Drietal moet onrust binnen kerk wegnemen PZC Tachtig mensen op excursie naar vijf bedrijven Grootste eerbetoon aan Elvis in Nederland ter ere van zijn 80e verjaardag! SCHOUWEN-DUIVELAND 19 Agrarische bedrijven rond Dreischor presenteren zich tijdens een fietstocht die zaterdag plots autorit werd. Het zijn allemaal gedreven men sen. Ze halen al les uit de kast en ze vertellen er mooi bij." Jan Legemaate (77) uit Zierik- zee is onder de indruk van wat hij zaterdag heeft gezien in vijf agrarische bedrijven rond Dreischor. „Zo'n spruitenkweke- rij. Dat is gewoon hightech. Sorte ren, uitlezen, rassenkeuze: alles geautomatiseerd. Klompe en Van der Linde zijn twee grote bedrij ven die samenwerken. Zo'n 270 hectare spruiten hebben ze. Ik vind het spectaculair." Ook het melkveebedrijf van de familie Van der Helm maakte indruk. „Ik had nog nooit een melkrobot in werking gezien. Fa milie van ons houdt ook melk vee. Nog een groter bedrijf dan dit zelfs, maar zo'n machine heb ben ze niet. Ja, ik ben voormalig fruitkweker. Daarom ben ik mis schien wat enthousiaster dan an dere deelnemers." Legemaate en zijn vrouw Nel- la (73) zijn fanatieke fietsers. „Vo rige week hebben we aan zo'n zelfde boerentocht op Flakkee meegedaan en maandag gaan we weer", vertelt Nella. „Maar wel met elektrische ondersteuning hé. Het gaat erom dat je buiten bent." Zaterdagochtend in de vlie- Tachtig toeristen en Schouwen-Duivelan- ders zijn zaterdag op excursie in agrarische bedrijven Dreischor. gende storm waren de twee sa men met nog een stel de enigen die perse wilden fietsen. „Het zijn toch maar kleine stukjes tus sen de bedrijven", vond Jan. Maar uiteindelijk zwichtten ze voor de uit veiligheidsredenen ingegeven wens van de organisatie en stap ten ze in een auto. De Boerenfietstocht was geor ganiseerd door Agrarisch Schou- wen-Duiveland. Voorzitter André Slootmaker toonde zich za terdagochtend tevreden met tach tig deelnemers, onder wie een flink aantal toeristen. „We doen elk jaar wat. De Boerenbios vorig jaar was een succes en nu hebben we de Boerenfietstocht. Doel is de consument in contact te brengen met de producent. Dreischor is daar een geschikte lo catie voor. Het is niet alleen een van de mooiste dorpen in Zee land; er zit ook een mooie varia tie aan agrarische bedrijven." Organisator Wim Roskam be kende slecht te hebben geslapen van de stormwaarschuwing. Ach teraf bleek de storm nog een ze gen. „Hadden ze allemaal moe ten fietsen, dan was het program ma heel erg uitgelopen." Het gaat om dominee A. van der Plas uit Waddinxveen, A. Flik- weert uit Zierikzee en P. Leendert- se uit Kamperland. Die laatste twee hebben allebei ervaring als het gaat om het besturen van ker ken. Anderhalve maand geleden stap te de voltallige kerkenraad van de Hervormde Gemeente in Oud-Vossemeer op in verband met aanhoudende onrust rondom het vertrek van dominee Scheur water. Hij was voorganger in Oud-Vossemeer van 2006 tot 2013. Kort nadat hij de overstap had ge maakt naar het Zuid-Hollandse Hoogblokland, werd hij door de kerk uit zijn ambt gezet. Hij mag nooit meer werken voor de PKN. Pas later werd duidelijk dat hij verdacht wordt van onder meer seksueel misbruik, financiële mal versaties en het schenden van zijn ambtsgeheim. Dat zou zijn ge beurd tijdens zijn Oud-Vossemeer- se periode. Daarover bestaat binnen de ge meente nog veel onrust. De ker kenraad stapte op, omdat ze die on rust niet heeft kunnen wegne men. De leden van de raad kregen regelmatig te horen dat er geen draagvlak meer voor hen was en werden bovendien geconfronteerd met anonieme post met een be denkelijke inhoud. De PKN-classis Zierikzee, waar Oud-Vossemeer onder valt, heeft er de afgelopen weken voor ge zorgd dat de ambtelijke zaken en de kerkdiensten doorgang konden vinden. Samen met de landelijke kerk is bekeken hoe de onrust on der de leden kan worden weggeno men. De tweede voorzitter van de classis, dominee Willem Meijer uit Tholen, liet destijds meteen al weten dat een nieuwe kerkenraad uit de eigen gelederen voorlopig niet aan de orde is. Dat heeft vol gens hem geen zin zolang mensen binnen de kerk elkaar nog verwij ten maken. De drie gedelegeerden die nu zijn benoemd, moeten voor rust zorgen. Ze nemen de taken van de kerkenraad voorlopig over. Een nieuwe kerkenraad uit de eigen gelederen aanstellen heeft geen zin zolang er nog onrust is onder de leden. Bestel nu op pzc.nl/webwinkel 69:59 59:56 49:59 MAANDAG 27 JULI 2015 Boer doet z'n best door Ton van den Nouweland door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER. De Hervormde Gemeente in Oud-Vossemeer wordt voorlopig geleid door drie mensen van buitenaf. Zij moeten proberen de neuzen binnen de kerk weer dezelfde kant op te krij gen. In deze opzwepende show vol grote hits, met authentieke moves, groot showballet, prachtig decor en een geweldige live band komen alle hits van The King tot leven. Dit eerbetoon aan 'The King Of Rock 'n Roll' is een éénmalige topervaring voor Presleyfans van het eerste uur én nieuwe liefhebbers, dus mis dit unieke concert op zaterdag 12 september en zondag 13 september in de Ahoy Rotterdam niet! Regulier Lezersprijs 49,50 43,50 35,50 29,50 Excl. bespreek- en transactiekosten Jan en Nella Legemaate op het melkveebedrijf van de familie Van der Helm in Dreischor. foto Marieke Mandemaker Royaal overnachten op het landgoed van Kasteelhotel Purschenstein In het Erzgebergte, Duitsland Verblijf 5 dagen op het landgoed f OQQ van dit 13e eeuwse kasteel nu Vifcüw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 52