Leesgrage gek jaagt op gulle tiener Prominente plek voor dj Lieke Veld bij radio Q-music Ervaar SAIL vanaf het water! effeweg.nl Gebotours sA'il CULTUUR 25 Dochter Whitney Houston dood Rooijakkers: docu over Winehouse Zondag 23 augustus 2015 Bobbi Kristina Brown, dochter van zangeres Whitney Houston en Bob by Brown, is op 22-jarige leeftijd overleden. Ze werd eerder bewuste loos gevonden in het bad in haar huis. Haar moeder overleed in 2012 onder identieke omstandigheden. Art Rooijakkers' documentaire Club 27 over de in 2011 overleden zangeres Amy Winehouse wordt 14 augustus uitgezonden. Winehouse overleed, net als enkele andere ar tiesten, op haar 27ste. Hierdoor be hoort ze tot de fameuze Club 27. In De eerlijke vinder voert Step hen King de leesgrage psycho paat Morris Bellamy ten tone le. Ooit was die een enorme fan van de romancier John Roth- stein, die later koos voor een bur gerlijk bestaan en een baantje in de reclame nam. Bellamy nam dit literaire 'verraad' persoonlijk op, en het feit dat Rothstein zich te rugtrok uit de publiciteit wakker de zijn woede alleen maar aan. Nu zit Bellamy al ruim dertig jaar in de gevangenis omdat hij een vrouw heeft gemolesteerd en verkracht. Nog net voor zijn arres tatie heeft hij liefst 165 gestolen notitieboekjes van Rothstein met onuitgegeven werk verstopt, plus een flinke hoeveelheid cash. Na zijn vrijlating gaat hij op zoek naar de buit. Wat de lezer al weet, is dat het gestolen goed bij toeval in het be zit is gekomen van de scholier Pe te Saubers. Die doneert het geld anoniem aan zijn behoeftige ouders. Vervolgens zint hij op mo gelijkheden de boekjes met aante keningen te gelde te maken. Wan neer Bellamy de dubbele diefstal en de identiteit van de dader ont dekt, moeten we vrezen voor het leven van de goedgeefse tiener. Net als het recente Revival is De eerlijke vinder geen toonbeeld van compositorische elegantie. Ge lukkig spettert de finale als van ouds. En als bonus krijgt de lezer een interessante stoomcursus 'Ico nen van de Amerikaanse roman'. Radiotalent Lieke Veld krijgt dit najaar een nieuwe dagelijkse mid dagshow op Q-music. Dat zij een vrouw is, lijkt misschien onbelang rijk, maar in radioland is dit een unicum. Een vrouw achter de mi crofoon op het moment dat veel luisteraars de ra dio aanzetten: helemaal nieuw is het niet. Toch waren ook dj's als Claudia de Breij en Jeanne Kooijmans bij de publieke omroep een uitzondering. Een da me op een prominente plek bij een commercieel station, is pas Een vrouw op een prominente plek bij een commercieel radiostation, is pas écht exceptioneel écht exceptioneel. Dj Lieke Veld (29) viel haast twee keer van haar stoel tijdens een ge sprek met de programmabaas van Q_-music. Ze mag dit najaar niet alleen méér radio maken, ze ver huist ook nog eens van de week endnachten naar de doordeweek se middag. „Ik was totaal ver rast", zegt ze. „Ik zit nog geen jaar bij Q-music. Een logische vol gende stap zou eerder een langer nachtprogramma zijn." Haar stem is straks elke werk dag tussen 12.00 uur en 14.00 uur hoorbaar. „Dan heb ik in één klap veel meer luisteraars. Ik had nooit verwacht dat ik nu al in aan merking kwam voor deze plek." De van oorsprong Brabantse is niet het type dat met haar vuist op tafel slaat als het emancipatie in radioland betreft. „Ik hoorde vroeger ook nooit een vrouwen stem. Pas later besefte ik dat ik óók dj kon worden. Die ambitie kreeg ik pas na mijn studie fashi on. Toen dacht ik: hoe gaat me dat in vredesnaam lukken met een modeopleiding?" Veld, die via opleidingsinsti tuut BNN University uiteindelijk bij Q-music belandde, wijst op een telkens terugkerend argu ment. Een lagere mannenstem wordt als prettiger ervaren, blijkt ook uit onderzoeken. „Dat hoor je altijd. Natuurlijk vind ik dat jammer. Alleen al voor de afwis seling zou het goed zijn als dit va ker gebeurt. Ik hoop dat met mijn middagprogramma meer zenders volgen. Maar ik voelde me nooit benadeeld, eerder aangemoe digd." Volgens programmadirec teur Iwan Reuvekamp van Q-mu- sic is het een kwestie van lef to nen. „Bij radio regeert vaak angst voor verandering", aldus Reuve kamp. „Veel meer dan bij televi sie. Ook bij Q-music is het gevaar dat door succes de boel op slot gaat. Maar ik wil door. En bij Q durven we fouten te maken. Daar naast is Lieke gewoon een talent dat hier helemaal klaar voor is." Verwacht van Lieke Veld, die binnenkort trouwt met Q-collega Wietze de Jager, geen feminis tisch pleidooi op de zender. „Ik wil gewoon lekkere muziek draaien, van luisteraars weten wat ze aan het doen zijn, met leu ke gekke weetjes komen. Er zal vast wat kritiek komen, maar dat zie ik dan wel weer. Hoort erbij." Tijdens deze dagtocht maakt u op een van de officiële traditionele Hollandse zeilschepen een vaartocht naar de Oranje Haven (IJ-haven), het nautische hart van SAIL, waar alle Tall Ships afgemeerd liggen. www.effeweg.nl/sail of bel 0529 - 48 12 34 HET VOLLEDIGE PROGRAMMA VINDT U OP ONZE WEBSITE! DINSDAG 28 JULI 2015 door Hans Knegtmans Stephen King - De eerlijke vinder. Verta ling Annemarie Lodewijk. Luiting-Sijthoff, 19,95 euro. door Gudo Tienhooven Lieke Veld presenteert vanaf komend najaar een middagshow bij de commerciële radiozender Q-music. foto RVDA INCLUSIEF Alle fouten voorbehouden. Prijs is per persoon exclusief reserveringskosten. Ontvangst in de SAIL Village 2,5 uur durende vaartocht over het en door de U-haven Vrije tijd om het SAIL gebied vanaf de kade te uerkennen Vervoer per luxe touringcar AMSTERDAM 2015 TRAVEL PARTNER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25