'Als de tent in stukken gaat, gaan we naar huis' Handel wint met glans van Italianen 2 vallen bomen om. Voor zover bekend geen persoonlijk letsel ZEELAND 17 Bedrijfsongeval in kolencentrale Walcheren Een tak waait boven op een hou ten chalet aan de Zwanenburgse- weg in Vlissingen. Omdat er toe risten in verblijven, waarschuwt de eigenaar van het chalet de brandweer. Die heeft de tak in stukken gezaagd. In Vlissingen is voor alle veilig heid de kermis gesloten. Ook op Walcheren worden eve nementen afgelast, zoals de boe- renmarkt in Domburg (daarmee ook het ringrijden), het sjezenrij- den in Grijpskerke en de antiek markt in Middelburg. Bevelanden Op Peerock in Colijnsplaat begint de muziek anderhalf uur later. De eerste twee bands komen te ver vallen. Medewerkers van de stoom trein Goes-Borsele hebben de no dige takken van de rails moeten halen. Schouwen-Duiveland Een boom waait op een woning en een auto aan de Rollandthof in Zierikzee. De brandweer heeft de boom in stukken gezaagd. WOLPHAARTSDIJK. Een paar keer al heeft de snoeiharde wind aan het Veerse Meer scheerlijnen kapot ge rukt. Als dat gebeurt, pakt Wim Heurneman nieuwe en knoopt die aan de tent. „Dit hoort bij kam peren. Niets aan de hand. Maar vertel eens, is dit voor Zeeuwse be grippen nou een briesje?" De zomerstorm is op zijn hoog tepunt en beukt op tenten en cara vans op camping De Veerhoeve in Wolphaartsdijk. De dijk langs het Veerse Meer vangt de allereerste klappen op. Maar dat voorkomt niet dat windvlagen van soms wel negen Beaufort de tent van de Heurnemans uit Apeldoorn heen-en-weer laat dansen. De tun neltent geeft geen krimp. „Ik hou het in de gaten", zegt Wim. „Als ik touwtjes vervang, span ik ze niet te strak, anders heb je kans dat deze tent scheurt." Natuurlijk hadden ze de storm al in de smiezen. „Donderdag hoorden we de eerste berichten." Wat ze zeer waarderen, is dat de camping vrijdagavond de gasten zelf ook nog waarschuwt voor het naderende onheil. „Ik zei al, als de tent in stukken gaat, gaan we naar huis", vertelt Wim nuchter. Maar met - volgens de voorspel lingen - nog een dik uur storm te gaan, lijkt de week vakantie in Zeeland verzekerd. De familie heeft in de Vogezen en in Polen wel voor hetere vuren gestaan. „In de Vogezen stonden we - toen met een vouwwagen - op een ter rascamping en daar hadden we toch buien. Man, man. We ston den op een gegeven moment in een plas water en zat er niets an ders op dan in te pakken." Dat hoeft nu niet. Dochter Su zan, haar vriendin Sophie van Hu nen en vrouw Gerrie spelen een spelletje Zeeuws kwartet. Ze kun- 'Er zijn wat touwtjes geknapt. Ik heb er gelijk nieuwe aangezet. Niet te strak, anders heb je kans dat deze tent scheurt' nen het wel uithouden zo, roepen ze bijna in koor. Suzan: „Wij ver maken ons prima. Als de wifi be ter was, kon ik Flikken Maastricht kijken. Maar het is heel gezellig hier. Koud? Ik? Nee, Sophie wel." Ja, roept haar vriendin. „Ik ben een koukleum." Nu de tent weer stevig staat, duikt Wim opnieuw in een stapel tijdschriften. „Ach, het waait nog eventjes stevig en dan is het weer voorbij." Blokfluitiste Dorothee Ober- linger leidt het Ensemble 1700, bestaande uit: Alexan der Puliaev (klavecimbel), Luca Pianca (luit) en Marco Testori (cel lo). Aan het programma Italië in Engeland werkte ook sopraan Gemma Bertagnolli mee. Het con cert moest de strijd van G.F. Handel tegen zijn Italiaanse concurrenten weergeven. Deze strijd was