Vijf tips Met de schoonfamilie aan de kibbeling Familie Maljaars haalt het maximale uit omgeving 20 ZOMER Niet iedereen kan of wil naar Zuid-Frankrijk of Spanje. En in Zeeland kun je ook een mooie zomer hebben. Een thuisblijver geeft elke dag tips. Een zwembad opzet ten in de tuin. Leuk voor kinderen en handig voor ouders. Maandagavond naar de markt in Dom burg gaan, voor een echt vakantiegevoel. Paardensportevene ment Jumpin' de Weel in Nisse bezoeken. Een dag naar een stad gaan, zoals Amsterdam, Middel burg en Veere. Voor de mooiste stranden moetje naar Walcheren. VLISSINGEN. „Als je aan de zee zit, moet je vis eten", verklaart Jolan- da Geurkink het feit dat ze met smaak een bakje kibbeling met friet wegwerkt. Ook haar man Han Geurkink, zoon Youri en zijn vriendin Charmaine Diele- man vonden de gefrituurde vis lekker. Ze zitten aan een tafeltje bij de vis kraam aan het De Ruyterplein in Vlissingen en rusten uit van hun fietstocht vanuit Breskens. De fa milie Geurkink komt uit Winters wijk, Charmaine woont in Terneu- zen. Deze week laat ze haar aan staande schoonfamilie 'haar' pro vincie zien. Ze logeren een paar dagen op een gastadres in Bres kens. Ze kwamen hier toevallig langs en besloten dat kibbeling een perfecte lunch was. „Op vakantie leven we met de dag en plannen we niets voor het eten. Heerlijk", vindt moeder Geurkink. „Ik ben het hele jaar al bezig met eten. Ik geef kookwork- shops, smaaklessen en ben ge- wichtsconsulente. Thuis staan er iedere dag zeker drie soorten groente op tafel." Op hun logeeradres hoeven ze niet zelf te koken, dat doet hun gastvrouw. Het is wel anders dan hoe ze thuis eten, maar dat maakt niet uit. „Op vakantie mag je best wat extra's eten, het hoeft niet al tijd groente te zijn." Charmaine heeft nog een mis sie, voor komende dagen. „Ik ben trots op Zeeland en vind daarom dat we tijdens deze vakantie Zeeuwse streekproducten moeten eten. Mosselen en bolussen bij voorbeeld, en babbelaars." Charmaine Dieleman laat de schoonfamilie 'haar' provincie zien. 'Ik ben trots op Zeeland en vind dus dat we streekproducten moeten eten.' Een achtertuin als die van familie Maljaars uit 's-Gravenpolder wil elk kind wel in de zomer. Heel veel ruimte, een speeltoe stel, een trampoline en een zelfge maakte tent. Daar hebben Marit (11), Thirza (9) en Hur (5) afgelo pen nacht een paar uur in gesla pen. Uiteindelijk gingen ze weer naar binnen: om de tien minuten werden ze wakker door het klap perende zeil. Nu kruipt Laura (1) er in rond en luisteren de andere drie kinderen met oordopjes in naar muziek. Hoewel ze zich pri ma kunnen vermaken rond het huis, was Marit graag op vakantie gegaan. „We gaan ieder jaar, en nu niet. Dat vind ik jammer. En mijn vriendin Anna is nu ook op vakantie, dus ik verveel me een beetje." De familie Maljaars gaat niet op vakantie dit jaar. Ze zijn hun huis aan het verbouwen en deze vrije weken kunnen ze daar goed voor gebruiken. Daarnaast is het handiger om het geld daarin te steken en niet in een vakantie. Toch leven ze deze weken als of ze kamperen, vertellen ze. Bijna altijd zijn ze buiten, in de tuin. Als het weer het toelaat, eten ze daar en vannacht hebben ze er dus zelfs even geslapen. Moeder Miriam en vader Simon Maljaars zitten er niet zo mee dat ze deze vakantie voornamelijk in 's-Gravenpolder door zullen brengen. Miriam: „Het scheelt een paar dagen inpak- en opruim- stress en er is eens tijd om achter stallige klusjes te doen. Wat