Station Amusing was eigenlijk ensemble f Ó- PSD-boot niet terug P w lU 6 ZEEUWS-VLAANDEREN 'Vroeg opstaan kan geen kwaad' Vermaak in de grensstreek In de Terneuzense Stations- buurt gebeurt het eind 1952 allemaal. Er is een soort buurtclubje opgericht dat populaire muziek maakt met een zanger, zangeressen, een gitaar en af en toe een trompet. Ze noe men zichzelf The Station Amu sing Band. De zangeressen zijn de twee dochters van huisschilder de Bock, Betsy en Jopie. Willy de Koek en Charles Nieuwenboom spelen gitaar en zingen af en toe hun partij stevig mee. De twee jonge showmannen van de band zijn collega's bij handelsmaat schappij De Hoop die op dat mo ment een kade heeft aan de ka- naalarm. In een artistiek decor, ontworpen en gemaakt door de immer creatieve en nijvere huis schilder de Bock, treden ze regel matig op tijdens verenigingsavon den en in het Patronaat. Willy de Koek over zijn tijd als locale pop ster: „Ach, veel stelde dat alle maal niet voor. We zongen en speelden vooral de wat populair dere muziek van die tijd: John nie Ray en Doris Day waren toen populair en Max van Praag na tuurlijk. De teksten haalden we uit de Tuney Tunes, een populair muziekmagazine uit die tijd. Ons programma was verre van avondvullend, het was meer voor erbij. Ik weet nog wel dat de bladmuziek op schitterende mu ziekstandaards stond en dat die heel mooi gemaakt waren door meneer de Bock. Dat was een Ar tiest, met de hoofdletter A. En dan m'n collega hè, Charles. Die kwam oorspronkelijk uit Indone sië, die was super muzikaal." Ze woonden allemaal in de buurt van het station en gebruik ten de naam band wel, maar dat was toen meer een modewoord. „Het was toen nog zo simpel en tuttig, dat het in mijn ogen eigen lijk een ensemble was, de Sta tion Amusing Band. Geen band in de betekenis die ze er later aan zouden gaan geven." Ze hielden het nog best een aardig tijdje vol en kregen er zelfs een gastinstrumentalist bij: trompettist Piet Eekman, later bij de drumband en de harmo nie de grote man. Rond het sta tion van Terneuzen was er volop leven in de brouwerij. Veel be drijven hadden er hun nering en recht tegenover het station stond het schitterende Paviljoen Sta tion dat gerund werd door me vrouw de Feijter, altijd aange sproken met Madam. Haar doch ter juffrouw de Feijter was hoofd van de Terneuzense telefooncen trale. Er waren ook een paar ca fés in De Feijterstraat en de Baan- dijk (café Industria, later De Uit kijk, nu 't Keldertje). En achter De Hoop richting Schutterhof stonden er nog wat, plus Hotel De Voiageur. Geen gebrek aan vertier dus. VLISSINGEN. De voormalige PSD- veerboot Oosterschelde komt niet meer naar Vlissingen. Het schip blijft in Zwolle, voor een hernieuwd leven als partyboot. De historische veerboot uit 1933 blijkt twee maanden gele den al te zijn verkocht aan twee Zwolse horeca-ondernemers. Ze zijn zelfs al aan het klussen. Het is niet zo dat de werk groep PSD.net niet heeft zitten opletten, zegt projectleider Ar jan van Gelder. „We hebben con tinu in contact gestaan met de ei genaren, maar ze vertelden het ons gewoon niet. Heel jammer. We hebben alles gedaan om de veerboot terug naar Vlissingen te halen. Onze investeerder had zijn bedrijfsplan zo goed als klaar, de gemeente werkte en thousiast mee." Kennelijk had den de Zwolse ondernemers