Fischer reist met Ajax naar Wenen Ferry Weertman pakt eerste WK-medaille ooit Ferry Weertman ging voor goud op de 10 kilometer open water, maar met zilver kan hij ook leven. 18 SPORT Motorbouwer Renault verwacht betere tweede helft van seizoen Ronaldo geliefd bij de jeugd Renault-topman Remi Taffin voorspelt een betere tweede helft van het Formule ï-sei- zoen voor bolides met motoren van het Franse bedrijf. Afgelo pen zondag eindigden drie boli des met een Renault-motor bij de beste vier in de Grand Prix in Hongarije. „Onze betrouw baarheid is verbeterd en heeft ons naar het einde van de race gebracht. Ook de motorpresta tie is verbeterd, waardoor we er in slagen om voorin mee te doen", zei Taffin. „We hebben nog veel werk te doen, maar dit resultaat is een échte prestatie." Ferrari won de Grand Prix met Sebastian Vettel, maar de Red Bull's van Daniil Kvyat en Dan iel Ricciardo met motoren van Renault eindigden tweede en derde en de Toro Rosso van Max Verstappen werd vierde met de Franse motor. „Het cir cuit in Hongarije ligt onze auto goed. Toch hebben we een stap voorwaarts gemaakt", zei Ric ciardo. „Aan het einde hadden we het tempo om te winnen." Romero tekent bij Manchester United Doelman Sergio Romero (28) heeft een driejarig contract ge tekend bij Manchester United. Trainer Louis van Gaal kent de Argentijn nog van zijn periode als coach bij AZ. Romero komt van Sampdoria waar hij besloot zijn aflopende contract niet te verlengen. „Sergio is een bijzon der getalenteerde keeper. Hij was nog jong in mijn tijd bij AZ. Ik kijk ernaar uit om weer met hem samen te werken", be nadrukte Van Gaal gisteren. TRANSFERS Robben traint weer met de groep mee Arjen Robben heeft zich giste ren bij Bayern München weer aangesloten bij de groepstrai ning. De aanvaller had de oefen trip naar China laten schieten vanwege lichte spierproble- men. Robben miste door een kuitblessure het slot van het seizoen maar was er in de voorbereiding weer bij. Bayern München bereidt zich met Robben voor op het zater dagduel met VfL Wolfsburg om de Duitse Supercup. KAZAN. Het plaatje is betoverend. Aan de oevers van de Kazanka-ri- vier schittert de gouden toren van de kathedraal van Kazan in het zonlicht. Pal tegenover die histori sche plek schittert Ferry Weert man ondertussen in het open wa ter. Na een majestueuze inhaalra ce is een gouden medaille echter te hoog gegrepen. Twaalf secon den na winnaar Jordan Wilimovs- ky eindigt hij als tweede. Na bijna twee uur bikkelen in het water is de man uit Naarden even later alweer de rust zelve in de persruimte. „Ik heb precies de race kunnen zwemmen die ik in mijn hoofd had. Rustig beginnen en dan langzaamaan oprukken", zegt Weertman, terwijl hij hard op zijn schouders wordt geslagen door Spyridon Gianniotis die brons mee naar huis neemt. „He is the best. He is the best", roept de Griek in het voorbijgaan tegen de Nederlandse sportpers. Weertman is deze maandag middag echter niet de beste. De jonge Amerikaan Jordan Wilimo- vsky is beter dan de Nederlander en wint de race. Wel laat VeryFer- ryFast (zoals zijn twitternaam luidt) de hele wereld zien wat hij in huis heeft. „Ferry heeft het qua tactiek en navigatie briljant ge daan", vindt zijn coach Marcel Wouda. „Hij bleef zo beheerst." Zelfs als zijn Griekse vriend Gian niotis doodleuk over zijn benen heen zwemt, laat Weertman zich 'Ferry heeft het qua tactiek en navigatie briljant gedaan. Hij bleef zo beheerst' PROGRAMMA niet gek maken. Met nog 2,5 kilo meter voor de boeg gaat de 23-jari- ge Weertman als vijftiende de laat ste ronde in. Indrukwekkende opmars Vervolgens komt de topzwemmer echt op stoom en begint aan een indrukwekkende opmars. „Mis schien had hij iets eerder naar vo ren moeten zwemmen om zich in de strijd om het goud te mengen", plaatst Wouda een kanttekening. Daar kan Weertman zich wel in vinden. „Ja, misschien had ik eer der moeten versnellen. Maar je weet ook niet wat anderen dan doen, en of ik zelf wel die tweede plek zou kunnen handhaven. Het is een groot tactisch spel." Met zijn prestatie in de zijtak van de Wolga-rivier mag de Euro pees kampioen van vorig jaar zich de eerste Nederlander noemen die een