Frederik Leliaert is aan een sterk seizoen bezig Zeeuwse voetbalclubs maken zich in eigen tempo op voor het naderende seizoen Ruud Pennings: Promotie hoe dan ook het doel 13 Het werd een weekeinde waar bij de weergoden opnieuw een grote inbreng hadden. Storm en regen zorgden ervoor dat de dui ven pas een dag later konden wor den gelost. De 'geschelpte witpen' van de 38-jarige Leliaert heeft een ring van 2014, maar is pas in septem ber jarig en dus nog net geen jaar ling. De duif kwam onlangs op het concours vanuit Agen twee da gen te laat thuis, maar ondanks dat bleef hij toch het vertrouwen houden van Leliaert. De duiven melker uit Aardenburg had deze doffer voor het ééndaagse fondcon cours vanuit Narbonne als zesde van de elf duiven (acht doffers en drie duivinnen) ingekorfd. Ondanks de felle westenwind kwam de winnende duif vanuit de juiste richting, over het indus trieterrein van Eede. Het was na tionaal de achttiende en kwam naar huis met een snelheid van 1084 meter per minuut. Er moes ten 904 kilometer worden afge legd. IJzersterk seizoen Frederik Leliaert won eerder dit jaar, veertien dagen geleden, al nationaal St. Vincent. In 2007 greep hij de winst internationaal vanuit Bordeaux en in 2008 en 2010 nationaal Bordeaux. Hij ver huisde met zijn duiven een poosje naar Knesselare, maar kwam vorig jaar weer terug naar Aardenburg, begon opnieuw en werkt na een matige opening een ijzersterk sei zoen af. De winst op Narbonne was zijn laatste succes, want zijn seizoen zit er op. Hij is van plan om met de jonge duiven nog wat te trainen en kijkt alweer uit naar het komende seizoen. In Heikant zag Adrie Thijs zijn driejarige 'kleine donkere' de pro vinciale winst op het overnacht- concours vanuit Tarbes pakken. Het is een duif die nog nooit bui ten de prijzen vloog. Zijn vader vloog in 2011 de tweede nationaal op Bordeaux. De 60-jarige Adrie had voor het concours vanuit Tar bes zeven doffers gespeeld op we duwschap. De winnende duif was, hoe kan het anders met een dergelijk palmares, zijn eerste gete kende. Adrie Thijs: „De duiven waren aan het vallen en de kleine donke re meldde zich tussen hen in. Het De snelste van Zeeland viel bij Sjaak van Grol in Breskens op de plank. Het was een lichte blauwe doffer. moest een vroege zijn. Jammer ge noeg ben ik z'n broer op het con cours vanuit Cahors veertien da gen geleden, kwijtgeraakt, maar gelukkig heb ik beide ouders nog." De winnende duif van Thijs had de 942 kilometer tussen Tar bes en Heikant met een snelheid van 1245 meter per minuut afge legd en meldde zich om kwart over negen aan de Polenlaan. Het was voor Thijs de zeventiende pro vinciale overwinning. Het laatste provinciale succes dateerde van vo rig jaar, op het midfondconcours vanuit Souppes. Naast de fondconcoursen van uit Narbonne en Tarbes werd er ook met jonge duiven vanuit Peronne gevlogen. De snelste van Zeeland viel bij Sjaak van Grol in Breskens op de plank. Een lichte blauwe doffer kwam zondagmor gen om kwart voor negen binnen. Het was één van de 21 doffers en duivinnen die Van Grol voor dit concours had ingekorfd. Het was voor het eerst in zijn lange car rière dat hij een snelste van Zee land had. Komende week wacht de duivenliefhebbers opnieuw een druk duivensportweekeinde. Er zijn vluchten vanuit Perpignan, Bergerac en Roye. ven gekrulde lippen rond. Er werd Guillaume Clinckemaillie - vorig seizoen na de zomerstop uit de se lectie gezet wegens overgewicht - gevraagd of hij zijn trainingsjack een maatje groter had uitgekozen, de nieuwe ballen werden eerst aan een mini-kwaliteitstest onder worpen en oefeningen werden weliswaar serieus afgewerkt, maar er was ruimte voor een dolletje. Ook Ruud Pennings was opge wekt, maar als voetballiefhebber vooral blij dat het seizoen weer startte. „Het begon al vrij snel bij mij te kriebelen", bekende hij. „Het seizoen van mij bij Vlissin- gen, maar ook dat van Hoek, duur de lang. Toch merk ik dat ook de spelers nu al veel zin hebben in het komende seizoen." De