Drietal moet onrust binnen kerk wegnemen Geslaagde rentree van festival in Colijnsplaat Grootste eerbetoon aan Elvis in Nederland ter ere van zijn 80e verjaardag! BEVELANDEN en THOLEN 19 Peerock nieuwe stijl trekt, mede door de aanwezigheid van topband Moke, een recordaantal bezoekers. Het dreigde even mis te gaan met de nieuwe start van rockfestival Peerock in Co lijnsplaat. Na twee jaar windstilte stond alles vrijdagavond klaar voor een stormachtige 21e editie. Tot pro grammeur Wijnand Luijk zater dagochtend vroeg de grote tent aan de Oude Binnenhaven hoor de zwoegen en kraken tijdens de heftige windstoten. Met man en macht en een gigantische tractor als turboharing aan de windzijde kon de tent toch stevig worden verankerd. Het middagprogramma werd afgelast, maar in de vroege avond kon Peerock met een recordaan tal bezoekers aan een wederge boorte beginnen. De nieuwe op zet, met een extra podium in de grotere festivaltent, had de Am sterdamse band Moke als fine de fleur van de Nederlandse artrock op de affiche staan. Ook die kon digde na twee jaar zwijgen enke le maanden geleden een herstart aan. Met de nieuwe gitarist Ro bin Berlijn koos de band een se lect aantal festivals voor de war- ming-up. Peerock maakte daar gretig gebruik van. Moke, met frontman Felix Ma- ginn, was in topvorm. Het nieu we materiaal, waaraan in een Brusselse studio nog druk gesleu teld wordt, lieten ze op de eerste single, Let in Burn, na achterwe ge. Wel kwam een selectie van Teleurgestelde bezoekers van het afgelaste festival Weitjerock vonden in Peerock een alternatief de eerste drie studioalbums aan bod. Een concert dat klonk als een nieuw verzamelalbum. De duistere, soms dreigende muziek met altijd wel een vondst in de melodielijnen en de subtiel gedoseerde samenzang waren voer voor liefhebbers van kwali- teitsrock. Met de in hiphop, soul, rock, ska en reggae gedrenkte show van De Hobbyisten waaide een zomerse festivalsfeer de tent bin nen. Dat Peerock meer dan ooit drijft op variatie, bewees de klas siek geschoolde flamenco-gitarist Thomas Zwijsen met zijn trio. Vanaf het nieuwe, tussen het pu bliek opgestelde barpodium, liet hij zijn in flamencostijl omgezet te bewerkingen van hardrock- covers horen. Swamprock en blues uit Au stralië kwamen weer van Claude Hay, die naast solo ook met band het publiek volledig meekreeg. Een feestje ook voor de groep be zoekers uit het Zeeuws-Vlaamse Philippine, die na het afgelasten van Weitjerock toch een rockfes tival in hun agenda hadden ge pland. Peerock was meer dan een pleister op de wonde. Met cover band HotFuzz XL sloot Peerock een geslaagde terugkeer af. Het gaat om dominee A. van der Plas uit Waddinxveen, A. Flik- weert uit Zierikzee en P. Leendert- se uit Kamperland. Die laatste twee hebben allebei ervaring als het gaat om het besturen van ker ken. Anderhalve maand geleden stapte de voltallige kerkenraad van de Hervormde Gemeente in Oud-Vossemeer op in verband met aanhoudende onrust rondom het vertrek van dominee Scheur water. Hij was voorganger in Oud-Vossemeer van 2006 tot 2013. Kort nadat hij de overstap had ge maakt naar het Zuid-Hollandse Hoogblokland, werd hij door de kerk uit zijn ambt gezet. Hij mag nooit meer werken voor de PKN. Pas later werd duidelijk dat hij verdacht wordt van onder meer seksueel misbruik, financiële mal versaties en het schenden van zijn ambtsgeheim. Dat zou zijn ge beurd tijdens zijn Oud-Vosse- meerse periode. Daarover bestaat binnen de ge meente nog veel onrust. De ker kenraad stapte op, omdat ze die onrust niet heeft kunnen wegne men. De leden van de raad kregen regelmatig te horen dat er geen draagvlak meer voor hen was en werden bovendien geconfron teerd met anonieme post met een bedenkelijke inhoud. De PKN-classis Zierikzee, waar Oud-Vossemeer onder valt, heeft er de afgelopen weken voor ge zorgd dat de ambtelijke zaken en de kerkdiensten doorgang konden vinden. Samen met de landelijke kerk is bekeken hoe de onrust on der de leden kan worden wegge nomen. De tweede voorzitter van de classis, dominee Willem Meijer uit Tholen, liet destijds meteen al weten dat een nieuwe kerkenraad uit de eigen gelederen voorlopig niet aan de orde is. Dat heeft geen zin zolang mensen binnen de kerk elkaar nog verwijten maken. De drie gedelegeerden die nu zijn benoemd, moeten voor rust gaan zorgen. Ze nemen de taken van de kerkenraad voorlopig over. Een nieuwe kerkenraad uit de eigen gelederen aanstellen heeft geen zin zolang er nog onrust is onder de leden. Bestel nu op pzc.nl/webwinkel 69:6e le Rang 2e Rang 3e Rang 4e Rang 49:60 Royaal overnachten op het landgoed van Kasteelhotel Purschenstein MAANDAG 27 JULI 2015 Peerock is in trek door René de Dreu door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER. De Hervormde Gemeente in Oud-Vossemeer wordt voorlopig geleid door drie mensen van buitenaf. Zij moeten proberen de neuzen binnen de kerk weer dezelfde kant op te krij gen. In deze opzwepende show vol grote hits, met authentieke moves, groot showballet, prachtig decor en een geweldige live band komen alle hits van The King tot leven. Dit eerbetoon aan 'The King Of Rock 'n Roll' is een éénmalige topervaring voor Presleyfans van het eerste uur én nieuwe liefhebbers, dus mis dit unieke concert op zaterdag 12 september en zondag 13 september in de Ahoy Rotterdam niet! Regulier Lezersprijs 49,50 43,50 35,50 29,50 Excl. bespreek- en transactiekosten Thomas Zwijsen aan het werk op het barpodium, een nieuw element op Peerock. foto Johan van der Heijden In het Erzgebergte, Duitsland Verblijf 5 dagen op het landgoed van dit 13e eeuwse kasteel nu v w

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61