Wat is nu een eerlijke prijs voor een nieuwe distributieriem? Van Rouwendaal: Kwestie Él CARSOM.NL Motorcrosser kan na nieuwe val streep zetten 18 SPORT Moeizame start titelverdedigers Van lersel en Meppelink Check eerst Carsom.nl Zo vader, zo zoon. Vader Peter van motorcrosser Jeffey Herlings brak tijdens zijn loopbaan zo wat al zijn botten. Zijn zoon is hard op weg hem te evenaren. Zaterdag viel hij weer en schoot zijn heup uit de kom. Titelverdedigers Marleen van ler sel en Madelein Meppelink zijn hun Europees kampioenschap beachvolleybal gisteren moei zaam begonnen. Het Nederland se topduo kwam in de eerste groepswedstrijd net op tijd in het ritme om een blamage tegen de als laatste geplaatste Griekse vrouwen Vasiliki Arvaniti en Ma ria Tsiartsiani te voorkomen: 17-2121-18 en 15-9. Meppelink en Van Iersel ontmoe ten vandaag Katharina Schützenhöfer en Lena Plesiutschnig, de Oostenrijkse vrouwen die op het EK in Kla- genfurt een thuiswedstrijd spe- Van Cenechten sprint naar zege De Belg Jonas van Genechten heeft gisteren de vierde etappe in de Ronde van Wallonië op zijn naam geschreven. De 28-jari- ge coureur van IAM Cycling was na ruim 162 kilometer in Quareg- non de sterkste in de sprint van het peloton. Niki Terpstra, de winnaar van de eerste rit, be hield de leiding in het algemeen klassement. De Nederlandse kampioen verdedigt vandaag in de slotrit een flinke voorsprong op zijn concurrenten. Danny van Poppel, winnaar van de tweede rit, werd gisteren derde. De Deen Michael Mörköv tweede. len en die na een duel bovenaan staan in de poule. Morgen staat de laatste groeps wedstrijd gepland tegen de Finse Riika Lehtonen en Taru Lahti. Marloes Wesselink heeft haar tij delijke terugkeer op het topni veau niet kunnen opluisteren met een overwinning. Ze verloor met haar partner Jantine van der Vlist de eerste groepswedstrijd in Klagenfurt. De verliezend fina listen van vorig jaar Tanja Gori- canec en Tanja Hüberli uit Zwit serland waren net te sterk: 20-22 21-18 en 9-15. Wesselink ver vangt op het EK de geblesseerde Sophie van Gestel. Schutters plaatsen zich voor Spelen De Nederlandse handboogschut ters Rick van der Ven, Sjef van den Berg en Jan van Tongeren hebben zich gisteren recht streeks geplaatst voor de Olympi sche Spelen van volgend jaar. Het team bereikte op de WK in Kopenhagen de kwartfinale op het onderdeel recurve door Oos tenrijk met 6-0 te verslaan. Door dit resultaat zijn zowel het team als de individuele sporters ge kwalificeerd voor de Spelen in Rio de Janeiro. In de kwartfinale verloren de Ne derlandse mannen gistermiddag van Taiwan met 5-3. De onafhankelijke vergelijkingssite voor auto-onderhoud Tweevoudig wereld kampioen Jeffrey Herlings is voorlopig klaar met de motor cross. De jonge Bra bander viel zaterdag voor de zoveelste keer dit seizoen van zijn KTM. Dit keer gebeurde het na een heuvelsprong tijdens de kwalifi caties voor de Grand Prix van Tsjechië. Toen Herlings opstond om de race te hervatten, kwam concurrent Jordi Tixier 'uit de lucht vallen'. De Fransman raak te Herlings en de rechterheup van de Elsendorper schoot daar door uit de kom. „Ik zag het gebeuren", zegt Peter Herlings, de vader van Jef frey Herlings. „Daar ligt mijn jon gen, dacht ik, en hij kan niet op eigen kracht uit de gevarenzone komen." Het lukte Herlings (20) alsnog zijn lichaam te verplaatsen. Dat deed hij door zijn armen en han den te gebruiken. „Wat was ik bang", vervolgt Peter Herlings. „Je moet er niet aan denken dat ze op zijn rug springen." Herlings reed tot 1993 grands prix. „Ik brak mijn armen en ook mijn sleutelbeen een keer of drie. Mijn knieën zijn allebei kapot. Oh ja, ik heb mijn heup eens ge broken. En mijn voet." Kijkoperatie 'The Bullet', zoals Jeffrey Her lings' bijnaam luidt, onderging zondagavond een kijkoperatie in België. De heup werd eerder in een Tsjechisch ziekenhuis terug in de kom gezet. De conclusie na de operatie: geen verdere schade aan de heup. Herlings zette wel een kruis door de rest van het sei zoen. Weer geen wereldtitel