'Feyenoord? Dan is de keuze simpel9 Mexicaan van PSV wint Gold Cup en is speler van toernooi SPORT 21 Andrés Guardado sluit deze week weer 'gewoon7 aan bij PSV. Met Mexico won hij zondagavond de Gold Cup. Gesink warm onthaald jaar in bijna alle spelersverkiezin- gen bovenaan eindigde, koos heel bewust voor een driejarig con tract in Eindhoven. De Mexicaan voelt zich thuis bij PSV en is hap py met zijn gezin in Knegsel. Het vooruitzicht om Champions Lea gue-voetbal te spelen, zorgde voor de juiste sportieve prikkel. Guardado koos op gevoel én luis terde naar zijn verstand. Tech nisch manager Marcel Brands pak te door en Valencia zette de hak ken niet te diep in het zand. Guardado lijkt met zijn erva ring de juiste man op de juiste plek om het nieuwe PSV bij de hand te nemen. Zo zal de Urugu- yaan Gaston Pereiro (20) uitkij ken naar de samenwerking met een Spaans sprekende mentor. Een mentor, die weet dat er in Eu- Andrés Guardado lijkt met zijn ervaring de juiste man op de juiste plek om het nieuwe PSV bij de hand te gaan nemen ropa andere wetten gelden. Spe len met het hoofd is er misschien wel belangrijker dan spelen met het hart. Guardado kan het alle bei en is daarnaast het type mid denvelder dat voor elke ploeg een meerwaarde heeft. Speelt hij goed, dan speelt het hele elftal be ter. Heeft hij een mindere dag, dan blijft hij vaak nog steeds over eind. Zeker in de Nederlandse competitie. Ook tijdens de Gold Cup trof fen Mexico en Guardado, die zes keer trefzeker was, niet altijd de sterkste opponenten. Als je het hebt over Trinidad 8c Tobago, Pa nama en Cuba, dan is het even zoeken op de FIFA-ranking. Toch heeft de zege wel degelijk waar de; Mexico kwalificeerde zich na melijk voor de play-offs tegen de Verenigde Staten om deel te ne men aan de prestigieuze Confede rations Cup. Later deze week zit Andrés Guardado weer aan de lunchta fel op De Herdgang in Eindhoven, in plaats van dat hij zich moet melden bij een club in Spanje, En geland of Duitsland. „Hey papil", roept de captain van de Mexicaan se ploeg dan als hij een bekende ziet op het trainingscomplex. De 115-voudig international is op zijn plek bij PSV. Het is een pittige maar mooie zomer geworden voor Guardado, die zondagavond (plaatselijke tijd) met Mexico ten koste van Ja maica de finale van de Gold Cup won (3-1). De routinier scoorde tijdens de eindstrijd in Philadelp hia en werd daarnaast uitgeroe pen tot speler van het toernooi. Ook FC Twente-aanvaller Jesüs Corona scoorde in de finale. Opmerkelijk Het blijft even bijzonder als op merkelijk dat een speler van het kaliber Guardado straks gewoon weer in de eredivisie voetbalt. PSV liet vorig jaar al na enkele duels doorschemeren dat het de van Valencia gehuurde Guardado het liefst de komende seizoenen op de teamfoto heeft staan. De 28-jarige middenvelder, die vorig Daar kwam hij ook zijn oude ploegmaat Marko Vejinovic te gen. De middenvelder speelde naar eigen zeggen een belangrij ke rol in zijn komst naar Rotter dam-Zuid. „Marko gaf mij het laatste zetje", vertelt Van der Heij den. Na goede gesprekken met technisch directeur Martin van Geel en trainer Giovanni van Bronckhorst belde Van der Heij den met Vejinovic, die al eerder deze zomer dezelfde overstap van Vitesse naar Feyenoord maakte. „Hij was lyrisch over deze club. Marko had de Open Dag meege maakt en had alleen maar loven de woorden over voor de club, de supporters en het team. Hij zei dat ik moest komen en dat is ge beurd. Het was sowieso fijn om iemand te spreken die mij al goed kende." Zo vanzelfsprekend was het he lemaal niet dat Van der Heijden de nieuwe aanwinst van