ge lijk ook een nadeel is, want het huishouden gaat wel gewoon door. Op vakantie ben je daar even vanaf. Maar goed, het is va kantie, dan doen we niet te moei lijk over bende." Warm Intussen bedenken ze voldoende leuke dingen om iedereen blij te houden. „Om te voorkomen dat de weken voorbij gaan zonder dat we iets leuks hebben gedaan, plannen we iedere week een uitje." Zo wil Thirza graag naar paardensportevenement Jumpin' de Weel en lijkt het Anna leuk om twee dagen op fietsvakantie naar Zeeuws-Vlaanderen te gaan. Dat gaan ze dan ook doen. En dagjes strand, natuurlijk. Simon: „Daarbij ben ik erg Walcherengeoriënteerd. De beste stranden vind je daar, vooral tus sen Domburg en Westkapelle. Misschien is de Middellandse Zee nog mooier, maar daar vind ik het gewoon te warm." Ook Agenda door Joanne Karkdijk Kibbeling met friet op het De Ruyterplein. foto Lex de Meester Vakantieoord in door Joanne Karkdijk Breskens Taiji en Qi Gong week 27 t/m 31 juli zomerweek Taiji en Qi gong. Prijzen en rooster op www.altijd- jong.com. Veerhaven, gehele dag Breskens Krabben vangen. Vaartocht voor kinde ren. Vertrek vanaf ponton aan de West-/ Handelshaven in Breskens. Meer info en aanmelden: www.defestijn.nl info® de- festijn.nl 06-53225401 Van 09:30 tot 11:00 Breskens Jaarmarkt, Spuiplein, 10:00 tot 17:00 Brouwershaven Zomer weekmarkt Er rijdt ook een boemeltrein van Park Port Greve in Den Osse naar Brouwersha ven en terug. Voor de kinderen is er zweefmolen. De Markt, van 10:00 tot 17:00 Burghsluis familie rondvaart op Oosterschelde op passagiersschip de Onrust. Aanmelden, meer informatie en prijzen op www.ms-onrust.nl Nieuwe Havenweg, van 11:00 tot 12:30 Burghsluis Mini cruise tussen Burghsluis Colijns- plaat en Zierikzee. Meer info en prijzen: www.ms-onrust.nl Nieuwe Havenweg, van 13:45 tot 17:45 Burghsluis Natuur rondvaart op passagiersschip On rust op nationaal park Oosterschelde. Een plek waar zeehonden bruinvissen en duizenden vogels zich thuisvoelen. Ervaar het nu zelf. Meer info, reserveren en prijzen: www.ms-onrust.nl Nieuwe Havenweg, van 18:30 tot 21:00 Cadzand-Bad Golfsurfen&SUP 20,00 p.p. per uur. Skim- Bodyboarden 15,00 p.p. per uur. Meer info: www.moio.nl Vlamingpolderweg 3a (Duinovergang 9), van 13:00 tot 16:00 Reserveren gewenst. Via www.zoete- wey.nl of telefonisch 0113-695462. Visserijweg 1, van 08:00 tot 16:00 Colijnsplaat Zelf zomerfruit plukken Rode, witte en zwarte bessen, frambozen, bramen en nog veel meer. www.zelfplukkerij.nl Molenweg 3, van 13:00 tot 17:00 Domburg Seizoensmarkt Weststraat, Markt, Oost straat, Stationsstraat, 10:00 tot 21:00 Domburg Beach Yoga Domburg Beach Yoga op het strand in Domburg; Als het echt slecht weer is gaat de les vanaf 6 juli t/m 23 augustus door in het Badhotel. Strandovergang Watertoren Oost, van 09:30 tot 10:30 Middelburg Boeken en Verzamelmarkt Middelburg Markt, van 11:00 tot 17:00 Middelburg Workshop SoulCollage®. Op intuïtieve Krabbenvangen aan boord van De Festijn in Breskens. foto Peter Nicolai Colijnsplaat Openstelling Romeinse Nehalenniatem- pel Ook is het mogelijk om een lunch-ar- rangement met rondleiding (13.00 tot 16.00) of rondleiding op maat te boe ken. Reserveren via pim@eenhoorntrec.nl of 06 26150336. Visserijweg 2, van 10:00 tot 20:00 Colijnsplaat Sportvissen op de Oosterschelde vanuit Colijnsplaat met MS Desiré. Afvaart zo wel overdag als 's avonds met groepen of individueel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21