Wijn wordt duur betaald in Cap Ferret Voor jaarwisseling ziet Noor Ali weer ZOMER 15 kust krijgt deze an onze verslaggevers. Ze wandelen anderen naar het noordelijkste puntje, is vandaag op het naaktstrand. Katwijk 0 Scheve w IJmuiden Zand- fdes I VRIJDAG Langs de Nederlandse kust I zaterdag Waar is dat feestje? WAAR IS DAT FEESTJE? DEEL 14 Het meisje achter de bar weet dat ze mooi is. Het is te merken aan de ma nier waarop ze haar lange brui ne haren naar achteren gooit en hoe ze op de anderen neerkijkt. Deze beachclub, Sailfish in Cap Ferret, is van haar. Maar een wijntje bij de Fran- qaise bestellen? No way. „Dat kan niet", klinkt het gedeci deerd. Wat ze hier doet? „Ik ben getrouwd met de barman." Alsof dat alles verklaart. Op on ze reis kwamen we overal lieve mensen tegen. Behalve hier. De naam van dit restaurant, dat 's avonds wordt omgetoverd tot nachtclub, klinkt blijkbaar niet voor niets verdacht veel zoals het Engelse woord 'selfish', ofte wel 'zelfzuchtig'. 's Nachts wordt op de, eer der smetteloos witte, banken gedanst met kakkineuze instap pers die toebehoren aan de rijk sten uit dit gedeelte van Frank rijk. Vooral de kinderen van ge goede burgers uit Bordeaux ko men hier, om te sjansen en te dansen. Niemand kent het goedkope leven. Of, misschien, de toilet- juffrouw met de naar beneden getrokken mondhoeken, boven een lijf dat toch tenminste meer dan too kilo moet wegen. Bij 'de man van' tikt Hanneke uiteindelijk 16 euro af, voor twee wijntjes. Een fles rum gaat voor 120 euro over de toonbank. Dan krijg je de drank wel in een bak, met rietjes, zodat je er ge zellig samen uit kan drinken. In het Spaanse Blanes heet zo iets een Dikkerdje Dap. Het is de beste manier om razendsnel zat te worden, voor zeker niet meer dan twee tientjes. VAKANTIELIEFDES DEEL 14 Daten in Egyp te, dat zag Noor Verberne (20) helemaal niet zitten. „Want wat moet je daarna met een jongen, die zo ver weg woont?" Maar toen Noor begin maart van dit jaar in een bar in Cairo Ali (24) ontmoette, veranderde alles. Ze bleken de zelfde muziek smaak te hebben (zoals de bandjes alt-J en Angus Julio Stone) en raakten niet uitgepraat. Dus spraken ze nog een keer af, en nog eens en.Noor: „Toen be sloot ik: ik ben verliefd en ga hier niet zomaar een punt ach ter zetten." Noor en Ali hielden contact via Whatsapp, toen zij terug naar huis ging. En daar bleef het niet bij. Een kleine twee weken geleden kwam Ali naar Neder land. Ondanks de 'rotregen' bevalt het hem prima hier. Over een paar dagen gaat hij terug naar Egypte, maar vermoe delijk niet voorgoed. „Hij wil in Amster dam een jaar gaan stude ren." Noor ziet op tegen Ali's vertrek. „Sa men op de bank hangen, naar de film gaan, vertellen wat je die dag hebt gedaan; dat is in het 'echt' allemaal veel leuker dan praten via Skype." Vandaar dat Noor al plannen smeedt om opnieuw naar Egyp te te reizen. „Voor oud en nieuw ga ik er zeker weer naar toe." VOORT iNINGEN STELLENDAM 0BROUWERSDAM 0WESTENSCHOUWEN DOMBURG ZOUTELAN DE met fototoestellen, lijkt het aantal gluurders al leen maar af te nemen. Fisscher: „Ik heb althans nog nooit gehoord dat foto's of filmpjes over ons op internet zijn verschenen. Vroeger hadden we er vaker mee te maken. Ik herinner me een man die met een bolderkar kwam. Hij had daar een in genieus systeem in gebouwd, met een luikje, waarachter een fototoestel zat." Als er iemand is die het Nederlandse lichaam in 25 jaar tijd drastisch heeft zien veranderen, is het Fisscher wel. Het was in 1990 amper voor te stellen, maar soms lijkt het alsof er niemand op het strand loopt zonder lichaamsversiering. „Een tatoeage en/of een piercing. Op de meest intieme plekken, je kunt het bijna niet bedenken of het bestaat." Wat juist verdween, gedeeltelijk of in veel ge vallen helemaal: schaamhaar. Bij vrouwen en bij de mannen. Persoonlijke waarneming na twee weken strandlopen: topless zonnen is er, behalve op de naaktstranden, niet meer bij in Nederland - in tegenstelling tot bijvoorbeeld de jaren '90. Fis scher: „Ongelooflijk vind ik dat. De Nieuwe Preutsheid. Aan de ene kant kan het de jon geren op seksueel gebied niet ruig en por- M nografisch genoeg zijn, aan de andere kant schamen ze zich om bijvoorbeeld hun eigen borsten te laten zien omdat g ze niet aan het perfecte plaatje vol- doen. Het zal ongetwijfeld met de op komst van internet te maken hebben. Ge loof me, niemand heeft het perfecte lichaam. Ik hoop dat de jongeren van nu gauw de vrijheid vinden om zichzelf te kunnen zijn, in de T A RT puurste vorm." DINSDAG 28 JULI 2015 Dwars door Europa fuiven verslaggevers Hanneke van Houwelingen en Carla van der Wal elke dag mee met een feestje. Vandaag: sjansen en dansen in Cap Ferret Hanneke en Carla voelen zich niet thuis tussen de snobs. Wie denkt niet met weemoed terug aan een vakantieliefde? Deze zomer tekent Mark van der Werf de mooiste verhalen op, van vele jaren terug tot heel recent. Vandaag: De vonk sloeg over in Caïro. Ali en zijn vriendin Noor. Noor: „Ik ben verliefd en ga hier niet zomaar een punt achter zetten." foto privébezit WARM TORTILLA CHIPS^,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 15