TO0S Gewond drietal aangehouden na ruzie in woning Vlissingen Mosselvissers in het nauw door prijzenslag Vondelingenkamer kan niet worden gesloten Fan in de bocht 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Ik heb genoten van de Tour de France. Uw Mening ONEENS Winnaar van Lezerstour Toch traplift voor Kevin Brand in kerkgebouw r~ paul kusters maandag Ernst Jan Rozendaal Ik ben een échte wielerfan. Ik ga niet naar de Tour de France kijken als-ie toeval lig een keer over Neeltje Jans komt. Nee, ik installeer me liever op Alpe d'Huez, in bocht zeven natuurlijk, de Neder landse bocht, ónze bocht. Vijf dagen stond ik er, met me ma ten. Tentje in de berm, elke dag stokbrood met pindakaas en bier, veel bier. Lachen man. André Ha- zes uit de ghettoblaster, effe die Franse boertjes wat cultuur bij brengen. Me racefiets thuisgela- André Hazes uit de ghettoblaster, effe die Franse boertjes wat cultuur bijbrengen ten. Het is wel vakantie, ja. PfïE El ke dag met twee kratten die hel ling op, dat is ook afzien. Douchen deejen we met een tuin slang, zo goed en zo kwaad als het ging. Ik denk dat je zaterdag kon ruiken waar we zaten, haha. Misschien heb je me wel gezien op tv. Van achteren. Nee, ik was niet die vent die in zijn blote reet achter die Franse koploper aan rende. Dat was me maat. Ik stond daar in die retrotrui van de Jum bo, telefoon boven me hoofd, effe een selfïe maken toen onze Wout- je Poels eraan kwam. Ik wachtte zo lang, dat-ie bijna ze voorwiel in me bilnaad parkeerde, haha. Le verde wel een scherpe foto op, leuk voor facebook. Ik kon daarna die gele trui nog net een klodder in ze nek te spu gen. Je gelooft toch niet dat alleen die dunne pootjes hem de berg op helpen? Daar zit heus wel wat meer in dan een sportdrankje met ketonen. Vuile valsspeler. Me maten doopten die auto van Sky nog effe met wat bier. Leek wel een concert van Rowwen Hèze, haha. Die Froome zal wel weer denken dat het pis was. Dat heb je met die Engelsen. Heb je hun lauwe bier zonder schuim wel eens geproefd? Net uilenzeik. Nu zit het wielerseizoen erop, want die kermiskoersen ga ik na tuurlijk niet volgen. Het is weer tijd voor voetbal. Woensdag lek ker naar Rapid Wien-Ajax. Ik heb thuis nog wat vuurwerk en rook bommen liggen. Geinig. Want ik moet me natuurlijk wel effe laten zien. Daar ben je fan voor. Ik beheer mijn schulden liever zelf. toosenhenk.nl G Kevin van Maasdam uit Goes is winnaar geworden van de PZC Lezerstour 2015. Hij was de sterkste van de bijna 3300 deelne mers aan het Tourspel van deze krant. Na 21 etappes was het gat met de num mer twee, Veerle Jonk- heijm uit Middelburg be perkt, slechts acht punten. Van Maasdam had 2715 punten, Jonkheijm kwam uit op 2708. Johan Kats- man, eveneens uit Middel burg, completeerde het po dium van de Lezerstour. De winnaars krijgen schrif telijk bericht. De Prinses Ireneschool in Goes krijgt toch een trap lift. De voorziening wordt op 25 augustus geplaatst, zo dat de 9-jarige Kevin Linde mans toch op school kan blijven. De jongen pres teert ondanks zijn ziekte, systemische jeugdreuma, heel goed op school. Daar om mag bij naar de boven bouw. Zonder traplift kan hij echter niet naar de eer ste verdieping. Omdat de school de financiën daar niet voor heeft, plaatste zijn opa een oproep om geld in te zamelen. Er kwam ook een community op Facebook. Mede door de ze acties en sponsoring van het bedrijf Otolift kan de traplift er nu toch komen. Vandalen hebben zaterdag middag brand gesticht in een voormalige kerk aan het Bethlehemplein in Scharendijke. De brand weer rukte om 17.15 uur uit. Omdat de brand als 'uitslaand' was gemeld, gin gen de blusauto's van Scha rendijke en Brouwersha ven op weg. Het bleek ech ter te gaan om een binnen brand. De schade is klein. Agenten arriveerden gisteren om 3.30 uur bij de woning en troffen de 28-jarige bewoner gewond aan. Ze namen hem voor contro le mee naar de huisartsenpost. Bij de HAP ontmoetten ze de 24-jarige broer van de verdachte, die eveneens lichte verwondin gen had opgelopen tijdens de ru zie. Beide mannen reageerden agressief en intimiderend tegen de medewerkers van de HAP. Na dat de broers waren behandeld, werden ze meegenomen naar het bureau. Onderzoek wees uit dat er nog een derde persoon bij de ru zie was betrokken. Deze 30-jari- ge Goesenaar was er