WK-medaille verovert op de 10 kilometer open water. Zijn grote voorbeeld Maarten van der Weijden werd in 2008 wereldkam pioen op de 25 kilometer en pakte brons op de 5 kilometer. Later dat jaar vergaarde 'VDW' in Peking eeuwige roem met zijn olympi sche titel op de 10 kilometer. Van dat laatste scenario droomt Weertman al jaren. De eerste stap is nu gezet. Door in de top tien te eindigen heeft de zwemmer zijn olympische kwalificatie binnen. „Daar ben ik echt ontzettend blij mee. Dat was vandaag eigenlijk Nieuwkomer Amin Younes, ook linksbuiten, haakte gisteren na de training geblesseerd af Andere po sities binnen de basiself van Ajax staan voor het grootste gedeelte vast. De terugkeer van Fischer in de wedstrijdselectie gaat ten koste van zijn landgenoot Lucas Ander sen, die ook het slachtoffer is van de vele middenvelders die bij Ajax onder contract staan. Vorig sei zoen behoorde Andersen nog gere geld tot de basis. Huurling Yaya Sanogo en Ne- manja Gudelj kunnen morgen hun officiële debuut voor Ajax ma ken in het Ernst Happel Stadion in Wenen. Zij behoren ook tot de wedstrijdselectie waarin Thulani Serero verder ontbreekt door een blessure en Mike van der Hoorn geschorst is. Ajax moet tegen Rapid Wien in twee wedstrijden proberen kwalificatie voor de volgende ron de te bewerkstelligen. Wint Ajax óók die ronde dan plaatst het zich voor het hoofdtoernooi van de Champions League. In 2010 speel den de Amsterdammers voor het laatst kwalificatiewedstrijden voor de Champions League. Des- tijds was Ajax succesvol door PAOK Saloniki en Dynamo Kiev te verslaan. Het duel met Rapid Wien be gint morgen om 21.05 uur. FORMULE 1 GUANGZHOU. Cristiano Ronaldo poseert gewillig met de jonge fans voorafgaand aan het oefenduel tussen Real Madrid en Internaziona- le in China. Real versloeg de Italianen vervolgens met 3-0. foto EPA VOETBAL VOETBAL Berghuis voor vier jaar naar Watford De 23-jarige vleu gelspits Steven Berg huis mag zich speler van Watford noe men. Hij tekende gis teren voor vier jaar bij de Engelse club, die terug is in de Pre mier League. AZ ont vangt zo'n 6,5 mil joen euro voor Berg huis. Bij Watford treft Berghuis onder meer doelman Go- mes (ex-PSV). Türii; verkast naar Turks Kayserispor Go Ahead Eagles heeft gisteren af scheid genomen van Deniz Türiiy De 22-jarige spelmaker, die werd opgeleid bij FC Twente, vertrekt naar de Turkse club Kayserispor, die afge lopen seizoen promo veerde naar de hoog ste klasse. Bij Kayse rispor speelt onder meer oud-Feyenoor- der Diego Biseswar. Middenvelder Türüc speelde drie jaar in Deventer en heeft zich voor drie seizoe nen aan de promo vendus verbonden. Szczesny 'vlucht' naar AS Roma De Poolse doelman Wojciech Szczesny beseft dat zijn rol bij Arsenal is uitge speeld na de komst van Petr Cech. De 25-jarige internatio nal laat zich verhuren aan AS Roma, waar hij de strijd moet aan gaan met Morgan de Sanctis. De Pool moet nog wel een- medische keuring on dergaan in Rome. Drogba bouwt afin Montreal De Ivoriaanse spits Didier Drogba gaat in de nadagen van zijn carrière afbou wen in Noord-Ameri- ka. De 37-jarige spits verbond zich giste ren aan de Canadese dub Montreal Im pact, dat uitkomt in de Major League Soc cer. Drogba droeg vo rig seizoen nog het shirt van Chelsea. Zilver en Rio door Natasja Weber Marcel Wouda, zwemcoach Sharon van Rouwendaal komt van daag in actie op de 10 kilometer openwaterzwemmen. Zij zwemt haar wedstrijd om 11.00 uur Nederlandse tijd. Donderdag staat de teamwedstrijd over vijf kilometer op het progran- na. Ook die begint om 11.00 uur. De teamwedstrijd zwemt Van Rou wendaal samen met Ferry Weert man, die gisteren zilver won. Zondag 2 augustus begint het lan- gebaanzwemmen. door Nik Kok AMSTERDAM. Viktor Fischer reist vandaag met Ajax af naar Wenen voor de belangrijke kwalificatiewed strijd voor de Champions League tegen Rapid Wien. De Deen liet vo rige week de oefenwedstrijd tegen het Franse Saint-Étienne schieten om zo fit mogelijk voor de dag te komen voor het duel in Oostenrijk. Viktor Fischer (midden) is fit ge noeg om met Ajax af te reizen naar Wenen, foto Peter Lous/Pro Shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 18