2015 f mm r FAVORIET Jersey Shore, plat vertier en idyllische stadjes ZOMER 13 'ÊÊÊÈÊÊ&J MIJN ZOMER PrMmM J vaisfessS Toen de 6-jarige Semih de ladder tegen de kersen boom zag staan, wilde hij gelijk zelf kersen plukken. Maar daarvoor kwam moe der Gulay niet. Zij wilde simpelweg wat kersen ko pen in het stalletje ernaast. „Semih verveelde zich thuis, zijn vriendje is net op vakantie", vertelt ze. Daarom besloot ze hem mee te nemen om pannen koeken te eten. Een vakan tie zit er voor het gezin niet in. Gulay is net bevallen. Toch hoeft Semih niet te treu ren. Zijn nichtjes Damia en Ya- semin zijn vanuit Turkije op bezoek. Zijn moeder zal hem vast vaker mee op stap ne men. Gulay: „Sinds twee we ken voel ik me weer beter." M tltU Onze correspondenten tippen voor u de beste vakantiebestemmingen Vandaag Stijn Hustinx Locatie: Jersey Shore Ligging: 38 90 NB 74 90 WL Grootste attractie: Atlantic City en Cape May Wat je er moet eten: Pizza van Maruca's Tomato Pies an stampende beats en serveersters in bi kinibroekjes tot uit gestrekte zandstran den en dorpjes in Victoriaanse stijl: de roemruchte Jersey Shore is een vakantieoord van uitersten. Gaan de meeste Amerikanen he lemaal niet op vakantie of vieren ze thuis een 'staycation', 30 pro cent van de inwoners van de VS die wel geld hebben voor een va kantie kiezen voor een strandva- kantie om de hoek. Vertel een New Yorker dat je naar de kust van de naastgelegen staat New Jersey gaat en hij begint vrijwel automatisch te vertellen over fa milievakanties die hij er in zijn jeugd heeft doorgebracht. Inclu sief een bezoek aan Maruca's To mato Pies, de beroemde pizzeria die al meer dan 65 jaar een vaste stop is voor vakantiegangers aan de Jersey Shore. De Jersey Shore geniet sinds 2009 wereldwijde bekendheid door de gelijknamige realitysoap die wordt uitgezonden door MTV. Breng nogal ordinaire en zonnebankbruine jongeren on der in een strandvilla, voeg wat alcohol en drugs toe en zie daar, het recept voor de tv-hit. Kijkers van het Nederlandse aftreksel Oh Oh Cherso, weten precies wat te verwachten. Geeft de MTV-serie een verte kend beeld? Op basis van een be zoekje aan de Bungalow Beach Bar midden in Atlantic City is het oordeel: geenszins. Ser veersters in minuscule broekjes serveren bier en cocktails voor bodemprijzen, de bezoekers ne men het er goed van. Om vier uur 's middags staan in het heren toilet een paar jongens al zwal kend en hikkend voor het uri noir. Zodra de karaoke begint, stormt ene Rebecca naar voren om bijzonder vals een nummer van Taylor Swift ten gehore te brengen. Niemand kijkt op of om. Bij karaoke kennen Amerika nen geen gêne. Er is nog een Veel kuststadjes herinneren nog aan de pracht en praal van weleer tv-serie waarin de Jersey Shore de hoofdrol speelt: Boardwalk Em pire. Het is de serie die gaat over het wel en wee van Nucky Thompson, de politicus die de (criminele) touwtjes in handen heeft in Atlantic City ten tijde van de drooglegging. De serie is alom de hemel in geprezen, ook vanwege de fantastische setting. Namelijk het Victoriaanse New Jersey van de jaren '20. Is Atlantic City goeddeels verworden tot een verschraalde casinostad waar leegstand hoogtij viert, aangren zende kuststadjes herinneren nog wel degelijk aan de pracht en praal van weleer. Bijvoorbeeld het idyllische stadje Cape May, aan de zuidpunt van de Jersey Shore. Daar waar de At lantische Oceaan en de Delaware Bay samenkomen, is er geen plek voor Chersonissos-achtige toe standen. Prachtige Victoriaanse landhuizen zijn er in de voorbije decennia in oude glorie hersteld, veel ervan doen nu dienst als bed breakfast. Wie er een nachtje wil slapen, dient wel diep in de buidel te tasten: een overnach ting van minder dan 250 euro is er niet te vinden. Cape May trekt daardoor vooral rijke, welgestel de bezoekers die hun neus opha len voor het platte vertier van de Jersey Shore-jongeren. DINSDAG 28 JULI 2015 in Nederland Onze fotografen leggen de zomer in Nederland vast. Shody Careman passeerde Gulay Onal bij een kersen boom. in Amerika

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 13