli (61) vervult sinds 2012 de functie van president. Zijn termijn loopt in 2016 af. Van Heijningen: „Er zijn veel kundige mensen in het bestuur vertegenwoordigd, maar we zit ten erbij voor Jan met de korte achternaam." Zo besloot Barelli op eigen houtje het prijzengeld voor Europese toernooien op te krikken naar 1,5 miljoen euro voor de komende twee jaar. „Zonder overleg met het be stuur. Volstrekt onacceptabel." KAZAN. Schoonspringster Inge Jansen is als tiende geëindigd bij de WK-fmale van de 1 me terplank. De Nederlandse ver diende met haar sprongen in de Russische plaats Kazan, de hoofdstad van Tatarstan, 2.44,1 punten. Ze had de eindstrijd als negende bereikt met 4 pun ten meer. Het goud ging verrassend naar de Italiaanse Tania Cagnot- to met 310,85. De Europees kam pioene kreeg voor haar vijf sprongen van alle juryleden meer dan een 8 en ze leidde bo vendien van begin tot eind. De Chinese favoriete Shi Tingmao (309,2) won zilver KAZAN De Nederlandse water- polosters hebben gisteren ook de tweede wedstrijd op de WK gewonnen. Oranje was in Ka zan te sterk voor Griekenland: 10-9 (2-3 2-2 5-2 1-2). De forma tie van bondscoach Arno Ha- venga leidde halverwege met 5-4. Doelvrouw Laura Aarts stopte in de slotfase bij een stand van 10-9 een strafworp. Sabrina van der Sloot scoorde viermaal voor Nederland en Ya- semin Smit tekende voor drie treffers. Nomi Stomphorst, Mar- loes Nijhuis en Lieke Klaassen troffen eenmaal doel. Neder land strijdt morgen tegen Au stralië om de winst in de groep. WOENSDAG 29 JULI 2015 z'n vader achterna Auto-ongeluk: hersenschudding, twee gebroken ribben en diverse kneuzingen 8 augustus 2010 Schouderkwetsuur na val. Operatie noodzakelijk 23 maart 2014 Spier in schouder verrekt. Gebroken rechtersleutelbeen Bot operatief met plaatjes vastgezet. 11 augustus 2013 Fractuur in schouderblad zenuw beschadigd. Linkerpink uit de kom diepe snijwond 13 maart 2011 Verstuikte rechterduim. Dijbeenbreuk (links) bij crash. Operatie volgt Rechterheup uit de kom bij aanrijding na crash. Zes weken absolute rust 'WWi £t£Z7 Buiten raceseizoen, 2013 Stressfractuur in scheenbeen. nlHÉlg 8 juni 2013 Kneuzingen (enkel en pols) en blauwe plekken (o.a. bij ogen) na crash. A\> 290715 I RV I FOTO Y0RICK JANSENS Sharon van Rouwendaal (2), Aurelie Muller (1) en Marcela Cunha (3), het podium op de tien kilometer openwater, foto EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 19