een hoger bod uitgebracht. De werk groep heeft contact met hen. „We zijn zelfs uitgenodigd voor de opening in september. Onze belangrijkste doelstelling is nu dat de vele originele elementen niet verloren gaan. We hopen dat het schip ooit weer op de markt komt. De vorige eigenaar is ook failliet gegaan." In de regio Veel meer daken met asbest dan gemeld In het verhaal over de sanering van asbestdaken, in de krant van maandag, is een fout geslopen. In Zeeland heeft 250.000 vierkante meter asbestdak gelegen op boe renschuren, wordt gemeld. Dat moet vijf keer zoveel zijn: 1,25 mil joen vierkante meter, oftewel 250 voetbalvelden. Inmiddels is hier van alleen al via landbouworgani satie ZLTO 250.000 vierkante me ter gesaneerd en volgt dit jaar nog 25.000 vierkante meter. Asbestda ken zijn vanaf 2024 verboden. Circus met kamelen, honden en paarden Circus Franz Renz geeft vanaf vandaag tot en met 9 augustus voorstellingen op het evenemen tenterrein aan de Tienhonderdse- dijk bij Cadzand-Bad. Het circus presenteert geen wilde dieren, maar wel onder meer een hon den-, paarden- en kamelenshow. Voorstellingen zijn dinsdag tot en met zaterdag dagelijks om 19.00 uur, en op zondag om 11.00 uur. Op zaterdag is er een tweede voor stelling om 15.00 uur. Toegang kost 20 euro, kinderen 15 euro. Historische tocht over wallencomplex De Stichting Evenementen Ret- ranchement (SER) verzorgt don derdag een historische wandel tocht in en rond Retranchement. Een gids vertelt over de geschiede nis en de omgeving van het dorp, onder meer op het wallencom plex. Vertrek is om 20.00 uur bij de mu ziektent op de Markt. Deelname is gratis. Pop-up terrasbar aan Hulster Bierkaai Restaurant Bally's Diner aan de Overdamstraat in Hulst heeft een pop-up terrasbar geopend aan de Hulster Bierkaai. De hele zomer lang is de bar aan het water op vrijdag, zaterdag en zondag geo pend van 14.00 tot 21.00 uur. Vanaf 18.00 uur wordt er een wis selend buffet geserveerd waar be zoekers onbeperkt van mogen eten voor 25 euro (exclusief drank). Op 28,29 en 30 augustus is er geen pop-up terras vanwege de Vestingdagen in Hulst. Meer informatie is te vinden op www.ballysdiner.nl. Mijn dorp, mijn stad 55-plussers fietsen bij Hoek en Biervliet De derde fietsroute voor 55-plus sers van Aan Z voert donderdag langs Biervliet, Hoek en Philippi ne. De route is 34 kilometer of, met een extra lus, 43 kilometer. Langs de route zijn zes stopplaat sen: Annelot Ter Walle, het dorps huis Biervliet, Kaasboerderij De Vos, Braakmanzicht, het Kerkcen trum in Hoek en De Kaaie in Phi lippine. Deelname kost vier euro. Starten kan bij het dorpshuis in Biervliet en bij De Kaaie in Philip pine. Zware schade bij botsing twee auto's Bij een zware aanrijding in de Zeldenrustlaan in Terneuzen raakte één persoon gewond. De botsing vond plaats omstreeks half één. De toedracht is nog on bekend. Mogelijk heeft één van de auto's een geparkeerde auto ge ramd. De politie stelt daar een on derzoek naar in. Een ambulance bracht de gewonde over naar het naijgelegen streekziekenhuis De Honte. De brandweer stak een handje toe bij het opruimen van de ravage. Bollen en schieten op Mauritstoernooi Op en om de banen van Krulbol- club Molenzicht in IJzendijke wordt vrijdag, zaterdag en zondag het zevende Mauritstoernooi ge houden. Het begint