FAVORIET F Je eet hier zelfs poffertjes met slakken 13 MIJN ZOMER De jongens staan boeket jes te maken. Deze zomer werken ze bij het bedrijf van hun oom Wilco. „Ze maken boeketjes, ruimen het fust op", vertelt Wilco. Die klusjes bevallen de jongens prima. „Het is su per hier te werken", vindt Marco. De broers sparen voor een windsurfuitrus- ting. Hun oom had in het begin zijn handen vol aan de twee vakantiewerkers. „De boeketjes leken ner gens op", zegt Wilco la chend. „De bloemen zaten schots en scheef door el kaar. Maar er is een stijgen de lijn." in België 2$ ■wmc- Onze correspondenten tippen voor u de beste vakantiebestemmingen Vandaag Frans Boogaard Locatie Vallée de la Molignée Ligging 50 18 NB 4 47 OL Grootste attractie Het natuurschoon Wat je er moet eten Slakken en aardbeien Steile rotswanden, 22 ki lometer rustig kabbe lend water, overdadig groen. En langs de boe- renweggetjes op het aan grenzende platteland de talloze Mariakapelletjes waar Gerard Re- ve zo verzot op was. De Vallée de la Molignée, haaks op het Maas dal tussen Namen en Dinant, is één langgerekt brok natuur schoon en rust. Ook de reuzenslakken in de kwe kerij van Warnant, schuin tegen over het oude stationnetje, heb ben een levensritme dat versnel lingen lager ligt. Maar liefst tien uur doen ze erover voor ze al pa rend hun hoogtepunt bereiken. Zouden wij, vraag ik Camille, dat ook kunnen leren? De hoogblon de gids krijgt de vraag waar schijnlijk vaker, ze geeft geen krimp. „Ah, ga? Veel oefenen, denk ik." In het winkeltje van de escargo- tière verkopen ze potten en boka len en zelfs poffertjes met slak ken: in room- of kruidenboter of blauwe kaas. In de directe omge ving van de kwekerij plenty fiets- en wandelmogelijkheden, Ook de 'draisine' of railbike (spoorwegfïets in het Vlaams) is een optie. Er zijn 3 afstanden (6, 8 of 14 kilometer) en je zit met een op de enige trein in België die op tijd rijdt. Hoe mooi en ge varieerd de Molignéevallei ook is, met haar ruïnes (Montaigle, de burcht werd in 1554 door de Fran sen in de hens gestoken), kasteel boerderijen (Falaën), pittoreske dorpjes (Sosoye) en abdijen, al dan niet met bier en kaas (Ma- redsous, Maredret), voor een wat langduriger verblijf is het raad zaam de actieradius iets te vergro ten, ruwweg tot het Maasdal tus sen Namen en het bij Nederlan ders wel bekende Dinant. Vlak onder Namen ligt aardbeien stadje Wépion. Vroeger werd er hop verbouwd, en omdat deze grondstof voor bier veel zon no dig heeft, vulden kwekers de open ruimte met bosaardbeitjes. Toen de kerk ook daarover tien den wilde, werd het Marie Werot- te te veel. „Ik betaal al voor de 'In Namen is een bezoek aan de imposante Citadel verplicht' hop, ik betaal geen twee keer." Ze overleed in de cel. „Maar zo weten we wel dat hier al in 1709 aardbeien werden gekweekt", zegt Aurélien Huysentruyt van het grappige aardbeienmuseum pje langs de Maas. In Namen is een bezoek aan de imposante Citadel verplicht. Het grotendeels door Hollanders her opgebouwde vestingwerk is deels gerestaureerd. In de onder grondse gewelven zijn tegen woordig wijn- en bierproeve- rijen (van Brasserie du Bocq in het nabijgelegen Purnode, de brouwerij zeifis ook te bezoe ken). In de kelders net na de Pont des Hollandais stelt Guy Delforge zijn parfums samen. Beneden in het oude Namen zit het tot ver buiten de stad beken de restaurantje Le temps des céri- ses, de 'Gros gris' prominent op de kaart (de reuzenslakken dus). Op de Marché aux légumes zit Na mens oudste (1616) café, Raton Tot. Patron Jean-Louis toont in het ook al piepkleine zaakje de cagnottes, kleine laatjes waarin vroeger, in de gelukkige tijd dat er nog geen banken bestonden, de klanten hun geld bewaarden. WOENSDAG 29 JULI 2015 in Nederland Onze fotografen leggen de zomer in Nederland vast. Koen Verheijden ging naar de veiling in Rijnsburg en trof daar de broers Marco en Robin Zandbergen. .1 I .vï L' w

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 13