Vijf tegentreffers leveren Schouwenaren krat bier op Dubbel gevoel voor Boehlé na tweede plek 14 SPORT Lentink tegen St Vincent, De Nooijer moet naar El Salvador Zeelandia moet er tien slikken Drie keer was er door de Schouw se selectie in de aanloop naar het duel in Burgh-Haamstede ge traind. De spelers van Bruse Boys, dat vrijdag tegen FC Volendam speelde, hadden zich vooral in ei gen gelederen klaargestoomd voor de ontmoeting. „Dat is niet erg", vond Schouten. „Op tactische za ken hoef je bij dit soort oefenpot jes niet te trainen." Met de ambiance op sportpark Van Zuijen was niets mis. De gras mat lag er piekfijn bij, de dweil band gooide er alle voetbalklassie- kers uit en de zomerstorm had KARAKTERISTIEK juist op tijd de biezen gepakt. FC Dordrecht begon geïnspi reerd aan de partij, met in de eer ste aanval meteen een technisch hoogstandje en een doelpunt. Ach ter het standbeen langs maakte aanvaller Jafar Arias de o-i. De Schouwse selectie leek niet onder de indruk, hoewel het lange tijd vooral tegenhouden was voor de Zeeuwen. Met een poging van afstand zorgde Jeremy Hubregtse voor het eerste Schouwse wapen feit. Na ruim twintig minuten ge speeld te hebben, ging het echter opnieuw fout. Dimitri Hooftman schonk een enorme kans aan Arias, die raak schoot: 0-2. Vervol gens scoorde de snelle vleugelspe ler Shayron Curiel twee keer. In die doldwaze fase redde Ing mar Quist de spreekwoordelijke eer. Hij rondde de eerste aanval van de regionale selectie die tot in het zestienmetergebied reikte af. Daarmee was volgens aanvoerder Ronald Zwager het doel bereikt. „Het gaat er in dit soort wedstrijd jes om dat je als team ook een doelpuntje meepikt." Tot aan de pauze liep het Schouwse keurkorps vooral achter de feiten aan, met een tegenstan der die het spel voortdurend breed hield en steeds in beweging was. Zwager: „We moesten teveel ruimte weggeven, die jongens speelden goed tussen de linies en dan is er geen houden aan." Bij FC Dordrecht, met de uit de woestijn teruggekeerde Josimar Li ma als meest bekende naam, maakten vooral de flankspelers Curiel en Alvin Daniels indruk. „Die jongens lijken wel een zesde of zevende versnelling in huis te hebben", bracht coach Schouten het na afloop treffend onder woor den. In de tweede helft begon aan beide kanten het grote wisselen en was er beduidend minder te be leven. Kristiaan Haagen liep kort na de hervatting de 1-5 binnen, met aan de overkant vervolgens een gemiste droomkans voor Quist. FC Dordrecht schakelde een tandje terug, de Schouwse selectie begon steeds meer duels te win nen en tweede goalie Simon de Bruine hield de Schapekoppen en kele malen met goede reddingen van scoren af. Ook spelers als Hooftman en Hubregtse lieten hun klasse zien. Routinier Zwager had naar ei gen zeggen van het potje genoten. „Met zoveel goede spelers om je heen is het toch een ander niveau dan bij Duiveland. Het is leuk om met die gasten te spelen", zei hij. Vijf minuten voor het einde van de wedstrijd drongen de Schouwse spelers er al bij de arbi trage op aan om af te fluiten. Niet enkel het conditionele aspect woog hiering mee. „We wilden die weddenschap graag winnen", zei captain Zwager. Henk Schouten kon leven met het eindresultaat, hoewel één Dordts doelpunt meer hem een fles Vieux zou hebben opgeleverd. Schouten prees de werklust van zijn team en somde een lijstje af wezige kandidaten op. „We heb ben op dit eiland een aardig ploeg- je, zeker als iedereen er is." 'We hebben op dit eiland een aardig ploegje rondlopen' De Zeeuwse voetballers Mat thew Lentink en Jeremy de Nooijer weten waar ze met hun land aan toe zijn in de derde kwalificatieronde voor het WK van 2018 in Rusland. Doelman Lentink, spelend voor eersteklasser Kloetinge, werd za terdag met Aruba gekoppeld aan St. Vincent/Grenadines. De Nooijer, uitkomend voor het Bul gaarse Levski Sofia, moet het met Curasao opnemen tegen El Salvador. Op papier hadden Len tink en De Nooijer met hun land ook tegen elkaar kunnen lo ten. De wedstrijden, een thuis- en uitduel, worden gespeeld in de periode tussen 31 augustus en 8 september. Als Lentink geselec teerd wordt, mist hij de eerste twee competitieduels