selectie is er volgens Pen nings op gebrand om de degrada tie van het afgelopen seizoen snel te doen vergeten. „Ik vind dat we het ook aan onze stand verplicht zijn om mee te doen om de boven ste plaatsen", meende hij. „Promo tie is hoe dan ook het doel. Ik vind persoonlijk dat, mocht blij ken dat we ook echt meedoen om de bovenste plaatsen, we ook voor de titel moeten gaan. Om de der de plaats strijden vind ik niets." Die mogelijkheden ziet hij, met deze selectie. Pennings: „En ik denk dat een selectie van negen tien man daar ook groot genoeg voor is. De ervaring leert dat je minder met schorsingen en blessu res te maken hebt als je bovenin meedraait. Je komt vaak pas echt in de problemen als je tegen degra datie vecht, en er een andere soort mentale druk bij komt kijken." VLISSINGEN. Voor drie van de zes hoogst spelende Zeeuwse ploegen is het voetbalseizoen alweer be gonnen. De eersteklassers Bruse Boys, Goes en Zeelandia Middel burg hebben al één of meerdere oefenduels gespeeld, terwijl zater dag-hoofdklasser Hoek sinds gis teravond in training is. Zondag-hoofdklasser Vlissin- gen begint volgende week dins dag met trainen. Kloetinge start op 1 augustus met de voorberei ding en neemt alleen deel aan de Borsele Sloepoort Cup. De ploeg heeft verder geen vriendschappe lijke wedstrijden gepland. DINSDAG 28 JULI 2015 door Fred Rabout OOSTBURG. Een 'geschelpte wit- pen' van Frederik Leliaert uit Aar denburg en een 'kleine donkere' van Adrie Thijs uit Heikant waren dit weekeinde goed voor de provin ciale zeges. Dit gebeurde op de dui venvluchten vanuit Narbonne en Tarbes. selectie Hoek Hoofdcoach Ruud Pennings had de selectie van zaterdag-hoofdklasser Hoek gisteravond voor het eerst samen om te trainen, foto Ronald den Dekker door Mitchell Minnaard Hoek vrijdag 31 juli West Zeeuws Vlaamse selectie-Hoek (19.30 uur, Biervliet) zaterdag 1 augustus Reimerswaal elftal-Hoek (19.00 uur, Yerseke) zaterdag 8 augustus MZC'11-Hoek (Zierikzee) woensdag 12 augustus SK Berlare-Hoek (19.30 uur, Berlare) zaterdag 15 augustus Hoek-Terneuzen (17.00 uur, Hoek) Bruse Boys zaterdag 1 augustus Bruse Boys-Strijen (14.30 uur, Bruinisse) dinsdag 4 augustus Bruse Boys-Kogelvangers (20.00 uur, Bruinisse) zaterdag 8 augustus Bruse Boys-Sleeuwijk (14.30, Bruinisse) donderdag 13 en zaterdag 15 augustus Deelname Borsele Sloepoort Cup dinsdag 18 augustus Bruse Boys-'s-Heer Arendskerke Kloetinge donderdag 13 en zaterdag 15 augustus Deelname aan Borsele Sloepoort Cup Vlissingen 8 augustus GRC'14-Vlissingen (14.30 uur, Giessen) donderdag 13 en zaterdag 15 augustus Deelname aan Borsele Sloepoort Cup Goes 7 augustus Goes-VK Svelta Melsele (19.30 uur, Goes) donderdag 13 en zaterdag 15 augustus Deelname aan Borsele Sloepoort Cup Zeelandia Middelburg zaterdag 1 augustus Zeelandia Middelburg-SK Sint Ni klaas (17.00 uur, Middelburg) UITSLAGEN DUIVENSPORT Oude Duiven: Provinciaal Narbonne: 1,4. F. Leliaert (Aardenburg), 2. M. de Poorter (Sluis), 3. J. Buijze (Terneuzen), 5. K. v. d. Graaff (Arne- muiden), 6. Comb. Floek (St. Philipsland), 7,8,9,10. J. v.d. Bosch (Hengstdijk). Provinciaal Tarbes: 1. A. Thijs&Zn (Heikant), 2. F. van Ceel (Axel), 3. Comb. Meulmeester (Arnemuiden), 4. Comb. Hengst/Provoost (Aag- tekerke), 5. J. van Popering (Bruinisse), 6. F. Vette (Hansweert), 7. W. Geers (Hulst), 8. W. Kooreman (Kloosterzande), 9. D. de Voogd (Yerseke), 10. Cebr. Van Beveren&Kids (Nieuw Namen). PAARDENSPORT Nieuwjoosland. Springen De Kroo. Paarden ZZ: 1. Marieke de Bart, Champgne Z (Weelr.) 0/74.12. Z: 1. Ilyo de Loos, Ziggy 0/0/37.27. M: 1 Arnold Boerekamps, Davange (Milheze) 0/0/38.32. L: 1. Chris Boone, Zizitop (Gouwe Reijers) 0/0/38.38. Pony's Z cat. D: 1. Willem Verdonk, Elhofs Marnix (Bergse Bos) 0/4/51.29. M cat CD: 1. Sam van der Venne, Icarra (Wouw Vooruit) 0/0/36.18. L cat. DE: 1. Britt van den Eijnden, Haasdonck's Wandra (Pr. Auvergne) 0/0/32.15. L cat. ABC: 1. Ilse Roks, Darcy (Pr. Auvergne) 0/0/30.27.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60