Feye noord werd. Dankzij zijn transfer vrije status was de voormalig spe ler van Ajax, Willem II en Vitesse niet alleen een aantrekkelijke spe ler op de markt. Hij wekte ook de interesse van clubs uit Duitsland en Spanje en zag zichzelf al in het buitenland spelen. „Als je vier jaar bij Vitesse hebt gevoet bald, wil je een stap hogerop. Dat is niet zo eenvoudig in Neder land. Daarom wilde ik graag naar het buitenland, maar als Feye noord dan langskomt en het ge voel daarbij is heel goed, dan is de keuze uiteindelijk simpel. Dit kan ook heel positief uitpakken voor mijn carrière." Ook zoekt de club nog verder naar een verdediger die Van Bron ckhorst meer mogelijkheden rechts in het centrum verschaft. „Garanties heb je nooit, maar ik denk dat ik een toegevoegde waar de kan zijn." Of hij zaterdag al speelt in de laatste oefenwed strijd van Feyenoord tegen Olym- piakos is afwachten. „Ik heb niet lang nodig om me aan te passen." Een klaterend applaus krijgt Robert Gesink als hij in Box meer uit de auto stapt. Het is een uur voor de start van Daags na de Tour, het eerste criterium na zijn succesvolle Ronde van Frankrijk. Hij heeft de deur nog niet dicht gegooid of tientallen kinde ren hebben een handtekenin genboekje onder zijn neus ge duwd. En anders vragen ze wel om een selfie met de nummer zes van de Tour. De hoofdpersoon blijft nuchter onder alle aandacht. Hij is vro lijk en straalt, net als tijdens interviews in de Tour. „Ik wist niet wat ik moest ver wachten", geeft Gesink aan net nadat hij zich heeft omge kleed. „Ik heb wel gehoord wat mijn prestaties in Neder land hebben losgemaakt. Ik kon me er eerlijk gezegd geen voorstelling van maken, maar dit is mooi om mee te ma ken." De wedstrijd in Box meer werd gewonnen door een andere Tour-held: Wout Poels voor Gesink. In Aalst (Bel) won Sagan voor Froome. Thuiszege voor Philippe Gilbert Philippe Gilbert heeft giste ren de derde etappe van de Ronde van Wallonië op zijn naam geschreven. De 33-jari- ge coureur van BMC kwam als eerste boven op de beroem de Citadel van Namen. Gil bert, een geboren Waal, sprong op het klimmetje rich ting de burcht weg uit het pe loton en reed solo naar de winst. Niki Terpstra, winnaar van de eerste etappe, behield de leiding in het klassement. Terpstra kwam als achtste over de finish, net achter Dan ny van Poppel, ritwinnaar van zondag, die zevende werd. Poetin gunt Blatter Nobelprijs Als het aan Vladimir Poetin ligt, krijgt de aftredende voet balbaas Sepp Blatter een No belprijs. Poetin en Blatter lie ten bij de loting voor het WK zaterdag nadrukkelijk zien dikke vrienden te zijn. Vol gens de Russische machtheb ber verdient zijn Zwitserse bondgenoot een Nobelprijs. „Als er iemand een Nobelprijs verdient, zijn het mensen als Blatter. We kennen allemaal zijn situatie. Ik wil niet op de tails ingaan, maar ik geloof geen woord van de verhalen dat hij betrokken is bij corrup tie", aldus Poetin. DINSDAG 28 JULI 2015 Guardado is goud waard voor Mexico door Bart Hoffman Andrés Guardado met de Gold Cup, die hij met Mexico veroverde. Jamai ca werd in de finale in Philadelphia met 3-1 verslagen, foto Omar Martinez door Pim Bijl ROTTERDAM. Een kleine week be denktijd gaf hij zichzelf, maar gis teren liep Jan-Arie van der Heijden dan toch trots met het rood-witte Feyenoord-shirt om zijn schou ders. Even daarvoor tekende de verdediger zijn contract in de Kuip en zocht hij zijn nieuwe teamgeno ten alvast op in de kleedkamer. Jan-Arie van der Heijden WIELRENNEN Robert Gesink, geliefd bij de fans. foto Vincent Jannink WIELRENNEN VOETBAL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21