NUWEG Crowdfundingsbedrag voor nieuwe procedure al bijna gehaald Rob van der Dussen wil zijn zoon die al twaalf jaar onterecht vastzit in Spanje, van alle blaam gezuiverd zien. NIEUWS 9 'Badr'tje' aan de pindakaas 3 Dagen magnifiek 19e eeuws kloosterhotel Een regelrechte hel, noemt Rob van der Dussen de situatie waarin zijn 42-jarige zoon al twaalf jaar verkeert. Het is het onverteerbaar dat hij door vormfouten onterecht voor seriever krachter is aangezien en die verloren jaren nooit meer kan inhalen. „Maar ook de dagelijkse realiteit in die Spaanse gevangenis is ver schrikkelijk: medegevangenen be schouwen hem als het laagste van het laagste. Hij heeft constant met agressie, bedreigingen en vernederin gen te maken", vertelt hij. De nachtmerrie voor Romano uit Oudkarspel begint in 2003. Na pro blemen met onder meer diefstal wil hij met een schone lei beginnen en vertrekt naar Spanje. Al snel gaat het mis. Hij krijgt 15 jaar cel voor aanran ding, verkrachting en diefstal met ge weld. Misdrijven die hij gepleegd zou hebben in nog geen anderhalf uur, waarbij drie vrouwen slachtof fer werden tijdens de kermis in Fuen- girola aan de Costa del Sol. Twee denken Romano te herken nen maar zijn niet zeker. De derde twijfelt helemaal. En ondanks een ali bi van vrienden en dat Romano met een ontkent, belandt hij in de gevan genis. Zijn pro deo-advocaten heb ben er volgens Rob een puinhoop van gemaakt door tijdens het proces fout op fout te stapelen en krijgen de zaak niet in beweging. Het vonnis wordt niet herroepen als blijkt dat het DNA, gevonden bij de slachtof fers, afkomstig is van de Brit Mark Dixie, die een straf uitzit van 34 jaar voor moord op een fotomodel. Rob van der Dussen is afgelopen Romano kreeg vijftien jaar cel voor aanranding, verkrachting en diefstal met geweld zaterdag met stichting Prisonlaw een crowdfundingsactie voor zijn zoon begonnen: „Tijdens de rechts gang zijn grove fouten gemaakt. Die wil ik samen met PrinsonLaw recht zetten en daarvoor is veel geld nodig want zo'n proces kost kapitalen. Ik geef de moed niet op. Elke dag die Romano eerder vrijkomt dan die vijf tien jaar, is er een. Ik wil hem verlos sen van dat etiket schuldig. Zolang dat op je is geplakt, kun je je niet vrij bewegen. Is er wantrouwen." „Romano is geen lieverdje. Maar dit is onrechtvaardig. Het doet veel pijn dat zijn moeder hem nooit meer heeft gezien. Ze overleed in 2008 aan kanker. Ik heb hem al elf jaar niet gezien omdat ik bang ben zo'n bezoek als hartpatiënt niet te overleven. Nu kan ik hem zo hel pen." Hij is totaal niet te spreken is over de rol van de Nederlandse over heid. „Helemaal niets is er voor hem gedaan omdat ze zich niet wil be moeien met de rechtsgang. Maar bij onrecht wil je toch niet aan die regel blijven vasthouden?" Het streefbedrag van 10.000 euro is na drie dagen bijna binnen. HILVERSUM. Een ii-jarige Badr Ha- ri die niet zo goed kan voetballen, maar wel kan vechten. De parodie op de Calvé-reclame met zwem mer 'Pietertje' werd vorige week na verschijning online gelijk een internethit. Acteur en presentator Eric Bouw man die zelf regelmatig in recla mes is te zien, maakte het filmpje. „Ik maak vaker parodieën op recla mes. Toen de Calvé-reclame voor bijkwam, zagen we een leuk con cept over een topsporter. En een parodie maken met Badr Hari vond ik zo leuk dat we dat uitein delijk hebben gedaan." „We hebben hem niet agressief af geschilderd, maar hij kan gewoon heel goed vechten. En zo wilden wij hem neerzetten, als een top sporter. Van Hari zelf heb ik geen reactie gehad, maar zijn trainer heeft wel laten weten dat ze het filmpje kunnen waarderen." Adviesprijs €99 p.p. LEZERSPRIJS slechts 69 p.p. Vlakbij Brugge, Gent en de chique badplaatsen Knokke en Blankenberge! slechts excêiuieft... m sieraad Gratis Boek nu deze lezersreis "VU? pzc.nl/webwinkel reizen hotelovernachtingen DINSDAG 28 JULI 2015 Romano moei uit de hel van zijn cel door Annemart van Rhee Badr'tje is niet zo goed in voetbal, maar ontdekt daardoor wel een sport waarin hij goed is... 2 overnachtingen inclusief 2 x uitgebreid ontbijtbuffet, gebruik van de wellness en per boeking ontvangt u een sieraad van EXOAL cadeau. Kinderen bij 2 volbetalende personen op de kamer t/m 6 jaar 50% en t/m 11 jaar 25% korting. Toeslag zaterdagnacht 10 per persoon. Boekingskosten 15 per boeking. Geldig t/m 31 december 2015 op basis van beschikbaarheid. Geniet 2 overnachtingen op een luxe hotelkamer inclusief dagelijks uitgebreid ontbijtbuffet, gebruik van de wellness en per boeking ontvangt u ook nog een modesieraad van Exoal cadeau! Het Godshuis Sint- Laureins Het Godshuis bevindt zich in een gerenoveerd 19e eeuws klooster in het pittoreske Sint- Laureins. De historische details zijn, met de indrukwekkende gewelven en galeries, nog goed terug te vinden. De luxe hotelkamers kenmerken zich door de authentieke dikke muren en houten balkenplafonds en zijn voorzien van de modernste faciliteiten, zoals gratis Wi-Fi, een flatscreen televisie en een moderne design badkamer. Het restaurant Sente Bistro en de Sentes Wellness zijn via de kelders van het hotel te bereiken. Hier is de historie van het pand nog goed zichtbaar. Sente Bistro serveert dagelijks een heerlijk ontbijtbuffet met div erse regionale producten. Ook voor een ont spannen lunch of diner kunt u hier terecht. In de Sentes Wellness kunt u even alle dagelijkse beslommeringen vergeten en tot rust komen. Deze 'goddelijke' wellness beschikt over 2 sauna's, een hamam en er worden diverse behandelingen aangeboden (tegen betaling). Iedere dag mogen hotel gasten tussen 11:00 uur en 20:30 uur gratis gebruik maken van de sauna en de hamam. Daarbij kunt u dagelijks om 17:00 uur genieten van een gratis opgietsessie in de sauna (m.u.v. dinsdag). De omgeving van het Godshuis, gelegen in Meetjesland vlakbij de Nederlandse grens, leent zich, met zijn uitgestrekte polders en kreken, uitstekend voor heerlijke fiets- en wandeltochten. Wat dacht u van de wandel route 'De Boerekreek'. U wandelt door een prachtig vogel- en natuurreservaat. Vanuit Sint- Laureins bent u in 30 autominuten in de steden Gent en Brugge. Deze indruk wekkende steden zijn het gehele jaar het bezoeken waard. Of ga heerlijk een dag fla neren in de chique badplaatsen Knokke en Blankenberge. Meer informatie en/of boeken Ga naar de webwinkel of www.nuwegexclusief.nl waar u direct online uw reservering kunt maken. Voorvragen zijn wij per e-mail bereikbaar via info@n uwegexcl usief. n I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9