Vijf tips 'Op vakantie eten we vooral streekproducten' Martine is de hele dag door bezig en lange 8 ZOMER Niet iedereen kan of wil naar Zuid-Frankrijk of Spanje. En in Zeeland kun je ook een mooie zomer hebben. Een thuisblijver geeft elke dag tips. Maak eens een wan deling door het Ver dronken Land van Saeftinghe. Ga eens naar de Hedwigepolder, nu het nog kan. Kom een dagje proe ven en beleven op de Mariahoeve. Je staat zo in Antwer pen en daar is ge noeg te beleven. Er is hier genoeg te doen in de omge ving, als je maar om je heen kijkt. Met drie campers staan ze op de camperplaats in Sas van Gent, aan het kanaal. „Ik hoor wel eens dat Sas van Gent troosteloos is", zegt één van de vrouwen. „Maar dat vind ik niet hoor, je hebt hier al les: een bakker, een kledingwin kel, restaurants en een aantal hele leuke cafeetjes. Je bent vanaf deze plek eigenlijk overal dichtbij." Een andere vrouw is het daar roerend mee eens. „Je kunt zelfs je eigen eten rapen." Voor een pan kokkels heb je vol gens de kampeerders weinig extra's nodig. „Kokkels en laurier blad, zoals je ziet. En heel veel pe per. Verder hebben we er niets bij gedaan. We nuttigen alvast wat an dere hapjes", zegt Cor wijzend naar een schaal met olijven, toma ten en gehakt. Eén van de andere mannen komt aanlopen met nog een emmer. „Kijk, we hebben ook nog wat oesters gevonden. Die kunnen we ook nog eten." Het is iets wat de drie stellen graag doen wanneer ze op vakan tie zijn: streekproducten proeven. „Hier zijn dat dus producten als kokkels, oesters en natuurlijk mos selen. Voor een goedkoop prijsje kun je hier in de buurt de beste mosselen eten. Dan zou het zonde zijn om dat over te slaan. Al eten we soms ook gewoon iets anders", verklapt ze. „Zoals gisteren, toen aten we chinees." 'Kokkels en laurierblad, zoals je ziet En heel veel peper. Verder hebben we er niets bij gedaan' Cor van Beemen, kampeerder Als boer kun je nu eenmaal niet alles plannen. Voor Martine van Wesemael zit het er niet in, een zomerse vakantie. Ze werkt en woont op haar boerderij in Em- madorp en dat zorgt ervoor dat ze er niet zomaar een paar weken tussenuit kan. „Maar dat geldt voor iedere boer", meldt Martine er meteen maar even bij. Erg vindt ze het overigens niet dat ze op de boerderij moet blijven. „Als ik hier om me heen kijk, dan zie ik geen reden om hier weg te gaan." Zoals dat op veel boerderijen het geval is, wonen Martine en haar man Eric zelf op boerderij Op de Mariahoeve. Dat betekent voor Martine vooral dat je de he le dag door met het boerenleven bezig bent. „Om een voorbeeld te geven: als je een 'normale' baan hebt en je wordt ontslagen of gaat ergens anders werken, dan hoefje niet te verhuizen. Je moet alleen naar een andere plek toe. Als wij zouden stoppen met de boerderij, betekent dat ook meteen een verhuizing. Wonen en werken is als het ware met el kaar verweven." Dat wil natuurlijk niet zeggen dat Martine haar hele leven vast geplakt zit op de boerderij. „We gaan er vaak genoeg tussenuit, na tuurlijk doen we dat. Alleen zijn dat dan geen vakanties van drie weken, maar korte uitstapjes. Zo zijn we afgelopen week nog twee dagen in Frankrijk geweest om boerderijen te bezoeken. Dat klinkt misschien raar, dat we dat doen, maar we zijn gewoon geen strandmensen. Ik vind het prach tig om te zien hoe agrariërs daar leven." Er staan wel meer landen op het programma bij Martine. Enge land bijvoorbeeld. „Ik houd nogal van rommelmarkten. Weet