ernstiger aan toe dan de broers en ligt in het ziekenhuis in Goes. Ook hij wordt door de politie gezien als verdachte. Technische rechercheurs de den gisteren sporenonderzoek in en rond de woning. De toedracht van de ruzie is nog niet bekend. Van mensen die het verjaardags feest hebben bezocht, wordt de komende dagen een verklaring opgenomen. Aan het begin van elk mosselsei zoen tasten handel en retail el kaar af. In de loop van het sei zoen trekken de prijzen meestal wat bij. „Maar dit jaar lijkt de strijd heel extreem", zegt Otte. „Supermarkten nemen steeds meer mosselen af en vragen een lagere prijs per kilo aan de han del", schetst hij de ontwikkeling. Willen handelaren mosselen ver kopen, dan moeten ze mee in die strijd. En dat zet de kiloprijs on der druk. Hoeveel verschilt per visser, per perceel en per jaar. Otte: „Feit is dat de prijzen op de veiling dit jaar erg laag zijn. Als ik per kilo tussen de 1 euro en 1,25 euro krijg, is het geen vet pot, maar kan ik de zaak draaiend houden. Nu dreigen we minder te krijgen. De eerste aan gevoerde mossels brachten mooie prijzen op. Maar nog voor dat de levering goed en wel op gang kwam, zakten de prijzen al in." De prijsontwikkeling is vol gens hem 'absoluut niet in lijn' met het duurzaam kweken van mosselen. „Dat kost veel tijd en geld. Als vissers onder kostprijs moeten werken, gaat het fout." Niemand in de sector is scheu tig met informatie. Want vissers en handelaren zien elkaar weer op de veiling. „De prijs is een spel van vraag en aanbod. Het is nog te vroeg om de consequen ties te overzien", aldus voorzitter Jos van Damme van Vissersvere niging Yerseke. „Ik kan er niets aan veranderen", reageert voor zitter Jan Schot van Visserijver eniging Helpt Elkander in Zierik- zee. „Er lijkt een strijd te zijn. Het enige dat je kunt doen is de kosten zo laag mogelijk proberen te houden. Het is wat het is en niet leuk, maar het leven is niet altijd leuk." De prijsontwikkeling is niet in lijn met het duurzaam kweken van mosselen. DEN HAAG. Tot nu toe zijn geen baby's achtergelaten bij de vonde lingenkamer in Middelburg. Zo lang niemand er gebruik van maakt, gebeurt niets strafbaars en kan de instelling dus ook niet worden gesloten. Staatssecretaris Klaas Dijkhoff van Veiligheid en Justitie ant woordt dat op vragen van D66-Kamerlid Vera Bergkamp. Begin juni is in Middelburg een vondelingenkamer geopend. De stichting Beschermde Wieg wil volgens Dijkhoff'een uiterst red middel bieden aan radeloze moe ders die zich niet tot hulpverle nende instanties willen of dur ven wenden'. Dit om te voorko men dat baby's op onverantwoor de wijze aan hun lot worden overgelaten of gedood. Omdat van nog geen enkele vondelingenkamer in Nederland gebruik is gemaakt, is er geen aanleiding geweest om stichting Beschermde Wieg (strafrechte lijk) aan te pakken. Bergkamp vroeg Dijkhoff of het mogelijk is wetgeving (in het geheim af stand doen van je kind) in te voe ren, zoals in Duitsland en België. Dijkhoffbenadrukt dat in Neder land bestaande voorzieningen de mogelijkheid bieden om onder geheimhouding te bevallen. VEEL SCHAbE bOOR ZOMERSTORM 9 317 reacties VLISSINGEN GOES SCHARENDIJKE VLISSINGEN Garagebox door brand verwoest Aan de Paul Krugerstraat in Vlissingen is gisterochtend een garagebox door brand verwoest. Er vielen geen ge wonden. De brandweer ging rond half zes met twee blusvoertuigen en een hoog werker op de brand af. Na een half uur kon het sein brandmeester worden gege ven. Over de oorzaak van de brand is niks bekend, foto Frans Bosscha VLISSINGEN. De politie heeft giste ren drie mannen aangehouden na een uit de hand gelopen ruzie tij dens een verjaardagsfeest in een woning aan de Jacob van Ruysdaellaan in Vlissingen. Twee verdachten raakten licht gewond, de derde is er erger aan toe en ligt nog in het ziekenhuis in Goes. door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN. Mosselvissers drei gen het haasje te worden van een prijzenslag tussen supermarkten en mosselhandelaren. „Als het zo doorgaat, vallen er slachtoffers", zegt voorzitter Cees Otte van Al gemeen Vissersbelang Bruinisse. Cees Otte, Vissersbelang Bruinisse door Jeffrey Kutterink VOLSENS BE BRANBWEER KUNNEN WE HET BESTE IN 0N2E CARAVAN BLIJVEN ZITTEN HENK/ ZE ZIJN ONBERWES...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2