Fietstocht QlJiT Accu ZOMER 21 moeder Maljaars houdt niet van hitte. „Vijfentwintig graden is echt de maximumtemperatuur. Daarboven kunnen we niks meer en zitten we alleen maar voor on ze tent." Vorig jaar gingen ze op vakan tie naar Frankrijk, de jaren er voor naar Oostkapelle. „Zeeland is een hele leuke vakantiebestem ming, maar de laatste twee vakan ties zaten we alleen maar in de re gen. Daar waren we echt klaar mee, dus dat doen we niet meer." De kinderen spelen iedere dag wel in het zwembad in hun tuin. 'De beste stranden vind je op Walcheren, vooral tussen Domburg en Westkapelle' Miriam: „Zo'n zwembad kan ik iedereen aanraden. Eerst moest ik met mooi weer altijd mee naar het strand, nu kan ik gewoon in de achtertuin iets voor mezelf doen. Heerlijk. En voor een echt vakantiegevoel gaan we op maan dagavond naar de markt in Dom burg. Dat deden we eerdere jaren ook, als we in Oostkapelle op va kantie waren. Daar heerst een echte vakantiesfeer. En je hoort zoveel Duits dat je je ook gewoon toerist voelt." Vergeleken met andere delen van Nederland is dit een superfietsvrien- delijke provincie," zegt de Duitse Shireen Lin. Zij kan het weten, want samen met haar vriend Thorsten Schwartz maakt ze een lange fietstocht door Neder land. Ze zijn nu drie weken onder weg en zijn vanuit Friesland langs de kust naar Vlissingen gefietst. Lin: „Negenennegentig procent van de automobilisten geeft ge woon voorrang en snijdt ons bij voorbeeld niet af! En de fietspa den zijn ook heerlijk." Gisteravond zijn ze aangeko men en hebben ze hun tentje op gezet op een minicamping net bui ten de stad. Schwartz: „Het is hier erg mooi, vooral het strand, maar ik had niet verwacht dat er zoveel toeristen zouden zijn." Ze zouden Zeeland zeker als va kantiebestemming aanbevelen aan anderen, zeker aan mensen die ook van fietsen houden. „Dat is namelijk een ideale manier om alles goed te zien. Wandelen gaat te langzaam, met de auto ben je overal te snel voorbij. En fietsend kun je stoppen waar je wil", aldus het vrolijke stel. 'Negenennegentig procent van de automobilisten hier geeft gewoon voorrang en snijdt ons niet af!' We zijn al heel vaak op vakantie in Zee land geweest. Het was altijd fijn, maar dit is niet zo'n leuke vakan tie", zegt Jeanne Koopmans uit Steenbergen. Met haar partner Geert van Rijsbergen verbleef ze afgelopen week op een camping in Zoutelande, in de caravan van Koopmans' dochter. Vanavond gaan ze terug. Het stel nam hun elektrische fietsen mee, met de bedoeling om mooie lange tochten langs de Zeeuwse kust te maken. Dat heb ben ze dan ook gedaan: vanoch tend fietsten ze vanuit Zoutelan de naar Vlissingen. Daar hebben ze gewinkeld. Bij terugkomst bleek echter dat de accu van het stuur van Rijsber- gens' rijwiel gestolen was. Nu werkt de elektrische fiets dus ge woon als een normale fiets, wat wel een probleem wordt. Rijsbergen: „Dan wordt het zwaar, hoor. Van Vlissingen naar Zoutelande is een heel eind. Laten we maar op zoek gaan naar een fietsenwinkel. Hopelijk hebben ze een nieuwe op voorraad, dan kun nen we daarna naar huis." 'We zijn al heel vaak in Zeeland geweest Het was altijd fijn, maar dit is niet zo'n leuke vakantie' MAANDAG 27 JULI 2015 Meer agendanieuws op onze website wijze collagekaarten maken. Meer info en prijzen: www.beeldendetherapiezee- land.nl Simpelhuisstraat 7, van 09:00 tot 12:00 Noord-Beveland Amusefietstocht. U kunt uw routes zelf bepalen d.m.v. het fietsknooppunten- kaart, welke op de deelnamekaart staat. De kaart kost €19,50 per persoon En u heeft een besteding van ong. €35,00. Meer info www.amusefiets- tocht.nl Diverse startlocaties, van 10:00 tot 18:00 Oostburg Streekproductenmarkt Raadhuisplein, van 08:00 tot 16:00 Oostkapelle Zomerbingo VV Oostkapelle Ingang aan de Schoolstraat (Clubhuis Voetbalvereni ging Oostkapelle), vanaf 19:30 Oostkapelle Vakantie Bijbel club Oostkapelle Knutselen, zingen, bijbel vertelling, sport en spel. Vlaamse gaai 2, van 09:30 tot 12:15 Renesse Kermis; met uitzondering van de zondag is de kermis iedere dag geopend van 11:00 tot 24:00 uur. Sluis Verhuur van electric citymobiel voor een van 10.00 tot 14.00 uur en van 14.30 tot 18.30 uur. Kosten 29,50 p.p. inclu sief drankje. Aanmelden via info@zeeuwseevenementen.nl of 06-23732494 www.zeeuwseevenementen.nl Terneuzen Beeldenroute, Scheldeboulevard, gehele dag. De routefolder Gemeentebalies in Axel (Markt 1), Sas van Gent (Westkade 107) en Terneuzen (Oostelijk Bolwerk 4) Vlissingen Workshop Hoofd, Nek, Schouder Massa ge. 27,50 Incl. koffie/thee, syllabus en deelname certificaat. www.zeelandmassage.nl Edisonweg 53 H, van 19:00 tot 21:30 Wemeldinge Eten wat de Wemeldingse pot schaft in Schoudee voor 9,00 pledere week serveren we een ander hoofdgerechter persoon. Reserveren via www.wemeldige.info/zomerprogramma. Schoudeeweg 1vanaf 18:00 Wemeldinge Vaartocht Wemeldinge Hansweert Hoe- dekenskerke Met de stoomtrein naar Goes. Daarna op de fiets terug naar We meldinge of dezelfde reis in omgekeerde volgorde. Kopje koffie/ thee met een Zeeuwse bo lus en luxe lunch zijn bij de prijs inbegre- penReserveren en prijs via www.wemel- dinge.info/zomerprogramma Haven, van 09:00 tot 18:00 Wemeldinge Hangende of ronde kransen decoreren met schelpen en droogbloemen.Reserve ren via www.wemeldin- ge.info/zomerprogramma. Dorpsplein 2, van 13:00 tot 14:30 Wemeldinge Recreatief volleyballen Schoudeeweg 1, van 20:00 tot 22:00 Zierikzee Beklimming Sint Lievensmonstertoren (Dikke Toren) Kerkplein, van 10:00 tot 17:00 Zierikzee Première van de film 'Silhouetten tegen het licht'. De Film over Schouwen-Duive- land wordt geprojecteerd op de binnen- gevel van de Sint-Lievensmonstertoren ook wel de Dikke Toren. Info: 0111-450524 Kerkplein 1, gehele dag de achtertuin Vlnr.: vader Simon, Marit, moeder Miriam, Laura (op schoot), Thirza en Hur. foto Johan van der Heijden 0iN Thorsten Schwartz en zijn vriendin Shireen Lin. Geert van Rijsbergen en Jeanne Koopmans 7Z I ZS!"/ Renesse is het kermis, foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 22