Axelaar (97) levenloos gevonden na dag zoeken Ruim zeventig kinderen op vakantie in Zeeland 15 Familie Malj aars gaat >p vakantie in de achtertuin 227,= Kinderen en gastgezinnen komen in Goes samen tijdens de familie van Europa Kinderhulp Zeeland m -Het klikte mÈ ontzet- m tend W goed. Op een gegeven moment kwam ze niet meer in i 'Eén van de kinderen riep vol enthousiasme dat hij een koe zag. Dat was voor het eerst in zijn leven' 'Het is niet niks om een kind uit een probleemgezin over de vloer te krijgen' De Zeeuwse afdeling van Europa Kinderhulp kreeg zaterdag een cheque van 227 euro. GOES. Meer dan zeventig kinderen die het thuis om verschillende redenen niet zo goed hebben, genieten deze zomer van een vakan tie in een Zeeuws gastge zin. Daar kunnen ze ruim twee weken lang al hun so res vergeten. „Simpelweg meedraaien in een nor maal gezin is voor de mees te kinderen al een geweldi ge ervaring", stelt ambas sadrice Maike Boerdam van Europa Kinderhulp Zeeland. Deze organisatie heeft deze zomer 75 kinderen uit Nederland, België, Frankrijk en Duitsland kunnen plaatsen in onze provincie. „Dat zijn er tien meer dan vorig jaar, dus er zit progressie in", stelt voorzitter Vincent van Bijnen. „Maar we hebben eigenlijk nog veel meer gastgezin nen nodig." Van Bijnen zegt best te begrijpen dat de gezinnen niet in de rij staan. „Het is niet niks om een kind uit een pro bleemgezin over de vloer te krij gen", stelt hij. „Dat is een hele zorg. Daar komt bij dat niet ie dereen bereid is om daar tweeënhalve week van zijn vakantie voor op te of feren." Zaterdag kwamen de kinderen en hun gastgezin nen bijeen in de binnen speeltuin van de Holland se Hoeve in Goes voor de traditionele familiedag. Dat is niet alleen een leuk uitje voor de kinderen, maar ook een nuttige bij eenkomst voor de gastou ders „Want hoe goed het Ber ook gaat, je loopt altijd tegen wat problemen aan", zegt Patrick de Smit uit Oostburg. „Hier kun je aan an- 4 dere gastouders vra gen hoe zij dat aan pakken." De Smit en zijn gezin heb ben al vijf keer een hetzelfde meisje uit lijn over de vloer gehad. aanmer king voor een vakantie, omdat ze naar München was verhuisd. Maar zodra ze weer terug was in Berlijn, liet ze dat aan ons weten. Of ze weer mocht komen?" Juist vanwege die goede band vindt de Zeeuws-Vla ming het jammer dat het contact nu verwaterd is. Hij vermoedt dat het meis je in Engeland verzeild is geraakt, daar komt haar va der vandaan. Zekerheid is er echter niet. „Ze heeft ooit een fotoboekje met daarin ons adres gekregen dus we hopen dat ze ooit nog eens contact opneemt." In de persoon van musi cal-actrice Maike Boerdam heeft de Zeeuwse afdeling van Europa Kinderhulp een gedreven ambassadri ce in huis. Ook zij was za terdag van de partij. Boer dam maakte onlangs de busreis van Berlijn naar Zeeland mee en onder vond toen hoe belangrijk het is dat de kinderen even weggehaald worden uit hun leven vol zorgen. „Je zag ze stralen", vertelt in Sluis opge- groei- de ac trice. „Toen we Berlijn uit waren gereden, riep één van de kinderen vol en thousiasme dat hij een koe zag. Dat was voor het eerst in zijn leven. Het was grap pig, maar eigenlijk ook een beetje triest." Boerdam stelt dat het helemaal niet nodig is om de kinderen in Nederland te verwennen met allerlei uitjes. „Natuurlijk, een dag je Duinrell kan best, maar deren ge nieten juist zo van het normale gezinsle ven. Dat kennen de mees ten niet." Dat kan Harrie Oost uit Ossenisse beamen. Bij hem en zijn vrouw en dochter komen nu al drie jaar Belgische gastkinde- ren over de vloer. „Wij gaan niet naar dure pret parken. Samen ontbijten, samen spelen... van dat soort dingen zie je ze ge nieten." AXEL. De onzekerheid sloeg zater dag steeds meer toe. Kees Bakker (97) uit Axel was al bijna 24 uur vermist. De inzet van speurhon den en een politiehelikopter lever den niets op, tot het begin van de avond. Zoekende agenten vonden hem levenloos in een sloot in het kassengebied bij Westdorpe, op enkele kilometers van Axel. Bakker was vrijdag rond 19.45 uur voor het laatst gezien in zijn scootmobiel bij het motorcrosster rein in Axel. Familie had hem aan het einde van de middag niet aan getroffen in zijn aanleunwoning. Hij ging wel vaker toeren. In de loop van de avond waarschuwde de familie de politie. Uitgebreide zoekacties, ook door individuele Axelaars, volgden. Onderzoek moet nog uitwijzen onder welke omstandigheden Bak ker is overleden. „Het kan iets me disch zijn of hij kan met zijn scoot mobiel een verkeerde beweging hebben gemaakt", aldus politie- 'Het kan iets medisch zijn of dat hij een verkeerde beweging maakte met zijn scootmobiel' woordvoerster Esther Boot. Bakker werkte lang bij Gemeen tewerken Axel. Hij was slecht ter been, maar helder van geest en voor zijn leeftijd zeer onderne mend. Hij was geïnteresseerd in techniek en reed met zijn auto nog wel naar Terneuzen om zee schepen te bekijken. MAANDAG 27 JULI 2015 PAGINA 20 Et 21 Zeeland walcheren@pzc.nl 'Samen ontbijte Maike Boerdam, ambassadrice Vincent van Bijnen, voorzitter J Sea Sound Singers k. k Vlisslngen Europa Klnderhu door Rob Paardekam is a foto Johan van der Heijden Esther Boot, politiewoordvoerster

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 15