14 ZOMER Dwars door Europa fuiven verslaggevers Carla en Hanneke deze zomer elke dag. Klein of groot, festival of verjaardag, als er iets te vieren valt, zijn ze erbij. Vandaag: Lloret de Mar. MAANDAG Vakantieliefdes I DINSDAG Langs de Nederlandse kust l WOENSDAG Waar is dat feestje? l DONDERDAG Vakantieliefde! WAAR IS DAT FEESTJE? DEEL 15 Waarschuwing! Bent u de ouder van een kind dat binnenkort vertrekt naar de Cos ta? Lees dan alleen verder als u écht wilt weten wat zich afspeelt onder de Spaanse zon. Of liever gezegd: als de zon onder is gegaan. Een jongen van nog geen 20 spreekt twee meisjes aan, in de jungle - pardon - feeststraat van partyoord Lloret de Mar. Eerst zet hij zijn praatje, dat hij met dubbe le tong voert, nog redelijk onschuldig in: „Eloi schatje." Maar als de blondines geen sjoege geven, gaat het gauw bergafwaarts, hier onder de neonlichten. Hij gebruikt het plastic flesje in zijn hand om over zijn kruis te schuren. En ja hoor, daar schiet ook zijn tong naar buiten. Ongeïnteresseerd rollen zijn 'slacht offers' met hun ogen. Dit hebben ze al zó vaak gezien. Zo gaat het nu eenmaal, in Llo ret. Maar de drie Friezinnen die we van avond volgen, hebben een geheim wapen tegen elke opdringerige man die hun pad kruist. Ze heeft bruin haar, is 17 jaar jong en heet Hinke Haarsma. Ze mag met haar 1,60 meter dan de kleinste van het stel zijn, dit pittige ding zorgt ervoor dat niemand haar over het hoofd ziet. Wee het gebeente van de jongen die op haar, of haar vriendin nen Simone van der Veen en Lyanne Bergs- ma, afstapt en niet in de smaak valt! Die wordt keihard op zijn plek gezet: „Jij bent lelijk, jij moet weg!" Als de blondines geen sjoege geven, gaat het gauw bergafwaarts, hier onder de neonlichten Direct zijn. Daar gelooft Hinke in. Maar dat weet Luuk Neuteboom (18) uit Castri- cum nog niet. De blonde, boomlange vent stapt met zijn 2,02 meter tellende lijf op het kleinste meisje van de vriendinnengroep af. Zijn tred is niet meer al te vast, maar toch weet hij in een redelijk rechte lijn op zijn doelwit af te stevenen. „Ik ben Luuk, hoe gaat het?" Hinke: „Het is mijn laatste avond." (Lees: ga weg. En wel nu.) Luuk: „Dus dan ga je een beetje gek doen? Je ziet er heel mooi uit." Hinke, meewarig kijkend: „Dat zal wel." Luuk: „Echt waar." Hinke: „Het zal zo zijn." Luuk laat zich niet afschrikken door de ij zige houding van de brunette. Dapper - of is het dom? - stapt hij nog wat dichterbij. Hinke zet een keel op, begint te duwen te gen het gespierde lijf tegenover haar, ook al past ze daar bijna twee keer in. „Jij moet weg!! Ga weg!! Néééhééé, ik wil dat je weg gaat!" Luuk mag dan bij de luchtmobiele brigade worden klaargestoomd tot één van de stoerste mannen van Nederland, in Hin ke moet hij zijn meerdere erkennen. Met de moed der wanhoop gooit hij er toch nog maar een oneerbaar voorstel in. „Als ze niet wil, maakt het allemaal niet meer uit", ver klaart dit door nood gedwongen geharde feestbeest. Die paar nachten in Lloret blijken voor mannelijke bezoekers een soort spoedcur sus 'omgaan met afwijzing'. Niet in de laat ste plaats omdat zij hier in veel grotere geta le aanwezig zijn dan de dames. „Op één avond probeer je het bij een stuk of tien meisjes, bij de helft lukt het." De helft? Daar is Hinke weer, met opgetrokken wenk brauw. „Niet waaar!", joelt ze. Na een spervuur van vragen volgt een meer realistische score. De eerste avond ging hij met een meisje naar bed, maar haar naam is hij vergeten. Daarna volgden nog twee zoenpartijen. Elke avond ééntje Verleiden en incasseren in Foto links: Dave van Kooten en Fairouz Hofman. Mid den: de feeststraat van Lloret. Rechts: de Friezinnen Hinke Haarsma (links), Si mone van der Veen (rechts) en Lyanne Bergsma (midden). Ter geruststelling f voor alle ouders die dit 1 hebben gelezen: er zijn gelukkig ook gewoon meiden zoals Hinke, Simone en Lyanne, die op weg naar alweer de volgende club, Colossos, L en passant nog even twee kemphanen uit elkaar 3^^. halen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 14