in de MX 2-klasse, evenals als vorig jaar. Daarvoor zegevierde Her- lings wel op de gevaarlijke mo tor. Er schuilen gevaren in elke ge motoriseerde sport. Her zit 'm bij de motorcross in de combinatie van snelheid en het rijden over geaccidenteerd terrein. Een mo torcrosser moet lichamelijk en geestelijk top zijn, wil hij mee kunnen doen om de prijzen. Her lings haakte vorig seizoen voortij dig af in het WK door een been- 'Daar ligt mijn jongen en hij kan niet op eigen kracht uit de gevarenzone komen' breuk. Dat belette de KTM-rijder om in de winter te testen. Hij kroop pas tweeënhalve week voor de eerste GP op zijn com pleet vernieuwde KTM. De Elsen dorper kukelde daarna regelma tig van zijn motor af Hij liet daar door punten liggen in Argentinië en Spanje. In Frankrijk, Duits land en Zweden viel hij weer. Nooit topfït „Neem Duitsland", zegt Her lings' pr-man Arno van den Brink, want Jeffrey Herlings heeft namelijk onlangs besloten om zelf de pers even niet meer te woord te staan. „Daar breekt Jef frey zijn sleutelbeen. Hij slaat Let land over. Veertien dagen na Duitsland staat hij in Zweden aan de start. Zonder noemens waardige training. Dan gebeurt dat met zijn pink. Jeffrey heeft zijn ritme gewoon niet künnen vinden. Hij was geen moment topfït." Ook oud-wereldkampioen Da ve Strijbos zag Herlings stuiteren in Tsjechië. „Motorcross is een ge vaarlijke sport", zegt hij. „Dat komt deels door de moordende concurrentie. De rijders zoeken steeds vaker de limiet op. Als je niet fit bent, maak je fouten." Herlings mocht van zijn werkge ver KTM zelf beslissen of hij in Tsjechië zou starren. „Jeffrey zit nog in een fase dat hij altijd en overal erin wil vliegen", aldus Strijbos. „Het team had Jeffrey tegen zichzelf in bescherming moeten nemen. Wat was er dan aan de hand geweest? Geen blessure, maar een extra herstel- en trai- ningsweek. Jeffrey staat in het WK nog steeds 24 punten voor op de nummer twee. Komend weekeinde krijgen we de GP van België. Het zandcircuit in Lom mei was Jeffrey op het lijf ge schreven. Nu heeft ie niets." „Ze duwde me echt naar bene den", vertelde de nog altijd ver ontwaardigde Van Rouwendaal na afloop in de perszaal over het grimmige moment. „Ik dacht: wat krijgen we nou? Ik was echt een beetje in paniek. De tranen stonden in mijn ogen. Als reactie pakte ik haar keihard bij de schouders. Toen wilde ze mij opnieuw pakken, maar dat lukte niet. Nu moet je ophouden, dacht ik bij mezelf." „Marcel Wouda had vooraf te gen mij gezegd dat ik mij in het water moest laten zien. Nou, dat heb ik wel gedaan. Pfff, ik moest daarna de eerste 500 meter echt even herstellen", aldus Van Rou wendaal, terwijl ze over haar pijn lijke zij wreef. Ook een erfenis van Risztov? „Nee, een elleboog van een ander." Van Rouwendaal hervond na het incident snel haar plek in het peloton. Zoals ze afgelopen week end na haar 5 kilometer (vierde) al had aangekondigd, koos ze op de dubbele afstand voor een an dere tactiek. Eerst krachten spa ren in de groep en niet meteen op kop zwemmen. Trainingsmaatje Met nog zo'n 2,5 kilometer te gaan, versnelde Aurelie Muller. Van Rouwendaal ging samen met de Italiaanse Rachele Bruni achter haar trainingsmaatje aan. Muller sloeg al snel een gat en hoewel de Nederlandse dichtbij kwam, lukte het haar niet meer de Frangaise in te halen. Het verschil bij de finish in de Kazanka-rivier was 2,4 seconden. BEACHVOLLEYBAL WIELRENNEN HANDBOOCSCHIETEN Gratis offertes aanvragen bij erkende garages in je buurt Offertes eenvoudig op 15 punten vergelijken Jouw beste deal kiezen Vind de beste deal voor auto-onderhoud Herlings gaat door Frank Vonken Jeffrey Herlings. foto ANP Peter Herlings vader Jeffrey door Natasja Weber KAZAN Worstelen en weer boven komen. Dat gold gistermiddag bij de WK open water letterlijk voor Sharon van Rouwendaal. Na een kilometer of zes kreeg ze het zwaar te verduren. De 21-jarige zwemster werd hardhandig kopje onder getrokken door de Hongaar se Eva Risztov.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 18