vrijdagmid dag om 14.00 uur met het Open IJ- zendijks Kampioenschap op de buitenbanen van de krulbolclub. Zaterdagmiddag omstreeks twee uur verricht wethouder Albert de Bruijn van Sluis de officiële ope ning. Direct daarna zijn er wed strijden krulbollen (Open NK) en gaaibollen. Zondag staan in de middaguren een bolling, gaaibolling en een schieting. Een team van de NRT met Dieuwertje Blok maakt zon dag de hele dag tv-opnamen voor het programma Landinwaarts. Ie dere avond treden artiesten op. Vrijdag is er een grote bingo. Jg:'- AXEL. DeHalle, 10.00 uur: Wande len; 13.30 uur: Yo ga; 14.30 uur: Koers- bal; 't Kasteeltje, 13.30 uur: Creatief; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Vrij kaar ten, biljarten; BIERVLIET. Maquet te Kerkstraat, 14.00 uur: Rondleiding door het dorp; BRESKENS. De Uit komst, 13.30 uur: Koersbal; Oi Biotaria Veer- plein, 8.00 uur en 19.00 uur: Qigong; Haven, 10.00 uur: Rondvaart; GROEDE. De Twee Duiven, 19.30 uur: Jubileumconcert Adrie Oosterling; HEIKANT. Brasserie Du Commerce, 13.30 uur: Kaarten; HOEK. De Loven- hoek, 13.30 uur: Jeu de boules; HULST. De Lieve, 9.00 uur: Biljarten; 13.00 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Prijs kaarten; De Serre, 10.00 uur: Kaartjes maken; 12.00 uur: Samen koken; De Blaauwe Hoeve, 10.00 uur: Hand werken, geheugen training; Curamus Zoute- straat 28,19.00 uur: Bingo; WZC Antonius, 10.00 uur: Biblio theek; 14.00 uur: Biljarten, sjoelen, welfare; NIEUWVLIET. Dorps huis, 10.30 uur: Qi- gon SLUIS. Centrum, 17.00 uur: Avond- markt; SLUISKIL. HetMeu- lengat, 10.00 uur: Wandelen senio ren; 13.30 uur: KB O Vliegende Vaart, 15.15 uur: Bewegen op niveau; De Veste, 10.00 uur: Gymnastiek; 12.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Bridge, hand werken, soos; VOGELWAARDE, 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; IJZENDIJKE. Zaal 24,13.30 uur: Taiji; 14.30 uur: Qigong; door Ariël Meeusen In wekelijkse afleveringen belich ten we vermaak en vertier in de grensstreek. Van de periode van voor de oorlog tot de hedendaag se popmuziek. Vandaag: The Sta tion Amusing Band. The Station Amusing Band. foto collectie Meeusen BIJ NADER INZIEN CADZAND-BAD RETRANCHEMENT HULST BIERVLIET TERNEUZEN IJZENDIJKE BRESKENS „Heel mijn leven sta ik al om zes uur op. Vroeg opstaan kan geen kwaad", zegt Celina Fortrei-van Zeele. Gisteren vierde ze in woon zorgcentrum Hooge Platen haar honderdste verjaardag. De vloer van haar kamer in het woonzorgcentrum maakt ze nog zelf schoon. „En het bed doe ik ook zelf', zegt de fiere eeuwelinge. „Waar ze niet bij kan ge bruikt ze haar stok als hulpmiddel", weet dochter Louisa. Celina groeide op in een groot gezin waar hard gewerkt moest worden. De woorden stress en werkdruk maken geen deel uit van haar vocabulaire. Haar va der, Stant, was een bekend figuur in Breskens. Celina vertelt dan ook graag verhalen over het Breskens van vroeger. Samen met haar echtge noot Jeek kreeg ze een dochter en een zoon. Inmiddels zijn er zeven klein- en acht achterkleinkinderen. Vanwege het feest voor haar verjaar dag moest ze haar hobby jokeren een keer overslaan. „Anders doe ik dat altijd met mijn zus Cella (91), die woont hier ook." foto Ronald den Dekker KLOOSTERZANDE. kaarten; TERNEUZEN. De Krulbollen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67