heel wat feller dan de soms zoetgevooisde klanken van het recital. In de periode dat de Italianen en Handel in Engeland vertoefden, was het publiek weg van de virtuositeit van castraten en moesten de instrumentale par tijen vol versieringen zijn. De toe hoorders waren dol op de vele tierlantijntjes. Het recital was afwisselend door de verschillende compositie stijlen, de diverse instrumentale samenstellingen, aparte karakter stukken en de afwisseling van zang en blokfluit. Duidelijk werd dat Handel wat componist betreft met glans won van de Italianen. Er werd een werk van Porpora vervangen door een aria van Handel. Van de drie werken van Handel staken er twee met kop en schouder boven de rest uit: de Chaconne, met de ingenieuze va riaties voor klavecimbel solo, en de cantate Mi palpita il cor. Er werd zorgvuldig gemusi ceerd, de fraseringen waren ver zorgd, alles klonk mooi, maar af en toe met iets te weinig dyna miek in de werken van Matteis en Barsanti. De Sonate voor cello en BC van Geminiani werd mooi ver tolkt en in de aria Caro augeletto waren er spitse dialogen (en her halingen) tussen zangstem en so praanblokfluit te horen. De grap pige effecten kwamen vrolijk over. De sopraan maakte gebruik van de typische barokke armgeba- ren en schitterde in de coloratu ren. Het deel na de pauze was even wichtiger. Heerlijk om klaveci- nist en luitist eens solo te horen. De Sonate nr. 5 van Corelli, met de reeks dansen met typische rit mes, werd knap gespeeld. De can tate van Handel toonde aan dat deze man meer dramatiek ge bruikte in zijn composities dan zijn concurrenten. In dit werk, met 2 recitatieven en 2 aria's, klonken alle partijen overtui gend. Een werkelijk wervelend slot. BORSSELE. Een medewerker van de kolencentrale aan de Zeedijk in Borssele heeft vrijdagavond even voor acht uur tweedegraads ver wondingen opgelopen bij een be drijfsongeval. Het slachtoffer kreeg gloeiend- hete asdeeltjes over zich heen tij dens werkzaamheden aan een ver stopte stoomketel. Zowel een ambulance als traumahelikopter kwam naar de EPZ-centrale om hulp te verlenen. De 64-jarige Vlissinger werd uiteindelijk met de helikopter weggebracht naar het ziekenhuis in Antwerpen. De arbeidsinspectie is in ken nis gesteld van het bedrijfsonge val. WINDSTOTEN Het dorpsfeest van Scharendij- ke, dat zaterdag voor het eerst werd gehouden, is kort na het middaguur afgebroken. Er kwam geen publiek. Het strandfeest Seadance in Scharendijke is uitgesteld tot zater dagavond 1 augustus. Liefhebbers van deep- en techhouse kunnen dan vanaf 21.00 uur terecht in Beachclub Floor. MAANDAG 27 JULI 2015 Suzan Heurneman, Sophie van Hunen en Gerrie en Wim Heurneman (vlnr) vermaken zich best in hun tent op camping De Veerhoeve in Wolphaartsdijk. foto Johan van der Heijden door Jeffrey Kutterink Wim Heurneman, campinggast RECENSIE door Jeanette Vergouwen Twee van de drie werken van Handel staken met kop en schouders boven de stukken van de Italianen uit. Muziekpodium Zeeland Barokmu ziek. Door Dorothee Oberlinger en ensemble. Gehoord zondag 26 juli in de Grote Kerk in Veere Zeeland aan Westdorpe: 59 km/uur, 13.40 uur, 7 Beaufort. Vlissingen: 85,3 km/uur, 11.50 uur, 9 Beaufort. Woensdrecht: 75,6 km/uur, 13.00 uur, 9 Beaufort. Hoek van Holland: 109,4 km/uur, 11.30 uur, 11 Beau fort. IJmuiden:121 km/uur, 14.00 uur, 12 Beaufort. Bron: verschillende stations van het KNMI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 18