Gemengd gevoel bij familie Kolijn, dubbelslag Harteveld Groot succes voor Dinja van Liere tijdens dressuurweekend Jumpin' De Weel SPORT 15 Rotterdamse wint de hoogste categorie van Jumpin' De Weel, Kapelse pakt de meeste prijzen. NISSE. Het dressuursluitstuk van Jumpin' De Weel werd zaterdag geteisterd door barre weersom standigheden. De belangstellen den die de regen en wind hadden getrotseerd, werden daarvoor door international Danielle Heij koop beloond met een fraaie uit voering. Theo Hanzon (Sint Oe- denrode) schreef met de ruin Top's Zoë de Grand Prix op zijn naam. Dinja van Liere werd de dressuurkoningin van deze veer tiende editie in Nisse. Vijf keer stond de amazone uit Kapelle vooraan in de prijsuitreiking. Met Danielle Heijkoop had de Jumpin' zaterdag een internationa le topper in huis. Zij maakte de hoog gespannen verwachtingen volledig waar. De amazone uit Rotterdam liep met de enorme ele gantie en kwaliteit bewegende ruin Badari in de Intermediair II met 70,26 procent naar een afgete kende overwinning. Hans van Be- daf uit Etten-Leur eindigde met de ruin Bond's Painting op de tweede plaats. „Hier ben ik heel blij mee", was de eerste reactie van Heij koop. „Badari is een paard waar ik hoge verwachtingen van heb. We kochten hem als zesjarige. Toen was hij net zadelmak en heb ik hem zelf opgeleid. Hij pikte het snel op. In de lichte tour werd ik met hem vorig jaar Nederlands kampioen, wonnen we Jumping Amsterdam en het CHIO Rotter dam." „Ik was aan een nieuwe uitda ging toe", ging ze verder. „Badari heeft veel aanleg voor het zwaar dere werk. Mijn volgende doel is de Grand Prix. Ik denk dat het paard er klaar voor is. Dit is na der tien maanden training onze eerste wedstrijd. Het gaf mij een goed ge voel. Natuurlijk kan het nog beter, zo moeten de pirouettes nog klei ner. Maar ik ben tevreden." Dinja van Liere won met de ruin Esprit alle rubrieken waarin ze van start ging. In een prachtige wedstrijd stuurde Van Liere, in de in handicap verreden klasse Z2 en de ZZ-Licht Kür op muziek, Es prit met een score van zeventig procent naar zijn derde zege op rij. Jessica Nijpjes eindigde met de vosmerrie Edeem met 69,87 pro cent op een verdienstelijk tweede plaats. „Esprit is een paard met veel ta lent. Hij beschikt over drie goede basisgangen, een uitzonderlijk goede stap, kan goed schakelen en springt de wissels met gemak", al dus Van Liere. „Daarnaast neemt hij alles snel op. Na enkele wed strijden voor de Subli Cup voor jonge paarden heb ik hem meteen in Z2 gestart. En het gaat hard. Maar hij moet nog meer wedstrijd ervaring opdoen. Op zo'n grote wedstrijd als hier maakt hij wel eens een foutje. Maar met een se rie negens maakt hij dat goed." Mennen Met een zinderende finale en- kelspan mennen kwam er giste ren een einde aan het eerste week end van Jumpin' De Weel. Lou Willemse (Domburg) was bij de paarden de beste, Chantal Vermer- ris uit Krabbendijke bij de pony's. In de halve finale kon hij een 3-0-achterstand nog goedmaken, maar dat zat er in de finale niet meer in. „Tegen Michel kon ik aan het net het verschil maken. Tegen Gijs doorstond ik de slijtageslag conditioneel iets beter", aldus Wout Kolijn, die tot zijn twintig ste bij de beloften van Club Brug ge voetbalde. Door een zware knieblessures moest hij het voetballen vaarwel zeggen. „Met tennissen gaat het op gravelbanen redelijk goed. Op kunstgras- en hardcourtbanen speel ik bewust niet." De jeugdige Middelburger Har teveld werd op gamesaldo ook Wout Kolijn vindt zijn Waterloo in de 5-finale, Maarten Kolijn zegeviert in de mannen 6-finale. nummer 1 in de 4-poule, voor We sley Raemdonck, die zaterdag in verkorte sets (vanwege de regen) van Nicky Samijn verloor. De aan vallende Maarten Kolijn, die veel vuldig hard cross slaat met zijn fo rehand, versloeg in de 6-finale rou tinier Bert Dutree met 6-17-6. In het Haaietandentoernooi van tennisvereniging Asoc te Cad- zand versloeg in de 4-categorie Michiel Standaert Jan Maarten van de Vrie met 6-3 6-4. Eerder kende de plaatselijke favoriet geen pardon met Anjo van Egdom: 6-1 6-0. Carlien van Veldhuizen werd conform de prognoses nummer één in de vrouwen-5 na winst op haar Gelderse clubgenote Betine Steenbeek (6-3 6-3) en Romy van den Abeele (6-0 6-4). MAANDAG 27 JULI 2015 Uitvoering Heijkoop maakt slechte weer meer dan goed door Lucien Roelandt 5 Vijf keer mocht Dinja van Liere de hoogste trede van het erepodium beklimmen. De Amazone uit Kapelle en haar paard Esprit waren dit weekeinde zeer succesvol. Danielle Heijkoop in actie op haar paard Badari tijdens Jumpin' De Weel afgelopen weekeinde. De Rotterdamse amazone won afgetekend in de klasse Intermediair II. foto Johan van der Heijden door Henk van de Voorde SAS VAN CENT. In het TC Drive Open tennistoernooi te Sas van Gent was er op de finaledag giste ren winst en verlies voor de gebroe ders Wout en Maarten Kolijn van het Terneuzense Animo. De 32-jari- ge Wout schakelde in de 5-catego- rie in zware driesetters achtereen volgens Michel Pateer en de als eer ste geplaatste Gijs Donze uit, maar verloor vervolgens de finale van Max Harteveld met 7-6 6-2. Middelburger Max Harteveld in actie tijdens de 5-finale, die hij won. Ook zegevierde hij in het mannen 4-toernooi. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48