van Kloe tinge. De loting voor de WK-kwalificatie werd zaterdaga vond verricht in Sint-Peters- burg. Lentink bereikte met Aru ba de derde ronde door winst in de tweede ronde op Barbados. Curacao bereikte de derde ronde door Montserrat (eerste ronde) en Cuba (tweede ronde) uit te schakelen. Aruba en Curasao hebben nog een lange weg te gaan om het WK te halen. Na de derde ronde volgen er nog twee rondes. Belg moet Van Leiden opvolgen Zaterdag-hoofdklasser Hoek heeft in de Belg Mickenson De Pessemier de opvolger van Gert-Jan van Leiden gevonden. Van Leiden vertrok deze zomer naar ADO'20 en daardoor moest Hoek op zoek naar een nieuwe verdedigende midden velder. De Pessemier, van origi ne verdediger, stond nog onder contract bij het Belgische Dein- ze. Die verbintenis is afgekocht door Hoek, zodat de 25-jarige in Haïti geboren Belg definitief over kan komen naar Neder land. De Pessemier is de vijfde aanwinst voor Hoek. De Loos en Zyggy springen het beste De springwedstrijd bij De Kroo had zaterdag een massa deelne mers. Ilyo de Loos was in de klasse Z met de ruin Zyggy overtuigend de beste van vijf combinaties in de barrage. De stylist uit Zaamslag stuurde de Indorado-zoon in 37.27 secon den over het parcours. In het ZZ won Marieke de Bart uit 's-Heer Abtskerke. Zij bleef de nummer twee twaalf tellen voor en was met de vosmerrie Champagne Z als enige fout loos. Chris Boone uit Aagteker- ke was met de vosmerrie Zizi- top de beste in L. „Het is enorm balen", vertelde Boehlé gisteren, met irritatie in zijn stem. „We speelden zo goed, maar geven het gewoon weg. Dit was echt niet nodig. Want we wonnen de eerste set en kregen in de tweede set ook kansen." Maar al snel wist hij ook posi tieve puntjes aan het licht te brengen. „Steven en ik spelen nog maar twee weken samen. De fina leplaats werd van ons verwacht, maar we moeten het ook nog maar waarmaken. Dat is gelukt en geeft de bevestiging dat het goed zit tussen ons. Nu gaan we voor ons ultieme doel: de Olympische spelen van 2020 in Tokyo." Vorig jaar stond Boehlé ook al in de finale in Vrouwenpolder. Toen samen met Mart van Werk hoven. Hij nam het in die eind strijd op tegen een andere Zeeuw: Timko Lokerse uit Dishoek. Laatst genoemde kon zich gisteren niet opnieuw voor de finale plaatsen. Hij eindigde als vijfde. FC Dordrecht zat er zaterdag kort op in het oefenduel met de Schouwse selectie. De eerstedivisionist was met 5-1 te sterk voor het gelegenheidsteam van trainer Henk Schouten, foto Petra Noordijke door Ben van den Aarssen BURGH-HAAMSTEDE. Met een la chend gezicht sleepte coach Henk Schouten een kratje bier naar de kleedkamer van zijn Schouwse se lectie. De reden: een verloren wed denschap. Het bescheiden 5-1-ver- lies tegen FC Dordrecht betekende dat Schouten het rondje voor zijn rekening nam, omdat het aantal te- gengoals onder de zes bleef. „Je moet een sfeertje om die ploeg bouwen", legde hij uit. Schouwse selectie - FC Dordrecht 1-5 (1-4). 1. Jafar Arias 0-1,20. Jafar Arias 0-2, 24. Shayron Curiel 0-3,25. Shayron Curiel 0-4,28. Ing- mar Quist 1-4, 47. Kristiaan Haagen 1 -5. Scheidsrechter: Arjan van de Reit. Aantal toeschouwers: 450. Schouwen-Duivelandse selectie: Ruud van de Linde (46. Simon de Bruine), Koen van den Berge (46. Johan Vroegindeweij), Albert Ver hoek (75. Robbert de Bruine), Ru- di van der Bijl, Dimitri Hooftman, Jeremy Hubregtse, Ronald Zwa ger, Ingmar Quist, (57. Wouter de Jonge), Lars Holm (46. Marco Ket ting), Julius Bliek 57. Thijs Rent ier), Dominique van den Berge (46. Tom Blomaard). Henk Schouten, trainer Schouwse selectie SINT-PETERSBURG MIDDELBURG. Zeelandia Middelburg ging gisteren hard onderuit tegen Jong Lierse SK. De Belgische talenten wonnen met liefst 10-2. Gennaro Eikenhout en Daniël Wissel scoorden voor Zeelandia. foto Ruben Oreel HOEK NIEUW- EN SINT JOOSLAND door Daniel Vervelde VROUWENPOLDER. Beachvolleybal- ler Dirk Boehlé uit Hulst is, samen met zijn nieuwe partner Steven van de Velde, tweede geworden op het eredivisietoernooi van Vrou wenpolder. In de finale waren Wes- sel Keemink en Sven Vismans in drie sets te sterk. NOjOVifcPS!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47