je wat ik dan doe? Dan rijd ik ge woon naar de andere kant van de grote plas. Pas geleden ben ik in Ardingly geweest, daar heb je echt een gigantische rommel markt. Heel veel mensen met een antiekwinkel doen daar inko pen, want het is goedkoop. Op die manier kom ik dus toch nog op heel veel plekken. Ik vind het eerlijk gezegd ook echt niet erg om zoveel te moeten rijden; ik rijd zonder problemen naar Fries land", vertelt ze lachend. Alle korte tripjes ten spijt, brengt Martine toch het grootste deel van de zomer door op de Ma riahoeve. „Maar dat vind ik abso luut niet erg. Het zou misschien Agenda door Tom Scheele SAS VAN CENT. Vier laurierblaadjes bedekken het kokende water, de rest van het pannetje is gevuld met kokkels. Met zijn zessen hebben de families De Schouwer, Van Beemen en Bleyenbergh die dezelfde mid dag nog gevangen. „Eigenlijk moet je ze een nachtje laten staan", ont hult Cor van Beemen. „Maar daar hebben we nu geen tijd voor, we hebben honger." Met z'n zessen hebben de families De Schouwer, Van Beemen en Bleyen bergh hun avondeten zelf gevangen, foto Ronald den Dekker Boerin ben j e door Tom Scheele Breskens Taiji en Qi Gong week, Veerhaven, 8.00-9.00 Vroege Vogel QiGong en Taiji voor iedereen, 9.30-10.30 een Ouder/Kind Taiji groeps-les, 19.00-20.00 QiGong, 20.00-21.00 Taiji -lange stok- QiRunning, 19.00-21.00: gastdocenten met andere stijlen; Rondvaart over Westerschelde, Keerdam 1, 10-11 uur; Rondleiding St. Barbara Kerk, bezichti ging houtsnijwerk pastoor en beeldhou wer Omer Gielliet, Europastraat 7, 13.30-16.30 uur. Burgh-Haamstede Yoga aan Zee, parkeerplaats De Roton de, Duinpad 19.45-11.15 uur. Burghsluis Familierondvaart - passagiersschip de On rust, Nieuwe Havenweg 11-12.30 uur; Minicruise Burghsluis-Colijnsplaat-Zierik- zee, 13.45 uur vertrek in Burghsluis, Nieuwe Havenweg Cadzand-Bad Brandingkajakken SuperSup, Moio Be ach, Vlamingpolderweg 3a, Duinover gang 9, 13-16 uur; Bumpervoetbaltoernooi, Moio Beach, Vlamingpolderweg 3a (Duinovergang 9), 14.00 uur. Colijnsplaat Openstelling Nehalenniatempel, Visserij- weg 2, 10-20 uur; Zeehondentocht met Sportvisserij Zoe- teweij, Haven, Visserijweg 1, 18-20.30 Domburg Beach Yoga, strand bij Watertoren Oost, 9.30 uur; Open avond kerk, bezichtiging, orgel spel, boekentafel, presentatie wereldwin kel, Markt 1, 20.30-21.30 uur. Goes Weekmarkt, Grote Markt, de gehele dag; Orgelconcert Arno van Wijk, Grote of Maria Magdalenakerk Goes, Singelstraat 21, 13.30 uur; Bridge zomeravonddrives, Joseph Luns- laan 7, 19.15-23 uur Beach yoga op het strand van Domburg, archieffoto Ruben Oreel Kapelle Weekmarkt, C.D. Vereekestraat, 8-12 uur. Nieuwvliet 3e Rabo Zomerloop (afstanden van 750 m, 1500 m, 4,6 en 8,4 km), vertrek bij het Dorpshuis, Dorpsstraat 39, 18.45-21.45 uur. Oostkapelle Vakantie Bijbelclub, Vlaamse gaai 2, voor kinderen vanaf 4 jaar, 9-12.15 uur; Middeleeuws festijn met spelen en spij zen, Landschapstuin, Duinvlietweg 6, 16.30-19.30 uur; Toren beklimmen en openstelling kerk, Waterstraat 1, 19-20 uur; Muziekprogramma met band The Free Kicks, De Boschhoek, Vroonweg 1, 20.00 uur Poortvliet Weekmarkt, Kerkplein, 15-17 uur. Renesse Kermis in Renesse, Hogezoom, 11-24 uur; Sportbreak Renesse, met trefbal, beachs- occer, kwallenballen, estafetten en meer, hele dag, strandovergang Laone Scharendijke Fotografie workshop met excursie olv kunstenaars Kianoosh Gerami en Eef de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36