w 26 CULTUUR SHOW 'Ik Vertrek' viert jubileum met speciale uitzendingen Show Entertainment Het populaire televisiepro gramma Ik vertrek komt vanaf 1 augustus met spe ciale jubileumuitzendin gen vanwege zijn tienjarig bestaan. In totaal volgde het programma het afgelo pen decennium 130 fami lies die huis en haard ach ter zich lieten om hun ge luk in het buitenland te beproeven. In 10 jaar Ik vertrek vertel len bekende kijkers over hun meest memorabele uitzending. Paul de Leeuw onthult dat hij graag kijkt tijdens het ren nen op de loopband. „Ik heb enorm veel bewonde ring en respect voor ieder een die die stap zet, want ik heb het nog nooit ge durfd", zegt hij. De avonturen van landge noten in verre contreien trekken gemiddeld 1,3 mil joen kijkers en vormen een populair gesprekson derwerp op sociale media. Eindredacteur Floor de Vreede vindt leedvermaak een nare omschrijving om het succes van het AVRO- TROS-programma te ver klaren. „In negen van de tien gevallen loopt het goed af, slechts een enkele keer blijft het kommer en kwel. Interessant is de worsteling van de kandida ten en het proces om een camping of bed en break fast in het buitenland te realiseren. Als makers stre ven we ernaar ook de posi tieve dingen te laten zien." Jasje Beatles-drummer Ringo Starr geveild voor 42.000 euro Een jasje van Ringo Starr heeft bij een veiling in Boston omgerekend ruim 42.000 euro opgebracht. Dat heeft veilinghuis RR Auction bekendge maakt. Starr droeg het colbertje in de tweede Beat les-film Help! uit 1965. De verkoper kreeg het zwar te wollen 'double breasted'-jasje in de jaren '60 ca deau tijdens een bezoek aan de ouders van de Beatles-drummer. RR Auction houdt de identiteit van de nieuwe eigenaar geheim. Het zou gaan om een prominente rock-'n-rollverzamelaar. Cabaretier Eric van Sauers terug in theater met nieuw programma Na een time-out van vier jaar trekt Eric van Sauers vanaf september weer langs de theaters met zijn nieuwe programma Ont roert. Van Sauers legt aan De Telegraaf uit waarom hij een paar jaar terug be sloot even te stoppen. „Ik miste de noodzaak een beetje. Ik wilde niet al leen maar een nieuwe voorstelling maken omdat die al door de theaters was geboekt." Hij wilde even wat anders doen. „Even niets moeten, alles mogen." Hij benadrukt dat hij er niet doorheen zat, 'maar in dit vak verval je op een gegeven mo ment in een bepaald rit me'. Van Sauers wil niet werken op de automati sche piloot. „Als dat het ge val zou zijn, is het weer tijd voor een time-out." Cultuur HILVERSUM Paul de Leeuw kijkt graag naar Ik vertrek, foto ANP BOSTON AMSTERDAM Remco Baan bezoeker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 27